نسخه‌های موبایل Apex Legends در سال جاری میلادی عرضه می‌شوند

آیا ایپکس موبایل می‌توانید موفقیت‌های نسخه‌های اصلی را تکرار کند؟

نسخه‌های موبایل Apex Legends در سال جاری میلادی عرضه می‌شوند سورنا رضایی ۰ ۰۴ تیر ۱۳۹۹
نسخه‌های موبایل Apex Legends

اندرو ویلسون مدیرعامل الکترونیک آرتز در جریان کنفرانسی که اخیرا برگزار شد اعلام کرد نسخه‌های موبایل Apex Legends طی ماه‌های آینده منتشر می‌شوند.

وقتی یک بازی بتل رویال روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن، ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی موفق ظاهر می‌شود، تیم سازنده معمولا نسخه‌های موبایلی آن را توسعه می‌دهد تا بدین ترتیب بتواند درآمد خود را بهبود ببخشد. برای اثبات این ادعا می‌توان به انتشار Call of Duty: Mobile ،PlayerUnknown’s Battleground Mobile و Fortnite Mobile طی سال‌های اخیر اشاره کرد. البته یک استثنا هم وجود دارد که به‌راحتی نمی‌توان از آن غافل شد: Apex Legends. با وجود موفقیت‌های اسپین‌آف تایتان‌فال، نسخه‌های موبایل آن هنوز در دسترس قرار نگرفته‌اند.

الکترونیک آرتز اخیرا کنفرانسی را با هدف ارائه‌ی آمارهای مالی برگزار کرد. در جریان آن اندرو ویلسون (Andrew Wilson) مدیرعامل شرکت رسما اعلام کرد نسخه‌های موبایل Apex Legends تا پیش از پایان سال جاری میلادی (مصادف با ۱۱ دی) عرضه خواهند شد. او در صحبت‌های خود از عبارت Soft Launch استفاده کرد که در فارسی به معنا «عرضه‌ی آزمایشی» است. بدین ترتیب، نسخه‌های اندروید و iOS در ابتدا تنها برای چند کشور منتشر می‌شوند تا کاربران به تجربه‌ی آن‌ها بپردازند. تیم توسعه سپس با توجه به بازخوردهای دریافتی، تغییرات و بهبودهایی را اعمال می‌کند تا نسخه‌های موبایل برای انتشار به صورت جهانی آماده شوند. جزئیات بیشتری به اشتراک گذاشته نشده و نمی‌دانیم کدام کشورها نسخه‌های آزمایشی را دریافت می‌کنند.

اواخر خرداد بود که ریسپاون اینترتینمنت در جریان EA Play Live 2020 از رویداد جدید Apex Legends با نام Lost Treasures رونمایی کرد. رقابت‌های این رویداد از امروز آغاز شده و تا ۱۷ تیر ماه (مصادف با ۷ جولای) ادامه خواهد داشت. رویدادهایی که در گذشته برگزار شده بودند، روی یک شخصیت خاص تمرکز داشتند. این موضوع برای Lost Treasures هم صدق می‌کند. جدیدترین رویداد با محوریت کریپتو بوده و یک منطقه‌ی ویژه که بر اساس این شخصیت طراحی شده را به نقشه اضافه کرده است. از دیگر تغییرات رویداد جدید می‌توان به حذف Respawn Beacon و اضافه شدن یک آیتم جدید تحت عنوان Mobile Respawn Beacon اشاره کرد که عملکرد مشابهی دارد.

بازی بتل رویال Apex Legends هم اکنون برای سه پلتفرم پلی‌استیشن 4، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی به صورت کاملا رایگان در دست قرار دارد. نسخه‌ی نینتندو سوییچ هم مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد تا در تاریخ نامشخصی از پاییز امسال عرضه شود. در ضمن، قابلیت کراس‌پلی هم طی ماه‌های آینده به بازی اضافه خواهد شد. بدین ترتیب، کاربران تمامی پلتفرم‌ها می‌توانند به رقابت با یکدیگر بپردازند. اینکه قابلیت غیرفعال کردن کراس‌پلی وجود خواهد داشت یا خیر فعلا مشخص نیست.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا