زمان تولید فیلم Peaky Blinders رسما مشخص شد

به نظر می‌رسد طرفداران زمان خیلی زیادی نباید منتظر بمانند

زمان تولید فیلم Peaky Blinders

استیون نایت، خالق مجموعه‌ی تلویزیونی محبوب و پرمخاطب Peaky Blinders به تازگی تائید کرده که فصل ششم سریال پایان کار خانواده‌ی شلبی نخواهد بود و قرار است در قالب یک فیلم بلند شاهد اتمام داستان آن‌ها باشیم. او همچنین زمان تولید فیلم Peaky Blinders را رسما مشخص کرد.

سریال Peaky Blinders یکی از مجموعه‌های تلویزیونی بریتانیایی محبوب این روزهای دنیای تلویزیون است که توسط استیون نایت، خالق سریال‌های Taboo و See و نویسنده‌ی فیلم‌های The Girl in the Spider’s Web و Spencer خلق شده است. او این سریال موفق را بر اساس یک گروه واقعی از جوانان با نام Peaky Blinders که در اوایل قرن بیستم در بیرمنگام فعال بودند، پایه‌گذاری کرد. با اینحال این مجموعه داستانی فراتر از یک گروه اراذل و اوباش معمولی خیابانی را به تصویر می‌کشد.

سریال Peaky Blinders در ابتدا برای شبکه‌ی BBC تولید شده بود، اما شرکت Netflix تصمیم گرفت تا حق پخش بین‌المللی آن را در سراسر جهان به دست آورد تا آن را به یک سریال جهانی تبدیل کند. نایت قبلا این سریال را «داستان یک خانواده در بین دو جنگ» توصیف می‌کرد که روی اقدامات خانواده‌ی جنایتکار شلبی تمرکز دارد. کیلین مورفی نقش شخصیت اصلی این مجموعه را بازی می‌کند، اما بازیگران مطرح دیگری از جمله سم نیل، هلن مک‌کروری، تام هاردی، آنیا تیلور-جوی و آدرین برودی نیز در آن به ایفای نقش پرداخته‌اند.

مدتی پیش اعلام شد که سازندگان این سریال، قصد تولید یک فیلم بلند را نیز بر اساس آن دارند. حالا رسانه‌ی ورایتی گزارش داده که استیون نایت در جشنواره‌ی فیلم BFI که در لندن برگزار شده بود، در مورد فصل ششم Peaky Blinders و فیلمی که بر اساس سریال ساخته خواهد شد، صحبت کرده است. به گفته‌ی نایت، فیلمبرداری فصل ششم هم اکنون به پایان رسیده است و تیم سازنده در حال آماده‌سازی آن برای پخش در سال میلادی آینده است. با اینحال کار خانواده‌ی شلبی در این فصل به پایان نخواهید رسید، در عوض با یک فیلم بلند داستان آن‌ها به اتمام می‌رسد.

او همچنین زمان تولید فیلم Peaky Blinders را رسما مشخص کرد و گفت که در سال ۲۰۲۳ شاهد آغاز فیلمبرداری آن خواهیم بود. او در این رابطه می‌گوید:

و سپس من اثری را خواهم نوشت که در بیرمنگام جریان دارد و در همان جا فیلمبرداری خواهد شد و این طور که ما می‌دانیم، این احتمالا پایان راه Peaky Blinders خواهد بود.

بعد از پخش فصل پنجم سریال Peaky Blinders در سال ۲۰۱۹، قرار بود فیلمبرداری فصل ششم و پایانی این مجموعه از مارس سال گذشته‌ی میلادی آغاز شود، اما به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا شاهد عقب افتادن تولید آن بودیم. در عوض فیلمبرداری این فصل به طور رسمی از ژانویه‌ی امسال آغاز شد و طرفداران مشتاق‌تر از هر زمانی‌اند تا ببینند داستان خانواده ی شلبی چگونه ادامه می‌یابد. همچنین فعلا مشخص نیست که هلن مک‌کروری، که متاسفانه در ماه آوریل امسال درگذشت، هیچ صحنه‌ای را برای فصل آخر بازی کرده است یا خیر. از آنجایی که او نقش یکی از شخصیت‌های مهم و محبوب سریال را بازی می‌کرد، قطعا ندیدن او در فصل پایان برای بسیاری از افراد ناراحت کننده خواهد بود.

هنوز مشخص نیست که آیا در آینده شاهد ساخته شدن اسپین‌آفی برای سریال Peaky Blinders خواهیم بود یا نه، اما نایت گفته که در صورت ساخت چنین اثری ترجیح می‌دهد که شخصا درگیر تولید آن نشود و مسئولیت خود را به افراد دیگری بسپارد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا