#مهسا_امینی

احتمالا به‌زودی شاهد افزایش قیمت سرویس پلی استیشن پلاس باشیم

این شایعه به دنبال افزایش قیمت این سرویس در برزیل منتشر شده است

احتمالا به‌زودی شاهد افزایش قیمت سرویس پلی استیشن پلاس باشیم مریم خواجوی ۰ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
افزایش قیمت پلی استیشن پلاس

به دنبال خبر افزایش قیمت ۳۳ درصدی سرویس پلی استیشن پلاس در برزیل، شایعاتی مبنی بر افزایش قیمت آن در کنسول‌های PS4 و PS5 در سایر کشورها منتشر شده است.

اگر نگاهی به فرایند افزایش قیمت این سرویس در نسل‌ مختلف کنسول‌ها بیندازیم، این سرویس به صورت رایگان کار خود را در پلی استیشن 3 شروع کرد و در PS4 اشتراک ۱۲ ماهه‌ی آن به ۶۰ دلار رسید؛ این قیمت با ورود PS5 به بازار و شروع نسل نهم تغییر نکرده بود. اما به نظر می‌رسد که قرار است تغییراتی در این موضوع رخ دهد.

اگرچه سونی ادعا می‌کند که این افزایش قیمت تنها در برزیل صرفاً انعکاسی از وضعیت فعلی بازار در آمریکای جنوبی است و نشان‌دهنده‌ی افزایش قیمت در خارج از مرزهای این کشور نیست. هر چند که در طی سال‌ها، قیمت سرویس پلی استیشن پلاس در ایالات متحده و کشورهای متعدد دیگر طور منصفانه‌ای ثابت بوده، در برخی دیگر از کشورها با نوسانات متعددی رو به رو شده است. با توجه به این موضوع، امکان اینکه افزایش قیمت در برزیل تنها به دنبال یک نوسان قیمت منطقه‌ای باشد وجود دارد، عده‌ای افزایش همگانی قیمت این سرویس را پیش‌بینی می‌کند.

تا این زمان اعلامیه‌ی رسمی افزایش قیمت سیستم پلی استیشن پلاس در سایر مناطق توسط سونی منتشر نشده است و اگر خوش بینانه به این امر نگاه کنیم به نظر نمی‌رسد که این شرکت چنین قصدی داشته باشد. چرا که واکنش کاربران نسبت به افزایش قیمت Xbox Live Gold، باعث شد مایکروسافت از این اقدام صرفه نظر کند و ضمن عذرخواهی، قیمت‌های گذشته را برگرداند.

با این حال، افزایش قیمت بازی‌های AAA و بهبود کیفیت بازی‌های پلی استیشن پلاس نمی‌تواند اتفاقی باشد. سونی هر ماه هزینه‌ی بیش‌تری برای بازی‌ها خرج می‌کند و خیلی تعجب آور نخواهد بود اگر این هزینه ها را به دوش مصرف کنندگان بگذارد.

تا این لحظه، افزایش قیمت سرویس پلی استیشن پلاس تا زمان اعلام رسمی از جانب سونی در حد یک شایعه باقی خواهد ماند. فعلا اخبار نشان می‌دهد که این فقط یک افزایش قیمت جداگانه و به دنبال از بین رفتن ارزش پول برزیل است. پس در حال حاضر، فقط باید صبر کنیم و منتظر اعلامیه‌ای از جانب سونی باشیم.  


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا