انیمه وان پیس: ۱۶ قدرت که به میوه‌های شیطانی مرتبط نبودند!
1%
  • 0/10

انیمه وان پیس: ۱۶ قدرت که به میوه‌های شیطانی مرتبط نبودند!

سیستم‌های دیگر قدرت انیمه وان پیس!

انیمه وان پیس: ۱۶ قدرت که به میوه‌های شیطانی مرتبط نبودند! ۲ ۲۷ مهر ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

میوه‌های شیطانی تنها راه برای قدرتمند بودن در انیمه وان پیس نیست، در این لیست به معرفی قدرت‌های دیگری که در این انیمه وجود دارد می‌پردازیم.

میوه‌های شیطانی بزرگترین منبع قدرت در دنیای انیمه وان پیس است و تقریباً همه مبارزان اصلی داستان به قدرت خود متکی هستند. این میوه‌ها به عنوان گنج دریا هم شناخته می‌شوند، زیرا قدرت فوق‌العاده‌ای به کسانی که آنها را می‌خورند می‌دهند اما در عین حال، توانایی شنا را از آنها می‌گیرند. در حالی که میوه‌های شیطان مطمئناً مفید هستند، اما تمام قدرت‌های شگفت‌انگیز نمایش داده شده در این مجموعه حول استفاده از آن‌ها نمی‌چرخد. در واقع، چندین قدرت وجود دارد که به تنهایی برجسته می‌شوند.

از هاکی گرفته تا هنرهای رزمی تخصصی و بسیاری از تکنیک‌های دیگر، در اینجا برخی از قدرتمندترین قدرت‌های غیرشیطانی میوه‌ای که انیمه نشان داده است آورده شده است. این جهان به قدری متنوع است که اشکال قدرت‌های دیگری هم وجود دارد که به همان اندازه شگفت انگیز هستند. در واقع، می‌توان به اوج قدرت در دنیای وان پیس دست یافت، بدون اینکه حتی به سیستم قدرت اصلی در کل سری تکیه کرد. دقت کنید که این لیست ترتیب خاصی ندارد، با رسانه سرگرمی در معرفی این قدرت‌های جالب در دنیای انیمه وان پیس همراه باشید:

۱۶. الکترو (Electro)

الکترو یک قدرت بسیار قوی است که منحصر به افراد قبیله مینک (Mink Tribe)‌ است. قبیله مینک که در پشت فیل زو زندگی می‌کنند، بسیار قدرتمند هستند و از بدو تولد به عنوان جنگجو شناخته می‌شوند. آنها می‌توانند از الکترو استفاده کنند که به آنها امکان می‌دهد حملات خود را با برق شارژ کنند. این برق ولتاژ بسیار بالایی دارد و می تواند صدمات زیادی به دشمنان وارد کند. حتی بزرگسالان کاملاً بالغ نیز می‌توانند توسط بچه‌های قبیله مینک شکست بخورند و این فقط نشان می‌دهد که قدرت الکترو چقدر قوی است. طرفداران استفاده قوی‌تری از آن را توسط افرادی مانند Inuarashi و Nekomamushi در طول جنگ Wano مشاهده کرده اند و به جرات می‌توان گفت که این قدرت به اندازه کافی قوی بود که حتی Kaido را نیز زخمی کرد.

۱۵. تله رنگ‌ها (Colors Trap)

Colors Trap یک توانایی بسیار نادر در دنیای انیمه وان پیس است که به زبان ساده کاملاً غیرقابل توضیح است. طرفداران نمی‌دانند این قدرت از کجا سرچشمه می‌گیرد، با این حال، از توانایی میوه‌های شیطانی نمی‌آید. به سادگی که Ms. Golden Week رنگ‌های مختلفی را در نزدیکی دشمن خود یا مستقیماً روی بدن آنها نقاشی می‌کند. بر اساس رنگی که او استفاده می‌کند، هدف مجبور می‌شود احساس خاصی را احساس کند. آنها می‌‌توانند بدون کنترل بخندند، غمگین باشند، یا هر احساس دیگری را که کاربر تله رنگ می‌خواهد، به نمایش بگذارند. این یک توانایی بسیار خطرناک در دنیای وان پیس است و حتی لوفی، که فوق العاده قدرتمند است، قربانی آن شد.

۱۴. جوجوتسو فیشمن (Fishman Jujutsu)

Fishman Jujutsu یک هنر بسیار کمیاب در دنیای وان پیس است و شبیه کاراته فیشمن، بسیار قدرتمند است. Fishman Jujutsu شامل استفاده این نژاد باورنکردنی از مهارت فوق العاده خود در زیر آب است. این سبک عملا بر اساس گرفتن آب و پرتاب آن در مبارزه است. Jinbe و Hody از آن در نبردها استفاده زیادی کرده‌اند. البته، مهارتی که فرد در این مهارت دارد به سطح مهارت کلی او بستگی دارد. Jinbe احتمالا بهترین کاربر از این سبک مبارزه است که طرفداران در کل سریال دیده اند. تکنیک های او، مانند Kairyu Ipponzai، از خطرناک ترین تکنیک‌هایی است که در انیمه وان پیس دیده می‌شود.

۱۳. سبک مبارزه مرمن (Merman Combat)

Merman Combat شباهت زیادی به Fishman Jujutsu دارد. این دو شکلی متفاوت از یک قدرت هستند. تنها تفاوت این است که یکی توسط نژاد Fishmen استفاده می‌شود در حالی که دیگری توسط نژاد Mermen استفاده می‌شود. Mermen هایی که در دنیای انیمه وان پیس دیده می‌‌شوند، از این قدرت با ظرافت زیادی استفاده کردند. طرفداران پادشاه نپتون و شاهزاده فوکابوشی و دیگران را دیده اند که از این قدرت استفاده می‌کنند. در حالی که تکنیک‌های زیادی فاش نشده است، طرفداران قابلیتی به نام Ultramarine را دیده‌اند که استفاده می‌شود و مطمئناً بسیار قدرتمند است. خانواده Ryugu چندین توانایی را به عنوان بخشی از Merman Combat در طول سال ها به نمایش گذاشته‌اند و طرفداران می‌دانند که این قدرت‌های دستکاری آب چقدر خطرناک هستند.

۱۲. نینجوتسو (Ninjutsu)

نینجوتسو نوعی مبارزه است که فقط در سرزمین وانو وجود دارد. چندین نینجا مختلف در کشور Wano وجود دارند که از نینجوتسو استفاده می‌کنند. برخی از این نینجوتسوها واقعی به نظر نمی‌رسند و فقط ترفندهایی هستند، مانند مواردی که توسط Orochi Oniwabanshu استفاده می‌شود. با این حال، برخی دیگر وجود دارد که در واقع تا حدودی واقعی هستند، مانند تکنیک کلون مورد استفاده توسط Raizo. این یک سبک مبارزه است که در دنیای انیمه وان پیس کاملا دست کم گرفته شده است، با این حال، هنوز هم بسیار چشمگیر است. اگرچه ممکن است قوی‌تر از همه نباشد، اما طرفداران کاملاً دوست دارند از آن استفاده شود زیرا انواع مختلف سبک‌های مبارزه را در دنیای انیمه وان پیس متنوع می‌کند.

۱۱. جیو-کن (Jio-Ken)

Jio-Ken یک سبک هنرهای رزمی در وان پیس است که توسط لائو، یکی از اعضای دزدان دریایی Donquixote استفاده می‌شود. این سبک مبارزه حتی به پیرمردی مانند لائو جی اجازه می‌دهد تا از ضربات مشت و لگد با سرعت بالا در نبرد استفاده کند و او را به یکی از قوی ترین مبارزان در آرک خود تبدیل کند. بزرگترین دارایی این قدرت چیگونگ نام دارد. این به شخص اجازه می‌دهد انرژی معنوی خود را به گونه‌ای متعادل کند که بتواند انرژی و نیروی خود را از دوران جوانی برای استفاده در دوران پیری ذخیره کند. هنگامی که لائو از Jio-Ken علیه دون چینجائو استفاده کرد، توانست او را در نبرد کاملاً تحت تأثیر قرار دهد.

۱۰. Seimei Kikan

Seimei Kikan که با نام بازگشت زندگی نیز شناخته می شود، یکی از باورنکردنی ترین قدرت هایی است که تاکنون در داستان معرفی شده است. اگرچه به نظر می‌رسد بسیاری از جنگنده‌ها از این قدرت استفاده می‌کنند، تنها دو مورد تایید شده است که کاربران آن هستند: Rob Lucci و Kumadori.

Seimei Kikan به افراد اجازه می‌دهد تا تک تک عملکردهای بدن خود را بدون زحمت دستکاری کنند. چیزهایی مانند هضم غذا که غیرارادی هستند نیز به میل خود قابل کنترل هستند. با ترکیب آن با Kami-E، کاربر می‌تواند توده عضلانی خود را تا حد باورنکردنی دستکاری کند.

۹. روکوشیکی (Rokushiki)

روکوشیکی که به عنوان شش قدرت نیز شناخته می‌شود، یک سبک هنرهای رزمی است که در بین افسران دولت جهانی رایج است. این سبک را فقط می‌توان از طریق تمرینات شدید بیدار کرد و فقط تعداد معدودی را می‌توان واقعاً استاد روکوشیکی نامید. روکوشیکی شامل تکای (Iron Body)، سورو (Shave)، گپو (Moon Walk)، شیگان (Finger Pistol)، کامی-ای (Paper Art) و در نهایت رنکیویاکو (Tempest Kick) است. قدرت هفتم به نام روکوگان فقط برای کسانی قابل دسترسی است که بر تمام شش قدرت تا حد کمال تسلط داشته باشند.

۸. هاشوکن (Hasshoken)

سبک مبارزه جنگجویان از پادشاهی کانو، هاشوکن یک توانایی قدرتمند است که به کاربر اجازه می‌دهد تا لرزش‌های اطراف بدن خود را کنترل کند. در جنگ، این ارتعاشات به اندازه کافی قدرتمند هستند که امواج ضربه‌ای کاملاً غیرقابل انسداد را ایجاد کنند. حتی سخت‌ترین فولاد با استفاده از هاشوکن خرد می‌شود، زیرا به بدنه نفوذ می‌کند و سپس آسیب می‌بیند. سطح کنترل فرد بر هاشوکن بسیار بر قابلیت استفاده آن تأثیر می‌گذارد.

۷. کاراته فیشمن

کاراته فیشمن یکی دیگر از سبک های قدرتمند رزمی است. این مهارت خاص بر روی دستکاری آب در محیط اطراف و تولید امواج ضربه ای برای آسیب رساندن تمرکز می‌کند و آن را تا حدودی شبیه به هاشوکن می‌کند. از آنجایی که بدن همه افراد از آب تشکیل شده است، دفاع در برابر کاراته فیشمن بسیار دشوار است زیرا به راحتی به بدن نفوذ می‌کند. حتی اکثر کاربران میوه‌های شیطانی، مانند خود لوفی، در دفاع از خود در برابر کاراته فیشمن مشکل دارند.

۶. ریوسوکن (Ryusoken)

ریوسوکن (Ryusoken) یک سبک مبارزه فوق العاده کمیاب است که در حال حاضر تنها توسط ۲ مبارز شناخته شده در وان پیس، یعنی Sabo و Dragon استفاده می‌شود. سابو تنها فردی است که از این قدرت استفاده می‌کند و این کار را به طور گسترده در Dressrosa انجام داده است. این سبک مبارزه توسط دراگون ساخته شده است، اگرچه طرفداران هنوز ندیده‌اند که او از آن استفاده کند. با این وجود، این یک سبک بسیار قدرتمند است که بر استفاده از پنجه اژدها در نبرد تمرکز دارد. این پنجه ها با استفاده از هاکی سخت می‌‌شوند و می‌توانند دشمن را درهم بشکنند. برای بالا بردن این قدرت، کاربر می‌تواند هسته قدرت دشمن را پیدا کند و سپس با استفاده از Ryusoken، هاکی را کانالیزه کند و آسیب های داخلی زیادی به دشمن وارد کند.

۵. هاکی مشاهده (Observation Haki)

Observation Haki یکی از دو نوع اصلی هاکی است که همه افراد در دنیای One Piece آن را دارند. با این حال، فقط برخی می توانند آن را بیدار کنند. این نوع هاکی توانایی مشابه حس ششم را به کاربر می دهد. با آن، آن‌ها می‌توانند کارهایی مانند پیش‌بینی حملاتی که در راه است انجام دهند، حرکات را به دقت تجزیه و تحلیل کنند، احساسات، نیت واقعی را درک کنند و حتی سطوح قدرت را اندازه‌گیری کنند. هنگامی که فراتر از همه محدودیت ها آموزش ببیند، مشاهده هاکی به شخص اجازه می دهد تا به آینده خود نگاه کند. این هاکی یک قدرت باورنکردنی با تعداد زیادی از کاربران فوق العاده است. این مهارت در طول سال ها توسط افراد زیادی تسلط یافته است. به نظر می رسد تا کنون بهترین کاربر Observation Haki شارلوت کاتاکوری باشد. همچنین مانکی دی لوفی یکی دیگر از کاربران قابل توجه این قدرت است، در کنار Sanji از دزدان دریایی کلاه حصیری.

۴. هاکی زره (Armament Haki)

Armament Haki نوع دوم هاکی است و نمی‌توان گفت که یکی از حیاتی‌ترین قدرت‌ها در دنیای انیمه وان پیس است. با استفاده از Armament Haki، کاربر می‌تواند خود را در یک زره نامرئی بپوشاند که دفاع فوق العاده ای را ارائه می‌دهد و قابلیت‌های تهاجمی کاربر را به شدت افزایش می‌دهد. علاوه بر این، با استفاده از Armament Haki، کاربر می‌تواند حتی با بدن واقعی حریفان تماس برقرار کند و از هر گونه حفاظتی که توسط Devil Fruits ارائه می‌شود دور بزند. درست مانند Observation Haki، هاکی زره را می‌توان با آموزش صحیح به سطوح پیشرفته رساند. Armament Haki یک مهارت فوق العاده است که اکثر مبارزان در دنیای جدید از آن برخوردار هستند. به این ترتیب، تعداد زیادی از مبارزان با این قدرت وجود دارند، اما تنها تعداد انگشت شماری از آنها تسلط زیادی بر آن نشان داده اند. قابل توجه ترین کاربران Armament Haki تا کنون یونکو مانند Kaido و Big Mom هستند. در کنار آنها، لوفی و ریلی نیز در استفاده از آن کاملاً ماهر به نظر می‌رسند.

۳. Lineage Factor Augmentation

Lineage Factor در DNA کسانی است که در دنیای انیمه وان پیس زندگی می‌کنند و اغلب به آن طرح اولیه زندگی می‌گویند. برخی از دانشمندان راهی برای تغییر عامل اصل و نسب پیدا کردند و با استفاده از آن، قدرت های باورنکردنی ایجاد کردند. Vegapunk موفق شد میوه‌های شیطانی مصنوعی را بسازد، در حالی که قاضی فاکتور نسب فرزندانش را تغییر داد تا آنها را به قاتلان هیولا تبدیل کند. آنها با تغییراتی که انجام دادند، اسکلت های بیرونی بسیار سخت، یک فاکتور التیام سریع، عضلات بیشتر و سرعت بیشتری به دست آوردند. قاضی همچنین احساسات همه پسرانش را گرفت، به جز سانجی که مادرش برای محافظت از احساسات او جنگید. تنها خانواده Vinsmoke تا کنون توانایی استفاده از Lineage Factor Augmentation را در داستان دارند. به این ترتیب، افرادی مانند Reiju، Ichiji، Niji و Yonji از توانایی‌های آن استفاده گسترده‌ای می‌کنند. در آرک Wano Country، سانجی توانایی استفاده از Lineage Factor Augmentation را نشان داد و با آن، اکنون به این قدرت ها نیز دسترسی دارد.

۲. Raid Suits

Raid Suits یک فناوری باورنکردنی است که توسط پادشاهی Germa توسعه یافته است تا توسط رهبران آن، خانواده Vinsmoke استفاده شود. این لباس‌ها فوق‌العاده قدرتمند هستند و پس از پوشیدن، توانایی‌های جنگی بسیار خوبی را به هر کسی می‌دهند. خود لباس به اندازه کافی سخت است که بتواند از حملاتی که می‌تواند یک شهر را تسطیح کند، جان سالم به در ببرد. در عین حال، آنها به لطف دستگاه های شناور خود، توانایی پرواز را اعطا می‌کنند. بر روی پای خود دستگاه‌های شتاب دهنده ای نیز دارند که سرعت کاربران را به شدت افزایش می‌دهد. علاوه بر این، لباس‌ها نسوز هستند و شنل نیز می‌تواند گلوله‌ها را مسدود کند. لباس Raid نشانه ای از خانواده Vinsmoke است و آنها در زمان جنگ توسط آنها مسلح می‌شوند. اعتقاد بر این است که پس از پوشیدن آنها به شدت قوی تر می‌شوند. کاربران فعلی Raid Suits عبارتند از Judge، Reiju، Ichiji، Niji و Yonji. سانجی لباس Raid خود را در طول آرک Wano Country نابود کرد.

۱. هاکی فاتح (Conqueror’s Haki)

Conqueror’s Haki یکی از کمیاب ترین قدرت‌ها در دنیای انیمه وان پیس است و از هر یک میلیون نفر فقط یک نفر می‌تواند از آن استفاده کند. این شکل از هاکی فقط برای کسانی که با آن متولد شده اند در دسترس است، به این معنی که همه نمی‌توانند از قدرت‌های آن استفاده کنند. هاکی فاتح به شخص اجازه می‌دهد تا اراده خود را به دیگران تحمیل کند و باعث می شود کسانی که اراده ضعیف تری دارند غش کنند. سطح پیشرفته این قدرت به کاربر اجازه می دهد بدن خود را در آن بپوشاند و حملات خود را بسیار قوی تر می کند. به نظر می رسد تنها تعداد معدودی از افراد به Haki Conqueror دسترسی دارند و به همین دلیل، کاربران پیشرفته این مهارت حتی نادرتر هستند. با این حال، در آٰرک Wano Country، طرفداران می‌توانند افرادی مانند Kaido، Luffy و Big Mom را ببینند، از این توانایی استفاده کنند و جاه‌طلبی‌های پادشاهی خود را به نمایش بگذارند. شنکس یکی دیگر از کاربران ماهر این توانایی است.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments