#مهسا_امینی

تماشا کنید: تریلر فصل ششم پیکی بلایندرز منتشر شد

تام هاردی در نقش آلفی سولومونز بازگشته است

بی بی سی سال ۲۰۲۲ را با انتشار تریلر فصل ششم سریال پیکی بلایندرز، آخرین فصل از این مجموعه‌ی تلویزیونی تحسین‌شده، آغاز کرد. در این درام جنایی، کیلین مورفی (Cillian Murphy) در نقش توماس تامی شلبی نقش آفرینی می‌کند.

مورفی در این سریال، با دو بازیگر مکمل همراه می‌شود که شامل پل اندرسون (Paul Anderson) در نقش برادر بزرگتر تامی، آرتور شلبی، و هلن مک روری (Helen McRory) در نقش خاله‌ی تامی، الیزابت پولی شلبی است. تعداد زیادی از بازیگران شناخته‌شده‌‌ی دیگر در پنج فصل اول حضور دارند و در زمان‌های مختلف ایفای نقش می‌کنند.

سم نیل (Sam Neill)، شارلوت رایلی (Charlotte Riley)، آنابل والیس (Annabelle Wallis)، آدرین برودی (Adrien Brody)، سم کلافلین (Sam Claflin)، آیدان گیلن (Aidan Gillen)، آنیا تیلور جوی (Anya-Taylor Joy) و همچنین تام هاردی (Tom Hardy) تعدادی از بازیگران سرشناسی هستند که در این فصل حضور دارند.

خط داستانی سریال پیکی بلایندرز که توسط استیون نایت (Steven Knight) فیلمنامه‌نویس بریتانیایی خلق شده است، پس از جنگ جهانی اول در بیرمنگام انگلستان می‌گذرد و سوء استفاده‌های خانواده بدنام شلبی به رهبری تامی شلبی خشن را دنبال می‌کند. داستان این سریال بر اساس یک باند واقعی خیابانی شهری به همین نام است که از اواخر قرن نوزدهم تا اوایل دهه‌ی ۱۹۰۰ در شهر فعال بودند.

سریال پیکی بلایندرز اولین بار در سال ۲۰۱۳ به نمایش درآمد و در طول مدت پخش خود مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. پس از پایان فصل پنجم در سال ۲۰۱۹، پروژه‌ی ساخت این سریال برای تولید فصل آخر، یعنی فصل ششم و یک فیلم بلند تمدید شد که قرار است داستان پایانی برای داستان باشد.

هم‌اکنون، تریلر فصل ششم پیکی بلایندرز به‌صورت رسمی توسط BBC منتشر شده است. این تریلر همراه با نسخه‌ای جذاب از آهنگ Hunter اثر آنا کالوی (Anna Calvi) که در پس‌زمینه پخش می‌شود، برخی از صحنه‌های آشنا و فضایی را به نمایش می‌گذارد که طرفداران سریال به آن عادت کرده‌اند. به‌علاوه، تیزر حاوی حجم زیادی از صحنه‌های تیراندازی است. فصل پایانی سریال را می‌توان به‌عنوان یک بمب ساعتی در نظر گرفت که هر لحظه بیش‌تر بینندگان را به سمت پایان سریال سوق می‌دهد، که نشان‌دهنده‌ی خط پایان برای خانواده شلبی است.

در کنار تمامی موارد گفته‌شده، تریلر فصل ششم سریال پیکی بلایندرز به تماشاگران نماهایی از بازیگرانی همچون آنیا تیلور جوی و تام هاردی را نشان می‌دهد. اخیراً تایید شده بود که تام هاردی در نقش آلفی سولومونز باز می‌گردد.

ویدیوی کامل تریلر را می‌توانید در زیر مشاهده کنید:

تولید فصل پایانی سریال به‌دلیل شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ برای ماه‌های پی در پی از مسیر خود خارج شده بود. فیلم‌برداری آن در ژانویه ۲۰۲۱ آغاز شد. علاوه بر این، مرگ غم انگیز هلن مک روری در ماه آوریل پس از یک نبرد سخت با سرطان بر عدم قطعیت در مورد سرنوشت فصل پایانی سریال افزود. با این حال، طرفداران امیدوارند که فصل پنجم آخرین تصاویر دیده‌شده از عمه پولی نباشد. از آنجایی که تریلر اطلاعات کمی در این زمینه ارائه می‌کند، ممکن است در بهار امسال در فصل ششم Peaky Blinders با ظاهر نهایی مک‌روی به‌عنوان شخصیت مورد علاقه طرفداران روبرو شویم.

پایان فصل پنجم پیکی بلایندرز با ضربه بزرگی به برنامه‌های تامی پس از ترور نافرجام سر اسوالد موزلی (سم کلافلین) در گردهمایی سیاسی او به پایان رسید. شات پایانی نشان می‌دهد که تامی در حالی خیال گریس او را آزار می‌دهد، تپانچه‌ای را به سمت سرش گرفته و در صدد پایان‌دادن به جان خود است. در حالی که مانند روز روشن بود که تامی هرگز ماشه را نمی‌کشد، اما پیگیری عواقب رویدادهای فصل‌های قبلی است که طرفداران را برای دیدن فصل پایانی مشتاق می‌کند.

تریلر فصل ششم پیکی بلایندرز نقاط تاریک زیادی را در مورد آنچه که دقیقاً در فصل پنجم اتفاق افتاد، روشن خواهد کرد و با تغییرات بسیاری در راه پخش است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا