فیل اسپنسر: امیدوارم جنگ کنسولی را متوقف کنید و از بازی‌ها لذت ببرید

پیرامون بحث و جدل میان طرفداران سونی و مایکروسافت

فیل اسپنسر

فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس‌باکس شرکت مایکروسافت، در مصاحبه‌ی اخیرش با واشنگتون پست گفت امیدوار است جنگ روانی بر سر کنسول‌های نسل آینده زودتر تمام شود و مردم به لذت بردن از بازی‌ها توجه کنند.

بحث و جدل میان گیمرها پیرامون کنسول‌ محبوبشان و مقایسه‌ی آن‌ها با یک‌دیگر چیز تازه‌ای نیست و طرفداران سونی و مایکروسافت همیشه اختلاف‌‌نظرهایی با یک‌دیگر داشته‌اند. با عبور از نسل هشتم و کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن 4، حالا نوبت به نسل جدید صنعت ویدیو گیم رسیده است. با نزدیک شدن به زمان عرضه‌ی دو کنسول نسل نهمی ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن 5، بحث‌ها میان مقایسه و بررسی این دو پلتفرم بسیار داغ و جدی شده اما به‌نظر می‌رسد فیل اسپنسر، رئیس بخش ایکس‌باکس مایکروسافت، نسبت به این موضوع رضایت ندارد.

فیل اسپنسر در مصاحبه‌ی اخیرش با واشنگتون پست، در مورد این جدل‌های به‌راه افتاده میان طرفداران سونی و مایکروسافت می‌گوید امیدوار است مردم از این صحبت‌ها بگذرند و فارغ از پلتفرم مقصد، به لذت بردن از بازی‌های موردعلاقه‌ی خود بپردازند. او جَو کنونی را جنگ کنسولی خوانده و برای پایان یافتن آن ابراز امیدواری کرده است.

بعضی از شرکت‌ها شکست می‌خورند و بعضی هم پیروز می‌شوند، این یک قانون برای رشد این صنعت است. ما باید تمام تلاش خود را بکنیم تا بازی‌های ویدیویی به‌عنوان یک صنعت پیشرفت کند و توسعه‌دهندگان و بازی‌سازان ریسک ساخت بازی‌های بزرگ را بپذیرند. وقتی یک بازی بی‌نقص و باکیفیت به بازار می‌آید، ما باید آن را تحسین کنیم، چه برای رایانه‌های شخصی عرضه شود، چه پلی‌استیشن یا نینتندو سوییچ.

فیل اسپنسر در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفته تمرکز کردن و تلاش برای صنعتی که دوستش داریم الزامی است و وظیفه‌ی همه‌ی ما این است که این صنعت را از مشکلات دور نگه داریم.

لازم به ذکر است که رویداد اولین نمایش بازی‌های انحصاری ایکس‌باکس سری ایکس در تاریخ ۲۳ جولای (مصادف با روز پنجشنبه ۲ مرداد) ساعت ۲۰:۳۰ به وقت ایران برگزار می‌شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا