بزرگ‌ ترین نقاط ضعف لوفی در انیمه وان پیس!

بزرگ‌ ترین نقاط ضعف لوفی در انیمه وان پیس!

حتی لوفی هم نقطه ضعف دارد!

با اینکه لوفی در انیمه وان پیس به یکی از بزرگ‌ترین دزدهای دریایی گرند لاین تبدیل شده، نقاط ضعف زیادی دارد که می‌تواند او را پایین بکشد. مانکی دی. لوفی در بیش از هزار فصل و نبرد سخت از زمانی که برای اولین بار در شروع One Piece به دریا رفت، به یک دزد دریایی قدرتمند تبدیل شده است که به عنوان امپراتور دریا شناخته می‌شود. فهرست دشمنانی که او شکست داده است بسیار چشمگیر است و برخی از شخصیت‌ها مانند زونشا حتی از او به عنوان جوی بوی دوم یاد می‌کنند؛ شخصیتی اسطوره‌ای از قرن تهی که برای خط داستانی سریال اهمیت زیادی دارد. 

حتی با وجود تمام قدرتی که او به دست آورده و همچنین فهرست طولانی از متحدان قدرتمندی که می‌توانند برای کمک به او در مواقع ضروری حضور داشته باشند، هنوز جنبه‌های خاصی از شخصیت لوفی وجود دارد که می‌تواند به عنوان آسیب پذیری در نظر گرفته شود و در معرض سوء استفاده قرار گرفته شوند. در این مقاله رسانه سرگرمی به معرفی بزرگ‌ ترین نقاط ضعف لوفی در انیمه وان پیس می‌پردازد، با ما همراه باشید:

۵. زودباوری و ساده اندیشی

در واقعیت، لوفی در نحوه نگاهش به جهان کاملاً کودکانه است. این امر در این‌که چگونه او چیزها را سیاه و سفید می‌بیند یا اهدافی را بدون توجه به چیز دیگری دنبال می‌کند، آشکار می‌شود – ویژگی‌ای که در نحوه جذب افرادی که دوست دارد برای خدمه‌اش برجسته‌تر است. فراتر از این، او همچنین سریع با هر کسی که دوست دارد متحد می‌شود، که ممکن است همیشه ایده آل نباشد، زیرا او را در معرض افراد غیرقابل اعتماد قرار می‌دهد. 

تا اینجا، قضاوت لوفی او را ناکام نکرده است، زیرا انتخاب او برای متحد شدن با لاو ترافالگار و دزدان دریایی قلب در پانک هازارد، پس از شکست کایدو و دوفلامینگو، علی رغم نگرانی‌های اولیه خدمه، بسیار مثمر ثمر بوده،‌ اگرچه ممکن است همیشه در آینده اینگونه نباشد. علاوه بر این، لوفی اغلب در پردازش اطلاعات پیچیده بسیار کند عمل می‌کند و گاهی اوقات می‌تواند دردسر ساز باشد. او همچنین بسیار رک است و هنگام صحبت با کسی هیچ فیلتری ندارد، که می‌تواند باعث شود او حتی در حضور دشمنان اطلاعات مهم را فاش کند.

۴. بی پروایی

در راستای طبیعت سرکش خود لوفی می‌تواند نسبت به شخصیت‌های معتبر، به‌ویژه افرادی مانند تفنگداران دریایی و اژدهایان آسمانی، بسیار سرسخت، خصمانه و کاملاً بی‌رحم باشد. او آشکارا به دولت جهانی اعلان جنگ داده است، یک نجیب جهانی را کتک زده و مدام ادعا می کند که در حضور همه به پادشاه دزدان دریایی تبدیل خواهد شد. لوفی در درگیری‌های بزرگ‌تر به استراتژی توجه چندانی نمی‌کند و بدون هیچ فکری به مخفی کاری، با سر به وسط میدان می‌رود. 

حتی در طول حمله به اونیگاشیما، اتحاد نینجا-دزدان دریایی-مینک-سامورایی مجبور شد به دلیل بی‌احتیاطی که لوفی و کید مستعد آن بودند، از آنها به عنوان عوامل حواس پرتی برای نفوذ به قلعه کایدو استفاده کند. او از سرقت یک کپی از Poneglyph مادر بزرگ از جزیره کیک بدون مبارزه با او خودداری کرد، زیرا این کار خلاف اصول او بود. گاهی اوقات او حتی بر سر اختلافات کوچک وارد دعوا می شود یا اگر به خاطر دخالت خدمه اش نبود، تقریباً پوشش خود را از بین می‌برد.

۳. فشار فیزیکی وارده از تبدیل شدن

از منظر رزمی، لوفی با هدایت هوشمندانه توانایی‌های مبتنی بر لاستیک خود به قدرت‌ها و دگرگونی‌های مختلفی که به آنها «گیر» گفته می‌شود، به سطوح عظیمی از قدرت دست یافته است. موضوع مشترک در اینجا بار فیزیکی هر گیر بر روی بدن لوفی است که منجر به عواقب جدی می‌شود. اگرچه او توانسته است معایب گیر ۲ و گیر ۳ را کاهش دهد و آزادانه بین آنها جا به جا شود، اما همچنان با درجه قابل توجهی از خستگی در گیر ۴ و گیر ۵ مواجه است. غیرفعال شدن خودکار گیر ۴ پس از سوختن باعث می‌شود او نتواند برای ده دقیقه از هاکی استفاده کند. 

علاوه بر این، او همچنین برای مدتی پس از آن بایستد یا حتی مبارزه کند. با وجود این، لوفی توانسته است چندین بار در یک مبارزه با فرار از حریفان خود از گیر ۴ استفاده کند تا هاکی خود را دوباره شارژ کند. با گیر۵ این خستگی حتی بیشتر هم می‌شود، تا جایی که به نظر می‌رسد لوفی پس از غیرفعال شدن از نظر فیزیکی پیر می‌شود. همانطور که گفته شد، او همچنان می‌تواند با تطبیق ضربان قلبش با طبل‌های آزادی، از محدودیت‌های خود عبور کند، اما عواقب آن مانند قبل وحشتناک خواهد بود. به عنوان یک بیداری افسانه‌ای Zoan، گیر ۵ همچنین این خطر را به همراه دارد که ذهن لوفی توسط خدای خورشید، Nika مصرف شود تا جایی که ممکن است خود را از دست بدهد. در نهایت، الاستیسیته لوفی نیز ممکن است به نقطه شکست برسد، جایی که او دیگر نتواند بدن خود را کشش دهد، اما رسیدن به محدودیت‌های آن در گیر ۵ احتمالاً بسیار دشوار خواهد بود.

۲. ناتوانی در شنا

درست مانند سایر کاربران میوه‌های شیطانی، لوفی هم پس از مصرف میوه شیطان خود، توانایی شنا کردن را از دست داد. به این ترتیب، اگر در زیر آب غوطه ور شود یا در دریا پرتاب شود، فوراً غرق می شود و قدرت خود را از دست می دهد و در برابر Seastone آسیب پذیر است. علاوه بر این، در صورت تماس با آب دریا یا آب دریاچه‌ها یا برکه‌ها، تمام قدرت خود را از دست می‌دهد. این در مجموع ناشی از طرد شدن کاربران میوه‌های شیطانی توسط دریا است. به این ترتیب، حتی قدرتمندترین مبارزان در دنیایی که تفنگداران دریایی، دزدان دریایی و سایر جناح‌ها برای برتری بر دریاها رقابت می‌کنند، آسیب‌پذیر می‌مانند. اخیراً، لوفی اقدامات متقابلی را در برابر این امر نشان داده است، به خصوص در گیر۴ و گیر ۵ که می‌تواند خود را برای دوره‌های معینی در هوا به حرکت درآورد.

۱. حملات برشی

از همان ابتدای سریال، لوفی به دلیل ساختار کشسانی که داشت در برابر حملات بی‌سرعت مصونیت داشت، اما به همین دلیل در برابر حملات برشی باید سخت مبارزه کرد. او در طول جنگ سران مارینفورد در برابر دراکول میهاوک تقریبا کشته شد و اگر Observation Haki در آن زمان او را نجات نمی‌داد، دستانش را از دست می‌داد. این ضعف با ظهور فرم گیر ۴ او به نام Boundman تا حدودی کاهش یافت. تسلط لوفی بر هاکی همچنین برای محافظت در برابر حملات برشی توسط حریفان نسبتاً قوی عمل کرد. متأسفانه، اگر با فردی مواجه شود که سطوح کنترلی مشابه یا برتری بر هاکی آنها به عنوان خود لوفی دارد، کاپیتان دزدان دریایی کلاه حصیری در برابر حملات آنها آسیب پذیر خواهد بود و او را مجبور می‌کند به جای اینکه آنها را شکست دهد، فرار کند. حتی گیر ۵ هم این موضوع را به طور کامل کاهش نداده است، به همین دلیل جالب است که ببینیم او در نبردهای نهایی خود در One Piece چگونه با این ضعف برخورد می‌کند.

5 2 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا