#مهسا_امینی

فقط 20 درصد از کاربران استیم از ویندوز 11 استفاده می‌کنند

کاربران استیم و ویندوز 11

کاربران استیم

به‌تازگی و طی آماری اطلاعات جالبی از کاربران استیم منتشر شده که مشخص می‌کند ویندوز ۱۱ آنچنان هم میان کاربران پرطرفدار نیست. در ادامه خبر با سرگرمی همراه باشید.

اخیرا مشخص شده است که کاربران استیم که از ویندوز ۱۱ استفاده می‌‌کنند چیزی حدود ۲۰ درصد کل گیمر‌‌های پلتفرم رایانه‌های شخصی است. این آمار به نوبه خود شوکه کننده است و نشان می‌دهد ویندوز ۱۰ با رقمی بیش از ۷۰ درصد، با قدرت پرطرفداران ترین سیستم‌عامل مورد استفاده گیمر‌های رایانه‌های شخصی محسوب می‌شود. البته که این پرش کاربران به نسخه یازدهم این سیستم‌عامل از حدود یک سال پیش رخ داده که تقریبا نسخه‌های نهایی آن در دسترس عموم قرار گرفته بودند. این می‌تواند به‌خاطر رفع شدن بسیاری از باگ‌ها و مشکلاتی بوده باشد که طی این سال برطرف شده‌اند. هرچند با این وجود این ویندوز جدید، مشکلاتی دارد که همچنان کاربران ترجیح می‌دهند از ویندوز ۱۰ استفاده کنند. 

بدون‌‌شک این مورد که تنها ۲۰ درصد از کاربران استیم از ویندوز ۱۱ استفاده می‌کنند خود بسیار شوکه کننده است. دلیل این امر نیز مانور و تمرکز تبلیغاتی گسترده‌ای بوده است که مایکروسافت روی بخش گیمینگ این سیستم‌عامل داده است. این امر نشان می‌دهد هرچند که ویژگی‌های مخصوص به تجربه بازی‌های ویدیویی روی این سیستم‌عامل قدرتمند پیاده‌سازی شده‌اند، اما همچنان مشکلاتی وجود دارد که مانع کوچ کاربران می‌شود. البته که ویندوز ۱۰ به‌‌قدری خارق‌العاده و عالی بود و طی سال‌ها قدرتمند شده است، که کار مایکروسافت برای از بین بردن شور شوق کاربران نسبت به آن سخت خواهد بود. درنهایت باید گفت به‌‌نظر می‌رسد ویندوز ۱۰ درست همانند کارت گرافیک GTX 1060 قرار نیست از مد بی‌افتند و کاربران ارادت خاصی نسبت به آن‌ها دارند. همانطور که مطالعه کردید این مورد درباره کاربران استیم نیز صدق می‌کند.

نظر شما درباره این خبر چیست ؟ آیا شما هم همچنان ترجیح می‌دهید از ویندوز ۱۰ استفاده کنید ؟ نظرات خودتان را با سرگرمی به‌اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا