معرفی بازی Plague Inc

ویروسی فراگیر برای تمام دنیا

این‌روزها بنابر شرایط و درگیری دنیا با ویروس کرونا، بازی‌های شبیه‌ساز حمله زامبی و… بیش از پیش طرفدار پیدا کرده‌اند. یکی از عجیب‌ترین بازی‌های شبیه‌سازی (Simulation) که این روزها به لیست بازی‌های پرطرفدار گوگل‌پلی راه یافته است، یک شبیه‌ساز انتشار ویروس در سرتاسر جهان با نام Plague Inc است که درسال ۲۰۱۲ توسط Ndemic Creations طراحی و توسط Miniclip منتشر شد. این بازی از همان زمان انتشار توجه‌های بسیاری را به خود معطوف کرد و در سال ۲۰۱۶ عنوان بهترین بازی سال را از آن خود کرد. Plague Inc برای رده سنی بالای ۱۶ سال مناسب است و به‌صورت رایگان روی گوشی‌های اندرویدی، iOS و سیستم‌عامل ویندوز قابل اجراست. این بازی به‌تازگی در کشور چین ممنوع شده است. اطلاعات بیش‌تر درمورد این خبر را می‌توانید این‌جا بخوانید.

محل پیدایش ویروس و شیوع اولیه آن را با توجه به توضیحات انتخاب کنید

هدف Plague Inc درگیر کردن تمام افراد جهان با ویروس ساخت خودتان است؛ اگر به هر نحو پروسه‌ی درمان پاسخ دهد یا در پایان کسی زنده بماند، شما بازنده‌ی بازی هستید. از بدو ورود به بازی، نوشته‌های راهنما در نسخه‌ی آموزشی شمارا یاری می‌کنند تا نحوه‌ی ساخت و فراگیر کردن یک ویروس مهلک را قدم‌به‌قدم یاد بگیرید. برای شروع یک اسم دلخواه برای ویروس‌تان پیدا می‌کنید و تصمیم می‌گیرید مبدا پیدایش و شیوع آن کدام کشور باشد؛ تمام جهان روی نقشه‌ای در کنترل شماست. روی هر کشوری ضربه بزنید، مشخصات آب و هوایی، سطح فرهنگی و درآمدی و میزان جمعیت آن کشور را مشاهده می‌کنید؛ این اطلاعات در ساخت و تکامل ویروس خیلی به کارتان می‌آید. در هر لحظه روی صفحه اصلی تعداد افراد مبتلا و تعداد افراد تلف شده توسط ویروس قابل مشاهده است؛ اخبار جهان هم لحظه‌به‌لحظه روی نوار کوچکی که بالای صفحه وجود دارد حرکت می‌کنند و شما می‌توانید از همه‌چیز مطلع شوید؛ همیشه حواس‌تان را جمع اخباری که در بازی اعلام می‌شود نگه دارید. در خبرها می‌توانید میزان فراگیری ویروس، اقدامات کشورها علیه شیوع آن و روند کار دانشمندان را ببینید و بر اساس آن‌ها تصمیم بگیرید. در منوهای مختلف بازی باید اقدامات مختلفی را برای پیش‌برد و تکامل ویروس انجام دهید تا دانشمندان هرچه دیرتر موفق به کشف واکسن بیماری شما شوند.

روند درگیری جهان با ویروس و نقاط درمان‌شده را در صفحه اصلی ببینید و کنترل کنید

در قسمت کنترل بیماری Plague Inc، می‌توانید اثرات بیماری، نحوه انتقال و توانایی‌های ویروس را بسازید و پیش‌روی کنید؛ برای مثال می‌توانید انتخاب کنید که ویروس از راه عطسه و سرفه منتقل شود یا خوردن گوشت حیوانات، تاثیرات نارسایی تنفسی داشته باشد یا بی‌خوابی عصبی، در مکان‌های متراکم شهری بیش‌تر رشد کند یا کشورهای روستایی و فقیر و تاثیر پخش آن در هوای سرد بیش‌تر باشد یا گرم. این تصمیمات را باید بر اساس اطلاعات کشوری که برای منشا ویروس درنظر دارید گرفته شود و کاری کنید که ویروس هرچه سریع‌تر تمام دنیا را بگیرد. بازیکن به ازای هر نفر که به ویروس مبتلا می‌شود، مقداری DNA دریافت می‌کند که یک‌جورهایی همان وجه رایج داخل بازی است و می‌توانید با DNAها، ویروس خود را پیش‌رفته‌تر و خطرناک‌تر کنید. در سمت راست صفحه‌ی اصلی، تاریخ و روند درمان جهانی با جزئیات قابل مشاهده است و می‌توانید علیه تحقیقات دانشمندان استراتژی بچینید و ویروس را ارتقا دهید تا روند درمان به تاخیر بیافتد و افراد بیش‌تری مبتلا شوند. گیم‌پلی Plague Inc ساده به‌نظر می‌رسد اما با یک‌بار بازی متوجه می‌شوید همه‌چیز از تصور شما پیچیده‌تر است و برای آلوده کردن تمام دنیا نیاز به فکر بیش‌تر و حرکات حساب‌شده‌تری دارید. سناریوهای مختلفی در Plague Inc وجود دارد که برخی از آن‌ها دسترسی رایگان دارند و برای دسترسی به بقیه باید با پرداخت درون‌برنامه‌ای نسخه کامل بازی را خریداری کنید.

ویروس‌تان را با دقت و حرکات فکر شده قدرت‌مندتر کنید

در Plague Inc همه‌چیز ساده است و خبری از طراحی و تصویرسازی‌های خلاقانه و رنگین نیست؛ شما فقط هر آن‌چه لازم است را می‌بینید تا حواس‌تان از ماموریت اصلی پرت نشود. تمام منوها و امکانات به ساده‌ترین شکل ممکن و بدون جزییات خاص طراحی شده‌اند و بیش‌تر اطلاعاتی که لازم دارید را از طریق پیام‌های نوشتاری دریافت می‌کنید. صداها و موسیقی، به‌صورت اختصاصی برای Plague Inc ساخته شده و با توجه به فضای بازی بسیار استرس‌زا و دلهره‌آورند. موسیقی مرموز با صدای پس‌زمینه سرفه‌های دردناک و جیغ‌های گوش‌خراش و حتی آواز خواندن چند دختر بچه؛ درست مثل فیلم‌های ترسناک! سازندگان بهترین ترکیب را برای ساختن یک بازی عجیب و نسبتا ترسناک گرد هم آورده‌اند. با خواندن توضیحات شاید عطای Plague Inc را به لقایش ببخشید، اما فقط کافی‌ است یک‌بار این بازی عجیب را امتحان کنید تا به میزان اعتیادآور بودن آن پی ببرید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

نظرات

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا