1%
  • 0/10

تعدیل نیروی 900 نفر از کارمندان پلی استیشن

ادامه روزهای تاریک صنعت بازی

تعدیل نیروی 900 نفر از کارمندان پلی استیشن ۱ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
کارمندان پلی استیشن

شرکت سونی با انتشار بیانه‌ای از تعدیل نیروی 900 نفر از کارمندان پلی استیشن خبر داد تا روزهای بد صنعت بازی ادامه داشته باشد.

تنها دو ماه از شروع سال 2024 می‌گذرد و تاکنون سال بسیار سختی برای صنعت بازی و توسعه دهندگان آن بوده است. کمپانی‌های پرتعدادی از اخراج کارمندان و تعدیل نیروی کاری خود خبر دادند تا هزاران نفر از افراد حاضر در این صنعت شغل خود را از دست بدهند. اکنون نیز نوبت به کارمندان برند پلی استیشن و شرکت سونی رسیده تا بدین ترتیب نگرانی حاضر پیرامون صنعت بازی، بیش از پیش ادامه داشته باشد.

شرکت سونی با انتشار بیانیه‌‌ای اعلام داشت تعداد 900 نفر از کارمندان پلی استیشن که چیزی حدود 8 درصد از مجموع نیروی کاری بخش گیم سونی را شامل می‌شود از کار خود برکنار خواهند شد. جیم رایان (Jim Ryan) مدیر پلی استیشن که به زودی در ماه آینده بازنشسته می‌شود با انتشار پیامی در بلاگ رسمی این کمپانی اظهار داشت:

“این‌ها افراد بسیار مستعدی هستند که بخشی از موفقیت ما مدیون آن‌ها بوده و ما بسیار قدردان مشارکت آن‌ها هستیم. با این حال این صنعت به شدت دچار تغییر شده و ما باید خود برای آن چه در آینده این کسب و کار قرار دارد آماده کنیم. ما باید انتظاری که از سوی سازندگان و گیمرها وجود دارد را برآورده کرده و تکنولوژی آینده را به سمت دنیای بازی سوق دهیم. بنابراین باید یک قدم به عقب گذاشته تا اطمینان حاصل کنیم آمادگی لازم برای انتقال بهترین تجربه گیمینگ به جامع مخاطبین خود را در اختیار داریم.”

رایان هم‌چنین نسخه‌ای از ایمیلی که به صورت داخلی برای کارمندان پلی استیشن ارسال شده را به اشتراک گذاشت که محتوای آن، اطلاع کارمندان این مجموعه از تغییرات صورت گرفته در ساختار برنامه‌های این کمپانی و عواقب احتمالی آن بوده است.

باید این نکته را هم اضافه کنیم که این تعدیل نیروی صورت گرفته شامل حال تعدادی از اعضای استودیوهای فرست پارتی سونی از جمله ناتی داگ، گوریلا گیمز و فایراسپریت نیز شده است. به علاوه اعلام شد استودیو سونی لندن نیز به طور کامل بسته می‌شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments