همکاری جیک جیلنهال و اسکار آیزاک در فیلمی با محوریت روند ساخت The Godfather

فراز و نشیب‌های یکی از به یادماندنی‌ترین آثار سینما

همکاری جیک جیلنهال و اسکار آیزاک

وب سایت Deadline با انتشار یک گزارش از همکاری جیک جیلنهال و اسکار آیزاک برای تولید یک فیلم با محوریت روند ساخت The Godfather خبر داد.

فرانسیس فورد کاپولا (Francis Ford Coppola) پس از نوشتن فیلمنامه‌ی Patton که جایزه‌ی اسکار بهترین فیلمنامه‌ی غیر اقتباسی را برایش به ارمغان آورده بود، به سراغ رمان پدرخوانده نوشته‌ی ماریو پوزو (Mario Puzo) رفت و تصمیم گرفت آن را به یک فیلم سینمایی تبدیل کند. این اثر که نام‌های مشهوری از جمله مارلو براندو (Marlon Brando) و آلپاچینو (Al Pacino) را در تیم بازیگری خود داشت، تحت عنوان The Godfather از اواخر مارس ۱۹۷۲ به سینماها آمد. محصول پارامونت پیکچرز به شدت مورد استقبال قرار گرفت و نه تنها جوایز مختلفی را از آن خود کرد، بلکه در مقابل بودجه‌ی ۷ میلیون دلاری خود، بیش از ۲۸۷ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت.

The Godfather امروزه یکی از به یادماندنی‌ترین، بهترین و تاثیرگذارین آثار تاریخ سینما به شمار می‌رود اما قبل از اینکه ساخته شود شک و تردیدهای بسیاری نسبت به موفقیتش وجود داشت. حتی عده‌ای از کارشناسان معتقد بودند اقتباس سینمایی پدرخوانده به یک شکست تمام عیار تبدیل شده و فرانسیس فورد کاپولا هم به تدریج فراموش می‌شود؛ پیش‌بینی‌هایی که هیچ کدام صحیح نبودند. البته کاپولا برای دستیابی به یکی از بزرگ‌ترین موفقیت‌های زندگی حرفه‌ای خود، فراز و نشیب‌های بسیاری را پشت سر گذاشت. برای مثال، مدیران پارامونت پیکچرز به هیچ وجه با اهدای نقش به مارلون براندو موافق نبوده و گزینه‌های دیگری را مد نظر داشتند اما کاپولا با به کار گیری ایده‌های مختلف نهایتا موفق شد نظر مثبتشان را به دست آورد. البته این مورد تنها یکی از چندین اتفاقی بود که در پشت صحنه رخ داد.

وب سایت Deadline با انتشار یک مطلب اختصاصی از همکاری جیک جیلنهال (Jake Gyllenhaal) و اسکار آیزاک (Oscar Isaac) برای تولید یک فیلم با محوریت روند ساخت The Godfather خبر داد. جیلنهال و آیزاک به ترتیب نقش رابرت ایونز (Robert Evans) و فرانسیس فورد کاپولا را جلوی دوربین ایفا می‌کنند. کاپولا نیاز به معرفی ندارد اما اگر نام ایونز را تاکنون نشنیده بودید، باید بگوییم یکی از مدیران پارامونت پیکچرز در زمان ساخت اقتباس سینمایی پدرخوانده بود. از دیگر افراد حاضر در تیم تولید می‌توان به بری لوینسون (Barry Levinson) اشاره کرد که این پروژه را جلوی دوربین خواهد برد. در پرونده‌ی حرفه‌ای او آثار شاخصی از جمله Rain Man دیده می‌شود؛ اثری که جایزه‌ی اسکار بهترین فیلم سال ۱۹۸۸ میلادی را از آن خود کرد.

جیک جیلنهال شرایط نسبتا مشابهی با بری لوینسون داشته و در طول سال‌های فعالیت خود موفق شد یک بار در مراسم اسکار و دو بار هم در مراسم گلدن گلوب نامزد دریافت جایزه شود. اسکار ایزاک هم جوایز مختلفی به دست آورده اما هیچ کدام به مراسم‌های معروف تعلق نداشته‌اند. در انتها، لازم به ذکر است که نام فیلم هنوز مشخص نشده و نمی‌دانیم برای اکران در چه تاریخی برنامه‌ریزی شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا