پلی استیشن 5 در ایالات متحده یک رکورد تاریخی به‌جای گذاشت!

پلی استیشن 5 از همین حالا خط و نشان می‌کشد

پلی استیشن 5 در ایالات متحده یک رکورد تاریخی به‌جای گذاشت! نیما خدارحمی ۰ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
فروش Playstation 5 در ایالات متحده

طی روزهای اخیر ارقامی از طرف گروه NPD انتشار یافته که می‌توانند نشان دهنده ارقام فروش کنسول‌ها برای چندین سال آینده نسل نهم باشند و درعین حال ممکن است سال آینده با ارقامی کاملا متفاوت روبه‌رو شویم. به هرحال طی این دوران، سونی و طرفداران او سنگ تمام گذاشته و رکوردهایی را جابه‌جا کرده‌اند که بدون شک رقیب دیرینه خود یعنی مایکروسافت را به فکر فرو خواهند برد.

گزارشات گروه NPD مبنی بر میزان هزینه صرف شده برای بازی‌های ویدیویی در ماه مارس سال 2021 میلادی در ایالات متحده، خبر از افزایش تعداد سخت افزار بازی‌های ویدیویی فروخته شده به‌طور سالانه را می‌دهد. درهمین راستا، فروش دلاری سخت افزارهای بازی‌های ویدیویی، رشدی 47 درصدی را در مقایسه با ماه مارس سال 2020 تجربه کرده و این ارقام رکورد جدید و شگفت انگیز 680 میلیون دلار را به ما نشان می‌دهند. اگر این مبحث را از لحاظ تعداد سخت افزار و ارزش دلاری فروخته شده فقط در ماه مارس بررسی کنیم، کنسول نینتندو سوییچ در رتبه نخست قرار دارد.

درحالی که طی یک سوم ابتدایی سال جاری میلادی، نینتندو سوییچ از لحاظ تعداد دستگاه فروش بیشتری داشته، از نظر ارزش دلاری کنسول پلی استیشن 5 بیشترین رقم را از آن خود کرده که در نوع خود بی سابقه است. نکته بسیار جالب و حائز اهمیت دیگر درباره کنسول پلی استیشن 5، شکستن رکورد سریع ترین فروش از نظر ارزش دلاری و تعداد دستگاه بوده و این درحالی‌ست که کنسول پلی استیشن 5 تنها پنج ماه در بازارهای جهانی بوده و راه زیادی برای طی کردن دارد.

سونی در اوایل سال جاری میلادی و یا به‌طور دقیق‌تر در ماه فوریه اعلام کرد که 4.5 میلیون نسخه از کنسول پلی استیشن 5 در سال 2020 میلادی به بازارهای جهانی عرضه شده و لازم به ذکر است که اولین دوره عرضه این کنسول نسل نهمی اواسط نوامبر سال 2020 یا به‌معنای دیگر یک ماه و نیم پیش از پایان سال پیش بوده است. آن‌ها همچنین پیشبینی کرده‌اند که تا پایان سال مالی جاری، رقم 4.5 میلیون به 7.6 میلیون برسد و درهمین حین برخی معتقدند که تعداد نسخه‌های عرضه شده از 7.6 میلیون نیز عبور کند.

شما جایگاه کنسول پلی استیشن 5 را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ آیا سونی نسل نهم را نیز در چنگ خود دارد یا کنسول‌های مایکروسافت می‌توانند این نسل پرتنش را از آن خود کنند؟ منتظر نظرات شما در این باره هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا