همکاری اسکارلت جوهانسون و کریس ایوانز در فیلم Project Artemis

پای رقابت فضایی به پرده نقره‌ای باز می‌شود

همکاری اسکارلت جوهانسون و کریس ایوانز در فیلم Project Artemis شینا گازرانی ۰ ۱۴ فروردین ۱۴۰۱ سینمای جهان
اسکارلت جوهانسون و کریس ایوانز

بر اساس گزارشی از خبرگزاری آنلاین Deadline ستارگان سابق دنیای سینمایی مارول، اسکارلت جوهانسون و کریس ایوانز در فیلم در دست ساخت Project Artemis هم‌بازی خواهند شد.

جیستون بیتمن (Jason Bateman) تهیه‌کننده اجرایی و ستاره سریال موفق نتفلیکس به نام Ozark کارگردانی این پروژه را به فیلم‌نامه‌نویسی رز گیلروی (Rose Gilroy) برعهده خواهد داشت و همچنین جوهانسون در کنار جوناثان لیا (Jonathan Lia) و کینان فلین (Keenan Flynn) تهیه‌کنندگی فیلم Project Artemis را برعهده خواهد داشت. این فیلم تحت حمایت کمپانی Aggregate Films ساخته خواهد شد.

طرح کلی فیلم‌نامه در حال حاضر ناواضح است و جزئیات زیادی درباره داستان در دسترس نیست، اما منابعی که رابطه تنگاتنگی با تیم تولید دارند اظهار کرده اند که فیلم Project Artemis رقابت فضایی میان روسیه و ایالات متحده را در خلال قرن بیستم بازگو می‌کند.

رقابت فضایی یا همان Space Race رقابتی میان اتحاد جماهیر شوروی و ایالات متحده برای اثبات حضور و سلطه‌جویی در محدوده وسیع فضایی بود که ۲۰ سال به طول انجامید. در همین اثنا بود که سازمان NASA تلسکوپ فضایی هابل را برای کاوش به فضا پرتاب کرد و جهان شاهد حضور اولین انسان روی سطح ماه بود.

شرکت اپل حقوق انحصاری ساخت فیلم Project Artemis را در معامله‌ای ۱۰۰ میلیون دلاری، تنها چندین روز بعد از دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم برای فیلم CODA خریداری کرد. جای تعجب نیست که کمپانی اپل در میان دیگر سرویس‌های استریم طی سال‌های اخیر رقابت قابل توجهی داشته و حق ساخت فیلم‌هایی از قبیل قاتلان ماه گل (Killers of the Flower Moon) به کارگردانی مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) و تتریس (Tetris) با بازی تارون اجرتون ( Taron Egerton) را خریداری کرده است.

همچنین، حضور اسکارلت جوهانسون در فیلم Bride محصول کمپانی اپل حضور خواهد داشت. این در حالی است که احتمال حضور کریس ایوانز در Lightyear، اسپین‌آف داستان اسباب‌بازی (Toy Story)، محصول پیکسار به‌عنوان صداپیشه و حضور او در فیلم اکشن Gray Man محصول شرکت برادران روسو کمرنگ نیست.

فیلم Project Artemis اولین پروژه گسترده اپل نخواهد بود که داستان آن با رقابت فضایی سروکار دارد. شبکه Apple TV پلاس در حال حاضر میزبانی سریال علمی‌تخیلی For All Mankind را برعهده دارد که داستان آن در دنیایی تخیلی به تحقق می‌پیوندد که رقابت فضایی هیچگاه به پایان نمی‌رسد. این سریال در حال حاضر به‌شدت مورد توجه قرار گرفته و برای ساخت فصل سوم نیز تمدید شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا