دامنه وب‌سایت Prince of Persia 6 توسط یوبی‌سافت ثبت شد

امیدها برای بازگشت سری محبوب Prince of Persia دوباره قوت می‌گیرد

دامنه وب‌سایت Prince of Persia 6 توسط یوبی‌سافت ثبت شد امیر سلیمی ۰ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
شایعات prince of persia 6

به نظر می‌رسد یوبی‌سافت دامنه‌ی وب‌سایت Prince of Persia 6 را به ثبت رسانده است تا بار دیگر شایعات پیرامون بازگشت این سری محبوب قوت بگیرند.

داستان روند توسعه و عرضه‌ی سری بازی‌های Prince of Persia فراز و نشیب بسیاری داشته است. اولین نسخه از این سری، پلتفرمری دوبعدی بود که در سال ۱۹۸۹ به طور اختصاصی برای کامپیوتر Apple II توسعه یافت. این بازی به لطف انیمیشن‌های روان و واقع‌گرایانه خود در آن دوران، به شهرت بسیاری رسید و توانست نظرات مثبت منتقدان و بازیکنان را جلب کند. موفقیت‌های تجاری این نسخه باعث انتشار دو دنباله شامل Prince of Persia 2: The Shadow and the Flame و Prince of Persia 3D شد؛ اما نسخه 3D به دلیل کنترل سخت و انیمیشن‌های سه‌بعدی ضعیفش، شکستی تمام عیار بود تا در اوایل قرن بیستم، یوبی‌سافت با خرید کامل حقوق این آی‌پی، توسعه این سری را به دست بگیرد.

The Sands Of Time اولین نسخه از سری Prince of Persia، پس از خریده شدن این آی‎پی توسط یوبی‌سافت بود که به لطف موفقیت‌های بیشمارش، پایه‌گذار یکی از بهترین سه‌گانه‌های صعنت بازی‌های ویدیویی شد؛ اولین دنباله از این سه‌گانه با نام Warrior Within در سال ۲۰۰۴ و پس از آن، Prince Of Persia The Two Thrones در سال ۲۰۰۵ منتشر شد.

Prince Of Persia Forgotten Sands
Prince Of Persia Forgotten Sands

پس از پایان سه‌گانه در سال ۲۰۰۵ و پس از استراحتی کوتاه، در سال ۲۰۰۹، نسخه جدیدی از سری با نام “Prince of Persia” منتشر شد. این نسخه با هدف ایجاد نوآوری و شروعی تازه برای سری، خارج از دنیای The Sands Of Time، طراحی شد. با وجود دریافت نقدهای مثبت، Prince Of Persia 2009 از لحاظ تجاری شکست خورد تا باری دیگر شاهد بازگشت یوبی‌سافت به دنیای The Sands Of Time با Forgotten Sands باشیم. این نسخه را می‌توان آخرین بازی AAA از سری محبوب شاهزاده ایرانی دانست که ده سال پیش و در سال ۲۰۱۰ منتشر شد.

از آن زمان تاکنون طرفداران منتظر خبری از بازی Prince of Persia 6 هستند. حال، به نظر می‌رسد دوباره شاهد داغ شدن بازار شایعات و نشانه‌هایی هستیم که از بازگشت این سری محبوب خبر می‌دهند. از تازه‌ترین این نشانه‌ها می‌توان به برگزاری رویداد محدود Prince of Persia در بازی For Honor اشاره کرد. اگرچه این اتفاقی تاییدی بر بازگشت مجموعه نیست، اما استفاده از فرانچایزی قدیمی برای یک رویداد محدود، در کنار ثبت دامنه وب‌سایت Prince of Persia 6 باعث شده تا امیدها برای بازگشت این سری محبوب قوت بگیرد.

البته ممکن است این ثبت دامنه صرفا برای محافظت از حق IP صورت گرفته باشد؛ همانظور که پیش‌تر شاهد ثبت دامنه‌های PrinceofPersia5.com توسط یوبی‌سافت بودیم. حالا هم دامنه‌ی Prince of Persia 6 ثبت شده تا امیدها برای شکل‌گیری نسخه‌های جدیدی از مجموعه شاهزاده‌ی پارسی، زنده شوند.

حال که به شروع نسل جدید کنسول‌ها نزدیک‌تر می‌شویم، فرصت مناسبی برای رونمایی از بازی‌های جدید در اختیار شرکت‌ها قرار گرفته است تا شاید بالاخره در این بین، شاهد بازگشت عناوین کلاسیک یوبی‌سافت برای نسل بعد باشیم. البته پیش‌تر شایعاتی پراکنده شده بود که از انتشار نسخه بازسازی شده‌‌ی سه‌گانه ‌Prince of Persia برای کنسول‌های نسل نهمی خبر می‌داد.

نظر شما چیست؟ آیا به بازگشت عناوین قدیمی و محبوب یوبی‌سافت در نسل نهم امیدوار هستید؟ نظرات خود را با ما و سایر کاربران سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا