#مهسا_امینی

ساخت بازی Perfect Dark به خوبی پیش می‌رود

نگران چیزی نباشید

ساخت بازی Perfect Dark

بر اساس بیانیه اخیر استودیو کریستال داینامیکس، علی‌رغم تمامی مشکلات و دردسرها،  روند ساخت بازی Perfect Dark به خوبی در حال پیشرفت است.

استودیوی ریر در سال ۲۰۰۰ میلادی یک بازی شوتر و اکشن به نام پرفکت دارک روانه بازار کرد که حسابی مورد استقبال بازیکنان قرار گرفت. با این حال، هرگز خبری از ساخت دنباله بازی نشد و این عنوان در طول دو دهه اخیر به کلی به فراموش سپرده شده بود؛ تا اینکه استودیوی تازه تاسیس مایکروسافت به نام The Initiative با همکاری کریستال داینامیکس ساخت ریبوت مجموعه در دستور کار خود قرار داد.

این عنوان برای نخستین بار در جریان مراسم گیم اواردز ۲۰۲۰ به نمایش گذاشته شد که البته تا به امروز جزئیات زیادی از آن ارائه نشده و روند ساخت آن در سکوت خبری سپری می‌شود. در همین راستا، اگر اخبار بازی‌ها را در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که مدتی پیش تعدادی از اعضای کلیدی پروژه نظیر طراح ارشد و کارگردان بازی به خاطر اختلاف نظرها و سیستم مدیریتی، استودیوی اینیشتیو را برای همیشه ترک کردند.

در پی اتفاق‌ها، بسیاری از هواداران ریبوت پرفکت دارک از وضعیت پروژه نگران شدند و چه بسا هر از چند گاهی شایعه‌هایی مبنی بر لغو ساخت بازی نیز به گوش می‌رسید. در همین حین، ساعاتی پیش فیل راجرز، مدیرعامل استودیو کریستال داینامیکس، در جریان جلسه ارائه گزارش مالی سه ماهه اخیر شرکت امبریسر گروپ اعلام کرد که با وجود تمامی شایعه‌ها، پروسه ساخت ریبوت Perfect Dark بسیار عالی پیش می‌رود.

فیل راجرز در این زمینه توضیح می‌دهد:

ما در حال حاضر روی ساخت بازی ماندگار پرفکت دارک فعالیت می‌کنیم و روند توسعه این پروژه بسیار خوب پیش می‌رود. نحوه برخورد تیم داخلی ما با این فرصت که نوع جدیدی از کار ما برشمرده می‌شود، بسیار امیدوارکننده است. اگر به چشم‌انداز این کار نگاه کنیم، همکاری ما با استودیوها و شرکت‌ها در اقصی نقاط جهان یک امر عادی به نظر خواهد رسید. بدین ترتیب، تماشای همکاری اعضای دو تیم اینیشتیو و کریستال داینامیکس با یکدیگر بسیار عالی است.

ساخت بازی Perfect Dark

همان‌طور که اشاره کردم، استودیوی اینیشتیو به تنهایی وظیفه ساخت ریبوت پرفکت دارک را برعهده ندارد و استودیوی کریستال داینامیکس نیز در ساخت بازی با آن‌ها همکاری می‌کند. با توجه به جدایی بسیاری از بازی‌سازها از اینیشتیو، بسیاری از اینسایدرها و فعالان حوزه ویدیو گیم معتقد هستند که کریستال داینامیکس به عنوان سازنده اصلی این عنوان به شمار می‌رود.

گفتنی است که بازی Perfect Dark هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه ندارد. همچنین، شرکت مایکروسافت تاکنون بازه‌ انتشار بازی را نیز مشخص نکرده است. با این حال، این عنوان قرار است در آینده به طور انحصاری برای ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و رایانه‌ شخصی عرضه شود.

مت بوتی، رئیس ارشد استودیوهای ایکس باکس، پیش‌تر گفته بود که بیش از ۱۰۰ بازی‌ساز در استودیو کریستال داینامیکس روی توسعه ریبوت Perfect Dark مشغول به کار هستند. او با رد تمامی گمانه‌زنی‌ها، خاطرنشان کرد که هیچ مشکلی در خصوص همکاری استودیوهای اینیشیتیو و کریستال داینامیکس وجود ندارد.

در این میان، بهتر است بدانید که در گذشته شایعه‌ای مبنی بر اینکه پرفکت دارک یک بازی سرویس محور خواهد بود، به چشم خورد. ماجرا از این قرار بود که آقای کوری باتلر، یکی از اعضای ارشد استودیوی کریستال داینامیکس، در صفحه‌ شخصی لینکدین خود اعلام کرد که به همراه تیمی روی سیستم کسب درآمد و همچنین سیستم سرویس محور ریبوت پرفکت دارک مشغول به کار است. البته، دقت داشته باشید که استودیوی کریستال داینامیکس هنوز به طور رسمی هیچ اشاره‌ای به سرویس محور بودن بازی نکرده است.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با روند ساخت بازی Perfect Dark و دردسرهای پیش آمده بر سر این پروژه چیست؟ به نظر شما، آیا این مجموعه بار دیگر بر سر زبان‌ها خواهد افتاد؟ شما چه انتظاری از ریبوت پرفکت دارک دارید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا