شایعه: کنسول نسل نهمی سونی در دو مدل عرضه خواهد شد

معرفی و عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ احتمالا به تعویق افتاده است

کنسول نسل نهمی سونی

اگر ادعای یکی از کاربران شناخته شده‌ی فروم نئوگف صحیح باشد، کنسول نسل نهمی سونی دارای دو مدل مختلف خواهد بود.

اگرچه مدت زیادی تا زمان انتشار کنسول‌های نسل جدید نمانده اما سونی ترجیح داده است تا از انتشار جزئیات پیرامون جدیدترین مدل پلی‌استیشن سکوت اختیار کند. در آن سوی ماجرا، مایکروسافت مقداری دست و دلبازی به خرج داده و نه تنها طراحی نهایی ایکس‌باکس جدید را منتشر کرده، بلکه برخی از مشخصات آن را هم به اشتراک گذاشته است. اتخاذ چنین سیاستی از سوی سونی باعث شده تا هر چند وقت یکبار شاهد انتشار شایعه‌هایی باشیم که بدلیل کمبود اطلاعات نمی‌توان آن‌ها را رد یا تایید کرد.

یکی از کاربران فروم نئوگف به نام VFX Veteran که سابقه‌ی خوبی در افشای اطلاعات دارد، جزئیات تازه‌ای را با محوریت کنسول‌های جدید به اشتراک گذاشت. این کاربر گفت هر دو شرکت مایکروسافت و سونی قصد دارند تا دو مدل از کنسول نسل نهمی خود را به بازار عرضه کنند. مدل اول، ارزان‌تر بوده و به‌گونه‌ای طراحی شده است که توسط تعداد بیشتری از گیمرها قابل‌خرید باشد. مدل دوم، قوی‌تر و در نتیجه گران‌تر بوده و برای آن دسته از گیمرهایی طراحی شده که ویدیو گیم را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنند.

VFX Veteran گفت با توجه به اطلاعاتی که منبعش در اختیار او قرار دارد، ایکس‌باکس سری ایکس مدل قوی‌تر و گران‌تر است. در نتیجه، طرفداران مایکروسافت باید خود را برای معرفی و عرضه‌ی یک کنسول ارزان‌تر آماده کنند که در مقایسه با سری ایکس از قدرت سخت‌افزاری کمتری برخوردار است. این کاربر شناخته شده‌ی نئوگف در بخش دیگری از پست خود نوشت مدل قوی‌تر کنسول جدید سونی از لحاظ قدرت سخت‌افزاری با سری ایکس برابری می‌کند اما مدل ارزان‌تر، ضعیف‌تر خواهد بود. طبق ادعای او، مدل پایه ۹ ترافلاپس قدرت دارد.

این کاربر شناخته شده گفت توسعه‌ی دو مدل مختلف از پلی‌استیشن ۵ باعث شده تا هر یک از گزارش‌ها و شایعه‌هایی که در گذشته منتشر شده بودند، اعداد و ارقام متفاوتی را برای کنسول جدید سونی مطرح کنند. طبق ادعای VFX Veteran، مدل‌های قوی‌تر کنسول‌های نسل نهمی بسیار گران‌تر از کنسول‌های این نسل بوده و احتمال می‌رود هر دو در حدود ۶۰۰ دلار قیمت گذاری شوند. در آخر، صحبتی از تاریخ دقیق انتشار کنسول‌های جدید به میان نیامد اما کاربر نئوگف گفت سونی تلاش خود را به کار گرفته تا هر مدل را به صورت همزمان وارد بازار کند.

ساعاتی قبل، یکی از یوتیوبرهای محبوب به نام لوک استیونز (Luke Stephens) توییتی را منتشر و ادعا کرد معرفی پلی‌استیشن ۵ به تعویق افتاده است. استیونز به نقل از یکی از دوستان قدیمی‌اش در سونی گفت این شرکت قصد داشت کنسول نسل نهمی خود را اواخر ماه گذشته‌ی میلادی معرفی کند اما نهایتا تمامی برنامه‌ریزی‌ها لغو شدند. طبق توضیحات او، سونی در زنجیره‌ی تامین قطعات با مشکل روبرو شده و در نتیجه معرفی و عرضه‌ی کنسول را به تعویق انداخته است.

احتمال صحیح بودن ادعای لوک استیونز وجود دارد؛ زیرا در گذشته شایعه شده بود که سونی در تامین SSD و سیستم خنک کننده به مشکل برخورده است. در پایان، تاکید می‌کنیم تمامی موارد شایعه بوده و نمی‌توان با قاطعیت درباره‌ی آن‌ها اظهار نظر کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا