#مهسا_امینی

آیا بازی بتل رویال پابجی برای همیشه رایگان خواهد شد؟

شواهد که اینگونه می‌گویند

آیا بازی بتل رویال پابجی برای همیشه رایگان خواهد شد؟ سورنا رضایی ۰ ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ اخبار بازی
بازی بتل رویال پابجی

PlayerIGN یکی از افشاگران صنعت ویدیو گیم در تازه‌ترین توییت خود مدعی شد بازی بتل رویال پابجی در آینده نزدیک رایگان خواهد شد.

اگر امروز بتل رویال یکی از محبوب‌ترین ژانرها در سراسر جهان به شمار می‌رود، به خاطر PlayerUnknown’s Battlegrounds است. محصول استودیو بلوهول در قالب انتشار زودهنگام روی استریم در دسترس قرار گرفت و با گذشت مدت کوتاهی نسخه کاملش عرضه شد. تجربه جدیدی که این بازی ارائه می‌داد، مشکلات از جملات ایرادات فنی را زیرسایه خود برد و باعث شد منتقدان و کاربران بازخوردهای مثبتی نشان دهند. بد نیست بدانید پابجی در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی درآمد بالایی را وارد جیب‌های سازندگان خود کرد که مجموعا نزدیک به ۲ میلیارد دلار بود.

PlayerIGN یکی از افشاگران صنعت ویدیو گیم محسوب می‌شود. او با انتشار یک توییت مدعی شد احتمال رایگان شدن بازی بتل رویال پابجی در آینده‌ای نزدیک وجود دارد. طبق گفته‌های افشاگر، عنوان مزبور در یک برهه زمانی از ماه آتی میلادی رایگان شده و تمامی کاربران می‌توانند پای تجربه آن بنشینند. البته ماجرا به همینجا ختم نمی‌شود. PlayerIGN تاکید داشت در صورتی که طرح آزمایشی مورد استقبال قرار بگیرد، این بازی به صورت کامل و برای همیشه رایگان خواهد شد.

PlayerIGN مدعی شده PUBG Corp قصد داشت بازی پابجی را در ۲۰۱۹ میلادی رایگان کند اما طرح آزمایشی‌ای که آن سال برگزار شد، چندان مورد استقبال کاربران قرار نگرفت. از همین رو، مدیران به این نتیجه رسیدند که هنوز زمان رایگان شدن فرا نرسیده است.

در نگاه اول، رایگان شدن یک بازی پولی ضرر هنگفتی را به سازندگان و ناشر وارد می‌کند اما نباید فراموش کرد بخش عمده درآمد پابجی از فروش آیتم‌های داخل فروشگاهش بود؛ درآمدی که افت شدیدی را تجربه کرده است. جدا از این، رقبای اصلی محصول PUBG Corp بازی‌های فورتنایت، ایپکس لجندز و کال آو دیوتی وارزون هستند که می‌توان همگی آن‌ها را بدون پرداخت کوچکترین هزینه‌ای دریافت کرد. با در نظر گرفتن این موارد، رایگان شدن پابجی اقدام کاملا منطقی‌ای است.

پابجی هم اکنون برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، رایانه‌های شخصی، اندروید و iOS در دسترس قرار دارد. نسخه‌های موبایلی کاملا رایگان هستند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا