بازی Plague Inc از دسترس بازیکنان کشور چین خارج شد

تبعات کورونا پایان ندارد!

بازی Plague Inc از دسترس بازیکنان کشور چین خارج شد نیکان صبوری ۰ ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ اخبار بازی
بازی Plague Inc چین

طبق گزارش استودیوی Ndemic Creations بازی محبوب Plague Inc در فروشگاه‌های کشور چین به دلیل نشر «محتوای غیر قانونی» از دسترس این کشور خارج شد.

بیشتر علاقه‌مندان به بازی‌های موبایل، با عنوان Plague Inc آشنایی دارند. این اثر که در سال ۲۰۱۲ توسط Ndemic Creations عرضه شد، در سبک استراتژی بوده که در آن بازیکن هدایت یک نوع ویروس خطرناک را برعهده دارد. مخاطب با استفاده از جهش‌ها و توانایی‌های این ویروس، باید آن را به سرعت در کل جهان پخش کند اما این کار آسان نخواهد بود؛ زیرا که انسان‌ها سعی در پیدا کردن درمان ویروس شما هستند. همانطور که از اخبار این روز‌ها آگاه هستید، در اوایل سال میلادی ویروس جدید با نام علمی COVID-19 یا ویروس کرونای ووهان از چین شیوع پیدا کرد و اکنون با گذشت تقریبا ۳ ماه از شیوع آن، کشور‌ها و افراد بسیار زیادی درگیر آن هستند. لازم به ذکر است با شیوع ویروس کرونای جدید، تعداد مخاطبان بازی Plague Inc با افزایش چشم‌گیری روبرو شد.

حال بازی Plague Inc که بی‌ارتباط در این خصوص نیست، چندی پیش به دستور مقامات چینی از تمام فروشگاه‌ها این کشور حذف شد. Ndemic Creations در بیانیه‌ای رسمی در وبسایت خود اعلام کرده که علت این اتفاق «وجود محتوای غیر قانونی برای چین» که فروش آن، به دستور پلیس فضای مجازی متوقف شده است. آن‌ها اعلام کردند که اوضاع در کنترل آن‌ها نیست و نمی‌دانند که محرومیت بازی Plague تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. همچنین آن‌ها اعلام کردند که در تلاش برای برقراری ارتباط با پلیس فضای مجازی کشور چین هستند تا این محدودیت را برطرف کنند.

در کنار این موضوع Ndemic Creations به زودی اطلاعاتی در خصوص تلاش‌های این کمپانی برای مبارزه با ویروس کرونا اعلام خواهد کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا