فیلم Parasite رکورد پرفروش‌ترین فیلم خارجی زبان را در انگلستان شکست

برنده‌ جایزه‌ی بهترین فیلم در اسکار، وضعیت مالی بسیار خوبی دارد

فیلم Parasite پرفروش‌ترین فیلم خارجی زبان

فیلم سینمایی Parasite به کارگردان «بونگ جون هو» که برنده‌ جایزه‌ی بهترین فیلم در مراسم اسکار ۲۰۲۰ شد، رکورد پرفروش‌ترین فیلم خارجی زبان را در کشور انگلستان شکست.

فیلم کره‌ای Parasite در گیشه‌ی جهانی هم اوضاع بسیار خوبی دارد و تا به حال بیش از ۲۵۰ میلیون دلار فروخته است. رکورد بیشترین فروش یک فیلم خارجی زبان در انگلستان، پیش از این به اثر The Passion of the Christ ساخته‌ی «مل گیبسون» با ۱۴.۵ میلیون دلار اختصاص داشت. اثری که به زبان آرامی، لاتین و عبری بود.

حال Parasite موفق شد تا پس از چهارده سال و با فروش ۱۵.۱ میلیون دلار این رکورد را از آن خود کند. این اثر در تعطیلات آخر هفته‌‌ی میلادی با بیش از ۶۹۰ هزار دلار موفق شد تا چنین عملکردی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت Curzon که پخش‌کننده‌ی این اثر سینمایی در انگستان است، در پی موفقیت فیلم گفت:

مدتی پیش واضح شد که Parasite احتمالا به پرفروش‌ترین فیلم خارجی زبان کل دوران در انگلستان تبدیل شود و Curzon بسیار افتخار می‌کند که بخشی از این لحظه‌ی تاریخی است. هنوز بسیاری از سالن‌ها به اکران این فیلم ادامه می‌دهند تا پیش از این که نسخه‌ی سیاه و سفید در ماه آپریل به سینماها بیاید.

فیلم سینمایی Parasite از تاریخ هفتم فوریه (۱۸ بهمن) در کشور انگلستان اکران خود را آِغاز کرد و در عرض یک ماه توانست چنین رکوردی را ثبت کند. این اثر در مراسم اسکار موفق به کسب چهار جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی زبان، بهترین فیلمنامه‌ی اورجینال، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم سال شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا