انیمه One-Punch Man: جنوس چقدر انسان است؟
1%
  • 0/10

انیمه One-Punch Man: جنوس چقدر انسان است؟

قدرت انتقام!

انیمه One-Punch Man: جنوس چقدر انسان است؟ ۰ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ مقالات جانبی انیمه کپی لینک

جنوس در انیمه One-Punch Man یک سایبورگ قهرمان کلاس S است که مهارت زیادی در نبردها نشان داده است اما، چقدر او به فلز تبدیل شده است؟

بسیاری از طرفداران انیمه One-Punch Man،‌ جنوس (Genos‌) را می‌شناسند. حضور اولیه او در این سریال باعث ایجاد گاف‌های زیادی شده است، به ویژه به قیمت هزینه سایتاما به عنوان شاگرد خودخوانده او. گذشته او پر از تراژدی و رمز و راز است، با آرکی که هنوز با جزئیات کامل بازی نکرده است. چیزی که واضح است این است که جنوس یک سایبورگ پیشرفته بوده که منجر به نام قهرمان بدنام او یعنی Demon Cyborg شده است. اما، چقدر از جنوس سایبرنتیک است؟ آیا چیزی از انسان در جنوس باقی مانده یا او یک ماشین راه رفتن، حرف زدن و کشتار است؟

چیزی که در اولین مبارزه جنوس در مقابل دختر پشه‌ای مشخص شد، او باهوش، قوی و جدی است، البته اگر نگوییم کمی ساده‌لوح و بی پروا. دختر پشه‌ای دشمنی شرور بود که جنوس را به جنگ افراطی سوق داد و حتی باعث شد او باور کند که تنها راه پیروزی، نابودی خود است. همزمان، سایتاما در حال تعقیب دختر پشه‌ای از طریق Z-City بود و در نهایت به این دو رسید. همانطور که از انیمه One-Punch Man انتظار می‌رود، سایتاما دختر پشه‌ای را با یک سیلی شل و نیمه سفت شکست می‌‌دهد – حتی به او افتخار یک مشت را نمی‌دهد – و به جنوس فرصتی دوباره برای زندگی داد. این برخورد سرنوشت ساز بین این دو قهرمان باعث می‌شود که جنوس التماس کند تا شاگرد سایتاما شود، حتی تا آنجا پیش می‌رود که برای زندگی با سایتاما هزینه می‌کند.

جنوس چطور به سایبورگ تبدیل شد؟

پس از اینکه جنوس طعنه سایتاما را اشتباه تعبیر می‌کند، سخنرانی طولانی در مورد گذشته خود ارائه می‌دهد. به صورت خلاصه می‌توان گفت، این است که جنوس یک نوجوان عادی بود قبل از اینکه زندگی‌اش پس از اینکه یک سایبورگ وحشی خانه‌اش را ویران کرده و خانواده اش را بکشد، زیر و رو شود. او سرانجام با پروفسور نابغه Kuseno که دنباله‌روی «سایبورگ دیوانه» بود، ملاقات کرد. جنوس از پروفسور کوزنو کمک خواست تا بدن او را اصلاح کند و او را به یک سایبورگ تبدیل کند تا بتواند سایبورگ دیوانه را نابود کند. از آن زمان، جنوس با هیولاها و سازمان‌های شیطانی بیشماری مبارزه کرده است. متاسفانه، هیچ چیزی از این جستجو بدست نیامده است و یوسوکه موراتا، خالق وان پانچ من، هنوز این تراژدی را کامل نکرده است. با این حال سایتاما ممکن است از این که داستان جنوس به بیست کلمه یا کمتر کوتاه نشده است، آزرده خاطر باشد.

از آن زمان، جنوس شاهد ارتقاء پس از ارتقا، در بدن اصلی خود و در نهایت تلاش برای فراتر رفتن از قدرت سایتاما بوده است. او می‌تواند توپ‌ را از دستانش شلیک کند، اندام‌ها را جدا کرده و دوباره بچسباند، پرواز کند و ارتقاء‌های اواسط نبرد را انجام دهد. در حالی که بدن سایبرنتیک او به جنوس اجازه می‌دهد تا حواس خود را داشته باشد، تقریباً هیچ یک از آن ها توسط چیزی ارگانیک کنترل نمی‌شود. پروفسور Kuseno Genos را با توانایی چشایی و خوردن، توانایی گریه کردن با کمک روغن ارتقا داد و حتی پوست او مصنوعی است.

با این حال، یک سایبورگ هم ارگانیک و هم مصنوعی است، به این معنی که چیزی در جنوس هنوز باید از بدن اصلی او باشد. تاکید می‌شود که تنها بخشی از بدن جنوس که ارگانیک مانده مغز اوست. این ممکن است تنها دلیلی باشد که جنوس خاطرات اصلی خود را از گذشته خود حفظ می‌کند و چرا او تبدیل به یک ماشین قاتل خونسرد و روباتیک نشده است.

بسیاری از طرفداران مشتاق هستند تا ببینند آرک Genos چه چیزی را به ارمغان می‌آورد. چند نکته وجود دارد مبنی بر اینکه متال نایت و درایو نایت اطلاعاتی در مورد سایبورگ دیوانه دارند، اما هیچ‌کس مایل به اشتراک گذاری داستان نیست. تا آن زمان، هیچ چیز دیگری برای جنوس وجود ندارد جز اینکه بدن خود را ارتقا دهد، از شهروندان در برابر خطر محافظت کند و تا آنجا که می‌تواند از سایتاما بیاموزد.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments