انیمه وان پانچ من: توضیح کلاس‌های ابرقهرمانی!

انیمه وان پانچ من: توضیح کلاس‌های ابرقهرمانی!

توضیح رده‌بندی قهرمانان در این سری.

در انیمه وان پانچ من علاوه بر اینکه هیولاها کلاس‌های مخصوص و رده‌بندی خود را دارند، ابرقهرمانان هم رده‌بندی شده‌اند که در این مقاله به آنها می‌پردازیم.

بر خلاف بسیاری از انیمه‌ها و مانگا‌های دیگر، وان پانچ من سریالی است که در مقدار قدرت، داستان‌ها و دسته‌‌بندی قهرمانان خود بسیار ثابت قدم است. مهم نیست شخصیت مورد نظر شما یک ابرقهرمان است یا هیولا، با تشخیص رده‌بندی و کلاس آنها می‌توانید تشخیص دهید با چه چیزی طرف هستید. همه هیولاهای این مجموعه در سطح قدرت خود از گرگ تا خدا رتبه‌بندی می‌شوند و آنهایی که در سطوح پایین‌تر قدرت زندگی می‌کنند فقط شخصیت‌هایی هستند یک ویژگی عجیب و غریب دارند و اساساً هیچ کاری نمی‌توانند انجام دهند؛‌ در حالی که شخصیت‌های رتبه بالاتر می‌توانند اگر بخواهند کل یک شهر را نابود می‌کنند.

همانطور که در بالا ذکر شد، این دسته‌بندی هم برای هیولاها و هم برای قهرمانان وجود دارد و نحوه تقسیم برای هر دو تقریباً یکسان است. به جای سطوح فاجعه‌بار بودن، قهرمانان به یکی از ۴ کلاس دسته بندی می‌شوند:‌ کلاس سی (Class C)، کلاس بی (Class B)، کلاس ای (Class A) و کلاس اس (Class S). مانند هیولاها، این کلاس‌ها از قهرمانان کوچک که با سرقت‌های کوچک و تهدیدات سطح پایین سروکار دارند تا قهرمانانی که می‌توانند کل یک ارتش را به‌تنهایی نابود کنند، متفاوت است. با در نظر گرفتن این مسئله، رسانه سرگرمی به بررسی هر چهار کلاس پرداخته و سعی کردیم به بهترین نحو هر کلاس را توضیح دهیم. با ما همراه باشید:

کلاس سی (Class C)

کلاس سی انجمن قهرمانان در انیمه وان پانچ من پایین‌ترین درجه بوده و ضعیف‌ترین در بین تمام کلاس‌هایی است که در انجمن قهرمانان وجود دارد. در حالی که قهرمانان این کلاس معمولاً قوی‌تر از مردم عادی‌اند، به اندازه کافی قوی هستند که بتوانند با جنایات کوچک در اطراف شهرهای مربوطه خود مقابله کنند و همچنین با هیولاهای سطح گرگ، ضعیف‌ترین سطح هیولاها، مقابله کنند. با این حال، مقیاس برای افراد شرور کمی متفاوت است زیرا گاهی اوقات دشمنان متعلق به یک سطح خاص می‌توانند چندین قهرمان از کلاس‌های مربوطه خود را شکست دهند. با این حال، با این حال، قهرمانان کلاس سی آنهایی هستند که به طور کلی با تهدیدات سطح Wolf سروکار دارند.

این کلاس در مجموع دارای ۳۹۰ قهرمان است، که بیشترین تعداد قهرمان در یک کلاس است و هر قهرمان در این کلاس یک سهمیه هفتگی دارد که برای ماندن در هیرو رجیستری باید آن‌ها را برآورده کند وگرنه اخراج خواهند شد. در حالی که اکثر قهرمانان از این کلاس شروع می‌کنند و باید راه خود را ادامه دهند، همیشه اینطور نیست زیرا جنوس پس از آزمایش مستقیماً به کلاس سی انتقال یافت، در حالی که سایتاما باید از اینجا شروع می‌کرد و با انجام کارهای روزمره و به اتمام رساندن سهمیه‌های هفتگی خود به رده‌های بالاتر می‌رفت. قهرمان شماره ۱ کلاس سی Mumen Rider بوده و بقیه کلاس شامل D-Pad، Battery Man و Tanktop Tiger هستند.

کلاس بی (Class B)

درست بعد از کلاس سی، ما کلاس بی را داریم که در مجموع ۱۰۱ قهرمان دارد. قهرمانان این کلاس عموماً بسیار قوی‌تر از آنهایی هستند که در پایین‌ترین کلاس هستند و می‌توانند به راحتی آب خوردن یک هیولای سطح گرگ را نابود کنند. با این حال مانند کلاس سی، این کلاس می‌تواند برای شکست دادن اعضای خاصی از سطح فاجعه مربوطه خود با مشکلاتی روبرو شود. نمونه‌ای از این موضوع، هیولای کلاس ببر Kombu Infinity بوده که چندین قهرمان کلاس بی را از بین برد.

هنگامی که در انیمه وان پانچ من یک قهرمان به درجه ۱ در کلاس سی می‌رسد، می‌تواند به کلاس بی برود. مزیت این کلاس این است که قهرمانان کلاس بی برای ماندن نیازی به انجام سهمیه هفتگی ندارند. در هیرو رجیستری اگرچه این قهرمانان قوی هستند، اما همچنان دومین کلاس ضعیف در کل محیط هستند و می توانند به راحتی توسط سطوح بالاتر هیولاها شکست بخورند. در داستان، قهرمان شماره ۱ کلاس بی، فوبوکی بوده و این کلاس شامل قهرمانان مشهور دیگری مانند Glasses، Captain Mizuki و Darkness Blade است.

کلاس ای (Class A)

کلاس ای جایی است که قهرمانان این انجمن از نظر قدرت و توانایی خودی نشان می‌دهند. اینها شخصیت‌هایی هستند که می‌توانند به تنهایی تهدیدات سطح ببر را به راحتی شکست دهند، اگرچه ممکن است به دلیل درجات مختلف قدرت در هر کلاس از هیولا، همیشه اینطور نباشد. تعداد کل قهرمانان در این کلاس پس از ارتقای رسمی سایتاما به این موقعیت در مانگا، ۳۹ نفر است و در حالی که قهرمانان کلاس ای می‌توانند به راحتی تهدیدات سطح ببر را از بین ببرند، در برخورد با افراد در سطح شیطان یا بالاتر مشکل زیادی دارند و نمی‌توانند به تنهایی با آنها روبرو شوند.

مانند کلاس قبلی، کسانی که به رتبه ۱ کلاس بی می‌رسند، می‌توانند به این کلاس ارتقا پیدا کنند یا اگر شاهکارهای قهرمانی بزرگی مانند سایتاما انجام داده‌اند، مستقیماً به کلاس خاصی منتقل شوند. در حالی که قهرمانان کلاس ای در چشم مردم بسیار محبوب هستند، اما نمی‌توانند با قوی‌ترین هیولاها روبرو شوند زیرا برخی از تهدیدات در سطح شیطان قوی‌تر از هر چیزی هستند که قبلا دیده‌اند، همانطور که مشاهده شد زمانی که Deep Sea King توانست یک قهرمان اس کلاس را به راحتی شکست دهد. قهرمان شماره ۱ کلاس ای Amai Mask بوده و بقیه کلاس شامل سایتاما، Iaian و Death Gattling هستند.

کلاس اس (Class S)

کلاس اس انجمن قهرمانان در انیمه وان پانچ من اوج مطلق قدرت برای طرف قهرمانان است و هیچ سطحی فراتر از این وجود ندارد. تعداد قهرمانان کلاس اس پس از استعفای Silver Fang و Child Emperor تنها به ۱۵ می‌رسد که نشان می‌دهد چقدر سخت است که در این کلاس باشند. تنها و بدون هیچ مشکلی اکثر قهرمانان کلاس اس می‌توانند به طور مؤثر حتی با تهدیدات استاندارد سطح شیطان به تنهایی مقابله کنند و بسیاری از آنها حتی می‌توانند به صورت برابر با دشمنانی که در هر سطحی مبارزه کنند. این موضوع را می‌توان در فصل ۲ قسمت ۵‌ با عنوان «مسابقه هنرهای رزمی» مشاهده کرد که در آن متال بت به شدت مجروح شده می‌تواند در زمینه‌های تقریباً یکنواخت با گارو که در آن زمان خود را در کلاس اس ثابت کرده بود، مبارزه کند در حالی که او Tanktop Master را شکست داده بود. علاوه بر این، گارو حتی اشاره کرد که اگر ضربه نهایی متال بت به او برخورد می‌کرد، او را می‌کشت.

درست مانند سایر کلاس‌ها، قهرمان رتبه ۱ کلاس ای می‌تواند به کلاس اس بپیوندد با این حال، Amai Mask رتبه ۱ فعلی از انجام این کار خودداری می‌کند. با وجود این، Amai Mask به راحتی به اندازه کافی قوی است که بتواند در کلاس اس قرار بگیرد، همانطور که در آرک انجمن مانستر مشاهده می‌شود. در این سری از کلاس اس به عنوان دسته ای یاد می‌شود که قهرمانانی را در خود جای داده که هر کدام معادل یک لشکر ارتش اضطراری هستند.

با این حال، حتی در کلاس ای هم شخصیت‌های بسیار کمی وجود دارند که کاملاً قدرت مختص به خود را داشته باشند، مثل Blast و Tatsumaki. در حالی که دلیل دقیقی وجود ندارد که چرا، این قهرمانان به مراتب قویتر از همتایان خود در همان کلاس هستند و می توانند به راحتی در برابر تهدیدات سطح اژدها قرار بگیرند، همانطور که در زمان مبارزه تاتسوماکی با سایکوس و اوروچی با کمک جنوس مشاهده می‌شود. حتی احتمال داده می‌شود که او توانایی تخریب کل یک شهر را به تنهایی دارد. Blast قدرت دستکاری گرانش و سیاهچاله ها را دارد و سرعت او به حدی بود که سریع‌ترین شخصیت کلاس اس Flashy Flash، حتی نتوانست او را ببیند. این قدرت به او اجازه داد تا با Garou مبارزه کند، که حتی می‌‌گفت قدرت Blast باید او را به بالاترین رتبه انجمن قهرمانان تبدیل کند.

4.4 5 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

3 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا