آمار بینندگان مراسم اسکار ۲۰۲۰ نسبت به سال گذشته کاهش یافته است

حتی لحظاتی مثل تاریخ‌سازی Parasite و اجرای امینم هم مانع کاهش بینندگان نشده است

بینندگان مراسم اسکار ۲۰۲۰

طبق آمار منتشر شده، میزان بینندگان مراسم اسکار ۲۰۲۰ کمترین رقم را در تاریخ این مراسم با ۲۳.۶ میلیون نفر ثبت کرده است.

نود و دومین دوره از مراسم معتبر اسکار، صبح روز ۲۱ بهمن ماه برگزار شد که فیلم Parasite موفق شد با کسب چهار جایزه‌ی بهترین فیلم خارجی زبان، بهترین فیلمنامه‌ی اوریجینال، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم تاریخ‌سازی کند و به اولین فیلم آسیایی تاریخ تبدیل شود که جایزه‌ی بهترین فیلم را دریافت می‌کند. حضور Eminem خواننده‌ی مشهور و اجرای آهنگ Lose Yourself هم یکی از لحظات خاص این دوره بود. امینم که در سال ۲۰۰۳ به خاطر این آهنگ برنده‌ی جایزه‌ی اسکار شد، در مراسم آن دوره حضور نداشت و با اجرای امسال، غیبت آن سال را جبران کرد. با این اوصاف انتظار می‌رفت که آمار بینندگان مراسم اسکار ۲۰۲۰ افزایش چشمگیری داشته باشد، اما در واقع خلاف این امر رخ داد.

در کل ۲۳.۶ میلیون نفر مراسم امسال را مشاهده کردند که در مقایسه با مراسم سال گذشته شاهد افتی بیست درصدی، یعنی حدود شش میلیون نفر هستیم. میانگین امتیازات مراسم امسال میان افراد ۱۸ تا ۴۹ ساله هم ۵.۳ است که کاهشی ۳۱ درصدی نسبت به میانگین دوره‌ی قبل دارد. مراسم سال ۲۰۱۹ آمار ۲۹.۶ میلیون بیننده و میانگین ۷.۷ را ثبت کرد که خود نسبت به مراسم سال ۲۰۱۸ رشد دوازده درصدی در تماشاکنندگان داشت.

مراسم امسال برای دومین بار متوالی بدون حضور یک مجری برگزار شد. اتفاقی که تهیه‌کنندگان اسکار آن را یکی از عوامل رشد بینندگان در سال قبل می‌دانستند، اما ظاهرا این قضیه همیشه جواب نمی‌دهد. به جز اسکار، دوره‌ی آخر مراسم‌های گلدن گلاب و امی هم با افت بیننده مواجه شده بودند.

در صورتی که می‌خواهید از برندگان مراسم اسکار ۲۰۲۰ مطلع شوید، می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا