بهترین سکانس فیلم 2022 در مراسم اسکار اعلام شد + زیرنویس فارسی

فلش بالاتر از اسپایدرمن و کل اونجرز ایستاد!

طبق اعلام رسمی در مراسم اسکار، بهترین سکانس فیلم 2022 هم از دید کاربران مشخص شد تا زک اسنایدر (Zack Snyder) با لیگ عدالت خود سربلند شوند.

آکادمی اسکار سالانه جوایز خاصی را در حوزه سینما و آثار هنری، به بهترین‌ها جایزه‌ای می‌دهد که نه‌تنها دریافت آن، نشان اعتبار برای بازیگر، کارگردان و سازنده مورد نظر است، بلکه حتی نامزد شدن در این مراسم هم خود به اندازه کافی نام افراد را درخشان می‌کند!

حال جدای از همین جایزه‌هایی که در مراسم اسکار داده می‌شود، امسال بخشی افتخاری اضافه شده که بهترین سکانس از یک اثر سینمایی که طی سال گذشته منتشر شده است، توسط کاربران انتخاب خواهد شد. در واقع این جایزه سال گذشته اصلا وجود نداشت، همانطور که جایزه‌ای تحت عنوان بهترین فیلم از نگاه طرفداران در مراسم قبلی مطرح نشده بود. با این وجود، جالب است بدانید که هر دو جایزه امسال برای گستردگی بیشتر اسکار اضافه شدند و زک اسنایدر هم هر دو را دریافت کرد.

آرای مردمی اسکار برای اسنایدر، اول برای این بود که او کارگردانی بهترین فیلم از نگاه طرفداران، یا همان Army of Dead را انجام داده بود. افتخار دوم هم به بهترین سکانس فیلم 2022 داده شد که همان صحنه معروف از شخصیت فلش (Flash) در Justice League نسخه زک اسنایدر بود. این سکانس را در ویدیو زیر با کیفیت بالا و نرخ ۶۰ فریم، با زیرنویس فارسی مشاهده کنید.

صحنه فلش در Justice League – بهترین سکانس فیلم 2022

ویدیو بالا متعلق به فیلم سینمایی Justice League نسخه Snyder Cut است؛ جایی که جهان رو به نابودی است و همه چیز تمام می‌شود، اما فلش اجازه این کار را نمی‌دهد! طوری که او مجبور می‌شود تا سریع‌تر از سرعت نور حرکت کند و با همین کار، قانون زمان را بشکند و به عقب بازگرداند. او با این کار شانس دوباره‌ای به لیگ عدالت می‌دهد تا بتوانند زنده بمانند، در حالی که جلوه‌های ویژه به کار رفته در سکانس، به حدی با کیفیت و جذاب هستند که آن را مستحق دریافت جایزه آکادمی اسکار کرده‌اند.

به هر حال می‌دانیم که در هر صورت لیگ عدالت چه در نسخه عادی و چه Snyder Cut، دقیقا آن چیزی نبود که انتظار می‌رفت و دنیای سینمایی دی سی (DCEU)، به مسیری که بتواند طرفداران را راضی و قانع نگه دارد نرفت. این روند با آثاری مثل Batman v Superman که حکم پایه کج را داشت جلو رفت و در نهایت باعث شد که صحنه‌ها و سکانس‌های برتر و جذابی مثل همین برعکس زمان دویدن فلش کمتر مورد توجه واقع شوند. این در حالی است که صحنه بالا، توسط طرفداران و آکادمی اسکار به عنوان سکانس برتر شناخته شد و افتخار آن نیز به سازندگان رسید.

لیست بهترین سکانس فیلم از دیدگاه طرفداران که در مراسم اسکار 2022 اعلام شد:

  • فیلم Zack Snyder’s Justice League – سکانس The Flash Enters The Speed Force
  • فیلم Spider-Man: No Way Home – سکانس The Three Spider-Man Unite
  • فیلم Avengers: Endgame – سکانس Avengers Assemble
  • فیلم Dreamgirls – سکانس And I’m Telling You
  • فیلم The Matrix – سکانس Neo Dodges Bullets

اما نظر شما درباره این سکانس چیست؟ آیا واقعا فلش با بازی ازرا میلر (Ezra Miller) بازی خوبی را در این صحنه به نمایش گذاشته است؟ شکی در بی‌نظیر بودن جلوه‌های ویژه این صحنه وجود ندارد، اما آیا به نظر شما مستحق بالاتر قرار گرفتن از اسپایدرمن و انتقام‌جویان بود؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا