بازی Apex Legends

نکاتی که باید برای موفقیت در بازی Apex Legends بدانید

زنده ماندن روی لبه‌ی جهان!

اگر چند وقتی است که تجربه‌ی بازی Apex Legends را آغاز کرده‌اید و علی‌رغم تسلط به گیم‌پلی و المان‌های آن، نمی‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید، این مقاله برای شما آماده شده است.

اوایل فوریه سال ۲۰۱۸ میلادی بود که استودیو Respawn Entertainment نسخه جدید سری بازی‌های تایتان‌ فال را معرفی کرد. این عنوان برخلاف انتظارها Titanfall 3 نبود و نام دیگری را یدک می‎کشید. جدا از این، در سبک بتل رویال ساخته شده بود و به‌صورت رایگان در دسترس کاربران سه پلتفرم پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی قرار گرفت. این بازی که تحت عنوان Apex Legends عرضه شده بود، عملکرد بسیار موفقیت‌آمیزی داشت. در جریان نخستین ماه عرضه، تعداد کاربران منحصر به فرد به رقم ۵۰ میلیون نفر رسید و مجموعاً ۹۲ میلیون دلار برای سازندگان سودآوری داشت؛ رقمی که در میان تمامی عناوین بتل رویالِ رایگان یک رکورد محسوب می‌شود.

این مقاله برای آن دسته از کاربرانی تهیه شده که با فضای کلی بازی Apex Legends و گیم‌پلی آن آشنا شده‌اند و اکنون دنبال نکاتی می‌گردند که شانس آن‌ها را برای زنده ماندن به‌عنوان آخرین جوخه افزایش دهد. توجه داشته باشید نکته‌ها و استراتژی‌های بازی ایپکس لجندز که در این مقاله نوشته شده، حاصل تجربه‌ی مولف این مقاله است. از همین رو، این امکان وجود دارد که در برخی اوقات نتیجه‌ی دلخواه را به همراه نداشته باشند.

در بازی Apex Legends چه آیتم‌هایی را در کوله پشتی لول ۱ خود قرار دهیم؟

در بازی‌های بتل رویال که مفهومی تحت عنوان کوله پشتی وجود داشته و به کاربر اجازه داده نمی‌شود تا تعداد بی‌نهایتی از آیتم‌ها را با خود حمل کند، مدیریت آیتم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این موضوع برای بازی Apex Legends هم صدق می‌کند که در آن چهار نوع مختلف کوله پشتی با ظرفیت‌های متفاوت وجود دارد. اول از همه، بهتر است با مدیریت کوله پشتی لول ۱ شروع کنیم که به‌ وفور در محیط قرار داشته و احتمالاً مجبور می‌شوید تا دقایق آغازین بازی را با آن سپری کنید. با داشتن این کوله پشتی، ۱۲ اسلات خالی در اختیار دارید که توصیه می‌کنیم سه اسلات را به گلوله‌های سلاح شماره‌ی ۱ و سه اسلات را به گلوله‌های سلاح شماره‌ی ۲ اختصاص دهید. برای شیلد باتری و مد کیت هم مجموعاً دو اسلات کنار بگذارید. از چهار اسلات باقی مانده هم دو تا را برای سیرینج و دو تا را هم برای شیلد سل در نظر بگیرید.

اگر جزو آن دسته از کاربرانی هستید که به استفاده از نارنجک تمایل دارند، توصیه می‌کنیم اسلات مربوط به شیلد باتری یا مد کیت را به آن اختصاص دهید. سیرینج و شیلد سل به دلیل زمان پایینی که برای بازیابی سلامتی و شارژ زره نیاز دارند، در جریان درگیری‌ها اهمیت خود را نشان می‌دهند؛ زیرا به سرعت باید به جریان درگیری بازگشته و دوستان‌تان را همراهی کنید. یا می‌توانید تعداد اسلات‌های گلوله‌های سلاح شماره‌ی ۲ را یک عدد کاهش دهید. با یافتن کوله پشتی لول دو، حتماً یکی از دو اسلات جدید را به گلوله‌های سلاحی اختصاص دهید که بیشتر استفاده می‌کنید. اسلات دیگر را هم می‌توانید براساس سلیقه‌ی خود به یکی از آیتم‌های اساسی اختصاص دهید. برای کوله پشتی لول سه نیز شرایط به همین منوال است. یکی از اسلات‌های جدید را برای سلاحی کنار بگذارید که کمتر استفاده می‌کنید تا تعداد گلوله‌های آن نیز به ۲۴۰ برسد. محتوای اسلات آخر هم به خودتان بستگی دارد.

بازی Apex Legends
Prowler سلاحی که بدون اتچمنت مناسب چندان کاربردی نیست

به‌ محض فرود، هر آیتمی که می‌بینید، بردارید

استودیو ریسپاون ۲۴ اسلحه‌ی منحصر به فرد برای بازی Apex Legends طراحی کرده که مطابق انتظار در ۶ دسته‌ی مختلف قرار گرفته‌اند: تفنگ‌های تهاجمی (Assault Rifle)، مسلسل‌های دستی (Submachine Gun)، تیربارهای دستی (Light Machine Gun)، پیستول‌ها (Pistol)، شاتگان‌ها (Shotgun) و تفنگ‌های تک‌تیرانداز (Sniper Rifle). بسته به سلیقه و نوع سبک بازی، کاربران سلاح‌های متفاوت را ترجیح داده و دوست دارند در طول بازی از آن‌ها برای کشتن دشمنان خود استفاده کنند. بدون شک، این موضوع برای شما هم صدق می‌کند و به‌ محض فرود، جستجو برای سلاح‌های مورد نظر را در داخل ساختمان‌ها و جعبه‌های تجهیزات (Supply Bin) آغاز می‌کنید.

متاسفانه برخی از کاربران در بخش‌های آغازین رقابت اشتباه مهلک و مرگباری مرتکب شده و در صورت مواجه با دیگر سلاح‌ها، آن‌ها را برنمی‌دارند. فراموش نکنید این بازی در سبک بتل رویال ساخته شده و هدف اصلی، نجات یافتن به هر روش ممکن است. بنابراین، اگر جعبه تجهیزات را باز کردید و با یک وینگمن مواجه شدید، نگویید به یکی از ساختمان‌های اطراف رفته و سلاح مورد نظرم را پیدا می‌کنم، زیرا در همین حین ممکن است یکی از دشمنان به شما حمله کرده و از آن‌جایی که هیچ سلاحی همراه ندارید شما را به‌راحتی به کام مرگ بفرستد. در نتیجه، در دقایق آغازین بازی هر سلاح یا آیتم تهاجمی از جمله نارنجک‌ها را مشاهده کردید بردارید تا در مواجه با دشمنان حرفی برای گفتن داشته باشید. بعداً، وقتی ساختمان‌های بیشتری را گشتید و سلاح‌ها و آیتم‌های مورد نظرتان را پیدا کردید، می‌توانید از شر سلاح‌ها و آیتم‌هایی که اوایل بازی برداشته بودید خلاص شوید.

بازی Apex Legends
لذت بردن یا برنده شدن؛ مسئله این است!

در بازی Apex Legends سبک خود را انتخاب کنید

همانند دیگر بازی‌های ساخته‌شده در سبک بتل رویال، همه چیز از یک هواپیما آغاز می‌شود. کاربران در داخل آن‌ قرار گرفته و به محض ورود به نقشه، اجازه پریدن پیدا می‌کنند. در اینجا، دو گزینه پیش رویتان قرار می‌گیرد که هر یک مزایا و معایبی دارند. گزینه‌ی اول شما، پریدن در همان ثانیه‌های آغازین است. اگر این کار را کنید، هیجان و استرس را با گوشت‌ و استخوانتان احساس خواهید کرد، زیرا تعداد قابل‌توجهی از کابران در همان ثانیه‌های آغازین به بیرون پریده و در نتیجه مجبور هستید تا در کمترین زمان ممکن آیتم‌ها و سلاح‌های قرار گرفته در بخش‌های مختلف نقشه را بردارید. عیب گزینه‌ی اول این است که با انتخاب آن احتمال زنده ماندن و برنده شدن بسیار پایین می‌آید. وقتی در همان ثانیه‌های آغازین فرود می‌آیید بیشتر از مهارت، شانس است که اهمیت پیدا می‌کند؛ شانس دسترسی زودهنگام به سلاح‌ها و کشتن دشمنانی که هنوز هیچ سلاحی پیدا نکرده‌اند.

گزینه دوم، انتظار و نهایتاً پریدن در ثانیه‌های پایانی است. به‌لطف شمارنده‌ای که روی صفحه قرار می‌گیرد، می‌توان تعداد جوخه‌های حاضر در هواپیما را دید. وقتی تعداد تک رقمی شد، زمان مناسب برای خروج از هواپیما فرا رسیده است. پس از خروج از هواپیما، حتماً از حالت Free Look استفاده کنید تا مطمئن شوید که هیچ یک از جوخه‌های دشمن مقصد مشابهی را با شما انتخاب نکرده‌ است. با انتخاب این نوع سبک بازی، شانس شما برای زنده ماندن بسیار بالا می‌رود، زیرا جوخه‌های دشمن در اطراف محل فرود شما نیستند و در نتیجه، با خیال راحت می‌توانید به جستوجو در ساختمان‌ها بپردازید. عیب این گزینه در کم شدن میزان هیجان بازی است. وقتی نقطه‌ای دور را نسبت به دیگر کاربران انتخاب می‌کنید، طبیعتاً احتمال مواجهه شما با دشمنان کاهش می‌یابد. حتی ممکن است تا دقایق پایانی بازی، با یک دشمن هم برخورد نکنید. این سبک بازی بدون شک برای افرادی که تنها به‌دنبال بزن‌ و بکش هستند هیچ جذابیتی نداشته و تنها باعث می‌شود حوصله‌شان سر برود.

هدفتان را در بازی Apex Legends مشخص کنید: اگر به‌دنبال هیجان و بالا رفتن میزان آدرنالین خون خود هستید، گزینه‌ی اول را انتخاب کرده و در دل درگیری‌ها فرود بیایید. اما اگر به‌‌دنبال قهرمان شدن و راهیابی به لیگ‌های بالاتر هستید، توصیه می‌کنیم گزینه‌ی دوم را انتخاب کنید.

بهترین مناطق بازی Apex Legends را برای فرود بشناسید

استودیو ریسپاون تصمیم گرفت با آغاز فصل سوم Apex Legends، نقشه جدیدی را جایگزین اولین نقشه این بازی بتل رویال کند. نقشه‌ی اول برای مدت قابل‌توجهی از دسترس خارج شد و کاربر هیچ گونه حق انتخابی نداشت تا اینکه اواسط فروردین امسال حالت چرخشی اضافه شد. بدین ترتیب، نقشه به صورت اتفاقی انتخاب می‌شود.

نخستین نقشه Kings Canyon نام داشته که از زمان عرضه‌ی بازی تا به امروز تغییرات زیادی به خود دیده است. در ادامه لیست بهترین مناطق قرار داده شده است:

 • Slum Lakes
 • Containment
 • Artillery
 • The Rig
 • Capacitor
 • The Pit
 • Airbase
 • The Cage
 • Swamps
 • Hydro Dam
 • Market
 • Guantlet
 • Salvage
 • Water Treatment
 • Supply Ship
 • Hot Zone (این مورد روی نقشه با دایره‌ی آبی رنگ مشخص شده و برای هر رقابت منطقه‌ی متفاوتی انتخاب می‌شود)

 

دومین نقشه که World’s Edge نام دارد همانند نقشه قبلی دارای لوکیشن‌هایی است که با ورود به آن‌ها احتمال یافتن آیتم‌های ارزشمند از جمله زره لول ۳ بسیار بالاست. البته نمی‌توان گفت آیتم‌های ارزشمند همیشه در این لوکیشن‌ها قرار می‌گیرند اما تجربه ثابت کرده که اغلب همینطور است. در ادامه لیست بهترین مناطق قرار داده شده است. توجه داشته باشید که سه مورد اول، بهترین انتخاب‌ها هستند:

 • Skyhook
 • Overlook
 • The Dome
 • Refinery
 • Fragment West
 • Fragment East
 • The Train Yard
 • Sorting Factory
 • The Geyser
 • Thermal Station
 • The Tree
 • Lava Fissure
 • Hot Zone

[توجه: این المان در حال حاضر حذف شده اما احتمال بازگشتش وجود دارد] در مقایسه با نقشه‌ی Kings Canyon، دو المان جدید را در نقشه World’s Edge می‌بینیم که مورد اول یک قطار است. این قطار در مسیری مشخص حرکت می‌کند و علاوه بر اینکه می‌توان از آن به‌عنوان یک وسیله سریع برای جابه‌جایی استفاده کرد، شامل جعبه‌های تجهیزاتی می‌شود که تقریباً همیشه آیتم‌ها و سلاح‌های ارزشمندی در آن‌ها قرار گرفته‌اند. از آن‌جایی که تعداد قابل‌توجهی از جوخه‌ها این قطار را به‌ عنوان مقصد انتخاب می‌کنند، توصیه می‌کنیم جز در شرایط خاص روی آن فرود نیایید؛ شرایط خاصی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

دومین المان جدید، لوکیشن‌های جدیدی تحت عنوان Vault هستند که تعدادشان سه مورد بوده و در داخل آن‌ها کوله‌پشتی، زره و کلاهخود‌های لول بالا از جمله ۳ و ۴ قرار گرفته‌اند. برای دسترسی به آن‌ها باید کلیدهای مخصوص را پیدا کنید که در به‌صورت تصادفی در داخل ربات‌های کارگو قرار می‌گیرند. بنابراین، در صورت مشاهده ربات کارگو به آن شلیک کنید تا بتوانید محتویاتش را به‌ دست بیاورید. شاید از شانس خوبی برخوردار بودید و یک کلید نصیب شما شد.

اگر یادتان باشد، گفتیم تنها در شرایط خاص روی قطار فرود بیایید. این توصیه، برای تمامی لوکیشن‌های گفته شده نیز صدق می‌کند. اما شرایط خاص چه هستند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم همه چیز به مسیر حرکت هواپیما بستگی دارد. برای مثال، اگر مسیر حرکت هواپیما به‌گونه‌ای بود که در همان ثانیه‌های آغازین از روی منطقه Skyhook عبور می‌کند، به‌هیچ‌عنوان آن را انتخاب نکنید، زیرا بدون شک تعداد زیادی از جوخه‌ها در آن فرود می‌آیند. در چنین شرایطی، می‌توانید لوکیشن‌های The Dome یا Refinery را انتخاب کنید که فاصله مناسبی با مسیر حرکت دارند. به‌ بیان دیگر، سعی کنید لوکیشن‌هایی را برای فرود انتخاب کنید که هواپیما در ثانیه‌های پایانی حرکت خود به آن‌ها نزدیک می‌شود. در ضمن، فاصله لوکیشن تا مسیر حرکت را هم به فاکتورهای مهم اضافه کنید. هر چه فاصله بیشتر باشد، احتمال رویایی با جوخه‌ای دیگر پایین می‌آید.

بازی Apex Legends
اگر متوجه حضور اسنایپر شدید، از قابلیت سُر خوردن روی زمین استفاده کنید. با اینکار سرعت حرکت شما بیشتر شده و هدف قرار دادنتان بسیار سخت می‌شود

توجه به صداها در بازی Apex Legends اصلی بسیار مهم و حیاتی

می‌توان گفت تقریباً تمامی کاربران بازی ایپکس لجندز پس از مدتی به این نکته پی می‌برند که با شنیدن صدای قدم‌های پا، باید خود را برای درگیری آماده کنند اما صداهای دیگری هم هستند که توجه به‌ آن‌ها اصلی بسیار مهم و حیاتی است. اگر در ساختمان یا محیطی باز حضور داشتید و صدای استفاده از شیلد سل، شیلد باتری، سیرینج، مد کیت یا فینکس کیت را شنیدید، خود را برای درگیری آماده کرده و سپس روند جستجو را برای پیدا کردن دشمن آماده کنید. دشمنی که در حال استفاده از این نوع آیتم‌ها باشد، به‌ دو دلیل آماده نبرد نیست: اول اینکه احتمالاً به‌تازگی در یک درگیری حضور داشته و میزان سلامتی و میزان شارژ زره او به‌طور قابل‌توجهی پایین آمده و او را به هدفی آسان تبدیل کرده است. دوم اینکه سلاح خود را غلاف کرده تا از آیتم‌ها استفاده کند. در چنین شرایطی، چند لحظه طول می‌کشد تا سلاحش را به‌دست بگیرد. همین چند لحظه نیز کافی است تا با استفاده از یک سلاح با نرخ آتش بالا همانند R-99 دشمن را غافل‌گیر کرده و حجم بالایی از صدمه را به او وارد کنید.

صدای دیگری که از همه مهم‌تر بوده و خبر از یک فرصت طلایی برای کشتن دشمنان می‌دهد، صدای ریوایو کردن است. شنیدن این صدا یعنی اینکه دو نفر از دشمنان شما بدون هیچ گونه مقاومتی آماده کشته شدن هستند. نفر اول به اصطلاح داون شده و کاری از دستش برنمی‌آید، نفر دوم هم مشغول بازگرداندن کاربر داون ‌شده به رقابت است و نمی‌تواند از سلاحش استفاده کند. البته وقتی می‌خواهید حمله را آغاز کنید، این نکته را در نظر بگیرید که نفر سوم جوخه ممکن است آن اطراف کمین کرده باشد. بنابراین، حماقت نکنید و تنهایی به سراغ کشتن آن دو نفر نروید. حتما به دوستان خود اطلاع دهید تا آن‌ها نیز شما را همراهی کنند.

بازی Apex Legends
با سیستم نشانه‌گذاری، نیاز چندانی به هدفون نیست

استفاده از قابلیت نشانه‌گذاری را در بازی Apex Legends فراموش نکنید

جدیدترین محصول استودیو ریسپاون اینترتینمنت به‌واسطه ترکیب المان‌های مختلف از سبک‌های متفاوت از همان ابتدا مورد توجه کاربران سراسر جهان قرار گرفت. جدا از کیفیت بالای بازی، این محصول به‌صورت رایگان در دسترس همگام قرار گرفت. این مسئله از یک سو باعث شده تا هر زمان که وارد بازی می‌شویم، مشکلی در یافتن رقابت نداشته باشیم اما از سوی دیگر باعث شده تا کاربران در برقراری ارتباط با یکدیگر مشکل داشته باشند. اگرچه زبان انگلیسی امروزه اهمیت بسیاری پیدا کرده و تقریباً همه جا تدریس می‌شود اما متاسفانه بسیاری از محصلان حتی در کشورهای دیگر توانایی استفاده از آن را در مکالمات ندارند.

سازندگان بازی Apex Legends که به ‌خوبی از این مشکل در بازی‌های آنلاین باخبر بوده‌اند، سیستمی تحت عنوان نشانه‌گذاری یا Ping را توسعه دادند. این سیستم در واقع پیام‌هایی است که برای شرایط مختلف آماده شده و خوشبختانه بسیار کاربردی هستند. به‌واسطه این سیستم، حضور دشمن در محیط اطراف را می‌توانید به اطلاع دیگران برسانید. حتی می‌توانید مقصدی را برای غارت پیشنهاد دهید تا دوستانتان نیز در صورت تمایل، همراه شما بیایند. البته کاربردهای این سیستم تنها به اطلاع‌رسانی محدود نمی‌شود و در صورت نیاز، می‌توانید از همراهان خود درخواست هرگونه گلوله یا آیتمی را داشته باشید.

در ادامه مقاله قصد داریم تا به چند نکته کوتاه اشاره کنیم که به‌یاد داشتن و عمل به آن‌ها می‌تواند به موفقیت شما کمک کند. البته ضمانتی وجود ندارد که با انجام اینکارها حتما به موفقیت دست پیدا می‌کنید اما تجربه نشان داده با انجام آن‌ها شانس شما برای زنده ماندن به‌عنوان آخرین جوخه بالا می‌رود.

خودخواهی را کنار بگذارید: متاسفانه عده‌ای از کاربران وقتی می‌بینند مقصد فرود با لوکیشنی که آن‌ها مد نظر دارند متفاوت است، از دیگر اعضای گروه جدا می‌شوند. تحت هیچ شرایطی از دیگر اعضای جوخه جدا نشوید، زیرا حتی با داشتن زره لول چهار (زره طلایی رنگ) باز هم احتمال کشته شدن شما در درگیری‌های مسلحانه بسیار بالاست.

دخالت بی‌جا نکنید: وقتی متوجه شدید که دو جوخه دشمن در حال درگیری هستند، تحت هیچ شرایطی دخالت نکنید. صبر کنید تا درگیری با کشته شدن اعضای یکی از جوخه‌ها به‌پایان برسد. پس از آن، در سریع‌ترین زمان ممکن خودتان را به لوکیشن جوخه دوم رسانده و با آن‌ها درگیر شوید. از آن‌جایی که مدت زمان زیادی از درگیری قبلی نگذشته، احتمالاً میزان سلامتی و میزان شارژ زره‌ها پایین بوده و به‌راحتی می‌توانید از پس آن‌ها بربیایید.

فرار را بر قرار ترجیح دهید: اگر در محیطی باز قرار داشتید و متوجه حضور یک اسنایپر شدید، به‌هیچ‌وجه سعی نکنید به او نزدیک یا با او درگیر شوید. به‌خصوص اگر شما یا اعضای جوخه‌تان هیچ گونه اسنایپی ندارید. در چنین شرایطی، فرار را بر قرار ترجیح داده و تا جای ممکن از جوخه دشمن فاصله بگیرید. ماندن در لوکیشن قبلی و شلیک با سلاح‌هایی از جمله مسلسل یا تیربار دستی، تنها هدر دادن گلوله است. همچنین احتمالاً در حین شلیک گلوله‌های بی‌ثمر، چند گلوله دریافت کرده و مجبور می‌شوید تا شیلد سل یا شیلد باتری‌های خود را استفاده کنید. اگر هم بدشانس باشید، احتمالاً باید میزان سلامتی خود را بازیابی کنید.

نوع سلاح خود را براساس مساحت حلقه تغییر دهید: برخی ترجیح می‌دهند همراه خود یک اسنایپ داشته باشند. بالاخره کشتن یک هدف از راه دور لذت وصف‌نشدنی دارد. با اینحال، بهتر است در حلقه‌های پایانی که مساحت بسیار کم بوده و احتمال درگیری مسلحانه از فاصله نزدیک زیاد می‌شود، سلاح اسنایپ خود را با یک مسلسل یا تیربار دستی جایگزین کنید. همانند دیگر عناوین اکشن، در بازی Apex Legends هم تغییر سلاح تصمیم موثرتری نسبت به بارگذاری مجدد خشاب محسوب می‌شود. حالا فرض کنید در جریان یک درگیری مسلحانه از فاصله نزدیک از اسنایپ استفاده کنید. بدون شک، شانس شما برای زنده ماندن حتی با زره‌های لول بالا به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.

بازی Apex Legends
Volt SMG به ‌دلیل نرخ آتش بالا گزینه‌ی فوق‌العاده مناسبی برای درگیری‌هایی است که در فاصله نزدیک رخ می‌دهند

صبر پیشه کنید: اگر به هر دلیلی از دوستان خود جدا شدید و در همین حین نیز آن‌ها کشته شدند، جلو نروید. اول از همه به دوستانتان اطمینان دهید که بنر آن‌ها را برمی‌دارید. سپس، صبر کنید تا اعضای جوخه‌ی دشمن از بنر دوستان شما فاصله گرفته و آنجا را ترک می‌کنند. سپس به سمت بنرها رفته و آن‌ها را بردارید. اطمینان دادن موضوع بسیار مهمی است، زیرا متاسفانه برخی از کاربران در صورت دیدن کوچک‌ترین تعللی از طرف شما برای برداشتن بنر، رقابت را ترک می‌کنند. جدا از این موضوع، برای اطمینان پیدا کردن از دور شدن دشمنان می‌توانید از قابلیت اسکن محیطِ بلادهاند استفاده کنید. همچنین فراموش نکنید که پهپاد کریپتو جدا از باز کردن درها، مشخص کردن لوکیشن دشمنان و صدمه زدن به زره آن‌ها، قابلیت برداشتن بنر هم‌تیمی‌ها را هم داراست.

در ساختمان‌ها بمانید: اگر حلقه‌های پایانی به‌گونه‌ای بودند که می‌توانید وارد یک ساختمان شوید، حتما اینکار را انجام دهید. پس از ورود به ساختمان‌ها هم درها را ببندید تا به‌واسطه صدای درها متوجه ورود دشمن شوید. همچنین اگر یکی از دوستان شما کاستیک را انتخاب کرده، می‌توانید کنار درهای ورودی تله گاز قرار دهید تا دشمنان در هنگام ورود صدمه ببینند.

گول نخورید: اگر پثفایندر یا گیبرالتر را انتخاب کرده باشید، احتمالاً متوجه سرعت کمتر آن‌ها در مقایسه با ریث یا میراژ شده‌اید. نکته‌ی جالب اینجاست که هیچ تفاوتی در سرعت آن‌ها وجود ندارد و این تنها ظاهر ماجراست. طبق بررسی‌ها، سرعت دویدن تمامی شخصیت‌های بازی Apex Legends چیزی در حدود ۷.۴ متر بر ثانیه است. تنها چیزی که باعث می‌شود تا حرکت آن‌ها نسبت به یکدیگر متفاوت به‌نظر برسد، انیمیشن‌‌های متفاوتی است که برای حرکت بازوها ساخته شده‌اند. در نتیجه، قبل از آغاز رقابت و در زمان انتخاب شخصیت، سرعت را از فاکتورهایی که مدنظر دارید حذف کنید.

شلید سل، همیشه در اولویت باشد: کاربران معمولاً در جریان درگیری‌های مسلحانه از شیلد سل یا سیرینج استفاده می‌کنند، زیرا در مقایسه با شیلد باتری و مد کیت ‌طی مدت زمان کمتری مورد استفاده قرار می‌گیرند و کاربر سریعاً می‌تواند به کمک دوستان خود برود. نکته‌ای که در اینجا باید به آن توجه کرد، برتری شیلد سل نسبت به سیرینج است. استفاده از سیرینج ۵ ثانیه اما استفاده از شیلد سل ۳ ثانیه زمان می‌برد. از آن‌جایی که گیم‌پلی این بازی بتل رویال از سرعت بالایی برخوردار است، همین دو ثانیه اختلاف می‌تواند نتیجه یک درگیری را به‌ کلی تغییر دهد.

هاپ-آپ‌ها را جدی بگیرید: متاسفانه برخی از کاربران اهمیت هاپ-آپ‌ها را جدی نگرفته و به‌راحتی از کنار این اتچمنت‌های تاثیرگذار می‌گذرند. برای درک اهمیت آن‌ها از یک مثال استفاده می‌کنیم. سلاح Devotion به‌ دلیل نرخ آتش و میزان صدمه‌ای که در هر ثانیه به دشمنان وارد می‌کند، یکی از بهترین سلاح‌های بازی است اما یک مشکل اساسی دارد که نقاط قوت آن را زیر سایه خود برده است: به محض فشردن دکمه، سلاح شروع به شلیک نمی‌کند! وقتی دکمه را فشار می‌دهید، چند لحظه طول می‌کشد تا سلاح آماده شده و شلیک گلوله‌ها را آغاز کند. اگر غافل‌گیر شوید و سلاح اول شما هم Devotion باشد، احتمال کشته شدن شما بسیار بالا است اما شرایط با اضافه کردن Turbocharger به‌ کلی تغییر می‌کند. این هاپ-آپ باعث می‌شود تا زمان آماده‌سازی کاهش قابل‌ توجهی داشته باشد.

لگد نزنید: اگر شما در یک سمت درب و دشمن هم در سمت دیگر درب قرار دارد، به هیچ وجه سعی نکنید با لگد زدن آن را شکانده و با دشمن مواجه شوید؛ زیرا نمایش انیمیشن لگد زدن طولانی بوده و فرصت مناسبی را در اختیار دشمن قرار می‌دهد تا پس از شکسته شدن درب شما را به گلوله ببندد.

رپلیکیتورها اهمیت زیادی دارند: با آغاز فصل ششم المان جدیدی تحت عنوان رپلیکتور به بازی اضافه شد که در واقع یک دستگاه برای دستیابی به آیتم‌های مختلف از جمله سلاح، گلوله یا هاپ-آپ است. البته استفاده از این دستگاه رایگان نبوده و نیازمند متریال کافی است که می‌توانید از طریق لوت باکس‌ها آن را به دست بیاورید. در ضمن، آیتم‌هایی که به واسطه‌ی این دستگاه می‌توانید به دست بیاورید اختیاری نبوده و سیستم بازی آن‌ها را به صورت اتفاقی انتخاب می‌کند. نکته‌ی مهم دیگر اینکه برخی از آیتم‌های موجود در رپلیکیتور در محیط موجود نبوده و تنها راه به دست آوردنشان، پرداخت و متریال و خرید است. 

0 0 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا