تصاویر فصل اول سریال Loki خبر از تعطیلات لوکی می‌دهند!

لوکی در مصر باستان؟!


در تصاویر فصل اول سریال Loki که یکی از مینی سریال‌های پرطرفدار دنیای سینمایی مارول (MCU) به حساب می‌آید، جزییات جالبی وجود دارد.

برای سریالی که تمرکز زیادی بر روی سفر در زمان دارد، سریال Loki که از شبکه‌ +Disney پخش شد، جسارت زیادی برای به تصویر کشیدن بازه‌های زمانی متفاوت از خود نشان نداد. البته که صحنه‌هایی از تام هیدلستون (Tom Hiddleston) در نقش لوکی (Loki) در فصل اول سریال وجود داشت، که سفر در زمان برای او رخ می‌داد؛ مانند قسمتی که در حین اتفاقات آخرالزمانی سال ۲۰۵۰ به دنبال سیلوی (Sylvie) می‌گشت. اما بزرگترین مثال برای ملاقات او با دیگر تایم‌-لاین‌ها زمانی بود که لوکی و اوون ویلسون (Owen Wilson) در نقش کاراگاه موبیوس (Mobius) به Pompeii رفتند، قبل از اینکه این منطقه بطور کلی منفجر شده و از صحنه روزگار محو شود. اما بجز این موارد چندان شاهد سفر در زمان از جانب این کاراکتر نبوده‌ایم، البته این موضوع به این معنی نیست که نقش لوکی در این سریال هدر رفته باشد. اتفاقاً لوکی به یکی از عجیب‌ترین مکان‌ها وارد شد، جایی که می‌توان گفت انتهای دنیا بود، زمانی که به قلعه‌ی کانگ فاتح (Kang The Conqueror)، جایی که حتی می‌توان گفت خارج از مولتی‌ورس (Multiverse) است، پا گذاشت.

اما الآن، با تشکر از طرح‌های اولیه‌ای که جدیداً منتشر شده، طرفداران می‌توانند سفر در زمان‌هایی را ببینند که می‌توانست در نسخه‌های متفاوتی از سریال رخ دهد.

به‌ نظر می‌آید که لوکی در تعطیلات خیلی پرمشغله بوده!

کتاب Marvel’s Loki: The Art of Series جدیداً منتشر شد و اطلاعات جالب و جدیدی در معرض نمایش گذاشت. در این خصوص، مارول طرح ‌های اولیه‌ای از لوکی در بازه‌های زمانی متفاوتی نشان می‌دهد، که هیچکدام درون سریال نمایش داده نشده‌است. رییس بخش طراحی‌های بصری استودیو مارول (Marvel Studios)، رایان مینردینگ (Ryan Meinerding)، اینگونه گفت که این لحظات زمانی طراحی شدند که حتی خود آنها نیز نمی‌دانستند که فیلم نهایی قرار است چگونه باشد.

یکی از چیزای جالبی که اگر از اول روی این پروژه کار کرده‌باشی متوجه اون میشی، اینه که ما واقعا خودمون هم وقتی شروع به کار کردیم نمیدونستیم این فیلم قراره چطوری باشه… یکی از اولین صحبت‌هایی که کوین فایگی (Kevin Feige) [ریییس استودیو مارول] با بقیه‌ی افراد دیزنی (Disney) انجام داده، این بوده که:« همه عاشق لوکی هستند! بیاین بیشتر از لوکی ببینیم! بیاین اونو توی کشورای مختلف ببینیم. بیاین ببینیم چه اتفاقی میوفته… و من فکر میکنم که اون لحظه جالبی از مراحل ساختن فیلم، مخصوصاً توی اوایل کار بود.»

یکی از چیزای جالبی که اگر از اول روی این پروژه کار کرده‌باشی متوجه اون میشی، اینه که ما واقعا خودمون هم وقتی شروع به کار کردیم نمیدونستیم این فیلم قراره چطوری باشه… یکی از اولین صحبت‌هایی که کوین فایگی (Kevin Feige) مدیر استودیو مارول، با بقیه‌ی افراد دیزنی (Disney) انجام داده، این بوده که:« همه عاشق لوکی هستند! بیاین بیشتر از لوکی ببینیم! بیاین اونو توی کشورای مختلف ببینیم. بیاین ببینیم چه اتفاقی میوفته… و من فکر میکنم که اون لحظه جالبی از مراحل ساختن فیلم، مخصوصاً توی اوایل کار بود.»

اولین عکس از تصاویر فصل اول سریال Loki، این شخصیت را در لباس‌های روم باستان نشان می‌دهد. شاید این سریال قصد داشته تا اینگونه نشان دهد که او در قتل ژولیوس سزار (Julius Ceaser) نقش داشته‌ است.

همچنین، لوکی می‌توانست زمانی را کنار رود نیل و اهرام مصر گذرانده باشد.

نویسنده اینگونه عنوان کرده که کار کردن با شخصیتی که قادر بوده در مکان‌های متفاوتی باشد بسیار لذت بخش است.

ما اینقدر توی این پروژه مشغول به کار بودیم که بعد از مدت‌ها میتونستیم خیلی ایده‌های جدیدتری ارائه بدیم، مثل دیدن لوکی روی قایق توی رود نیل در مصر باستان. اینکه میشد لوکی رو به همچین جایی پرت کرد، جایی که خارج از محدودیت‌های زمانی باشه و اون بتونه توی مکان‌های مختلف حضور داشته باشه واقعا طرح سرگرم کننده‌ای بود.

به نظر می‌رسد که لوکی درحال مشاوره دادن به یک فرعون است. آیا او می‌تواند Rama-Tut، یکی دیگر از ورینت‌های کانگ فاتح باشد؟

فیودال ژاپن میتواند یک انتخاب خیلی خوب و واضح باشد. چه کسی دوست ندارد لوکی را درون یک نبرد با استفاده از شمشیر ببیند؟

طبق عکس پایین، به نظر نمی‌رسد که لوکی خیلی با قرون وسطی جور شده‌باشد.

خیلی از طرفداران احتمالأ حاضر باشند که برای دیدن لوکی به عنوان یک کابوی در غرب وحشی آدم بکشند،اما متاسفانه حداقل برای الآن این امکان وجود ندارد!

در این عکس که به نظر می‌رسد ادامه‌ی سکانس بالا باشد، لوکی احتمالا درحال بهره بردن از جذابیت خاص خودش برای انجام یک معامله است.

این تصویر به نظر می‌رسد که مربوط به زمان انقلاب صنعتی است.

و در نهایت این عکس که به نظر آزگارد (Asgard) است، بر روی جایی که احتمالا زمین باشد، شناور شده‌است. این ممکن‌است مربوط به زمانی باشد که ثور (Thor) موفق شده آزگارد را به جایی دیگر منتقل کند که از خطر تهدید Hela و Surtur در امان باشد.

یکی از انتقادات کلیدی به Loki ممکن‌ است برطرف شده‌ باشد!

یکی از انتقادات کلیدی طرفداران به سریال Loki این بود که حس می‌کردند این سریال به طرح ویژه‌ی خود که مربوط به سفر در زمان بوده،به خوبی نپرداخته است. به‌طور دقیق‌تر، رفتن به بازه‌های زمانی متفاوت، نه فقط سفر کردن به جهان‌های موازی یا سیارات دیگر که صرفا نقل مکان کردن هستند. این می‌تواند خیلی جالب باشد که بببینم چه چیزهایی می‌توانسته قبل از رخ دادن حوادث سریال اتفاق افتاده‌ باشد.

می‌توان گفت که قابل توجه‌ترین عکس‌های بالا آن دو عکسی است که مربوط به مصر باستان هستند؛ به این دلیل که آن دوران رابطه‌ای قوی با کانگ فاتح دارند. در کامیک‌ها، یکبار شخصیت منفی داستان با عنوان یک فرعون مصری به نام Rama-Tut معرفی شده‌است. با توجه به اینکه مارول برای معرفی کردن کانگ به بینندگان، در سریال Loki برنامه ریزی زیادی انجام داده، آیا ممکن است که کاراکتر Rama-Tut از خط داستانی فاکتور گرفته شده‌ باشد؟

خوشبختانه زمانیکه فصل دوم منتشر شود، این سریال سفر در زمان‌های بیشتری را شامل می‌شود و ممکن است توضیحاتی از عکس‌های نشان داده‌شده به ما بدهد.

سریال Loki درحال حاضر درحال استریم شدن بر روی شبکه‌ +Disney است، درحالی که طبق برنامه ریزی‌ها، قرار است فصل دوم سریال در تابستان سال آینده منتشر شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا