معرفی و بررسی خنده دارترین انیمه‌ ها

معرفی و بررسی خنده دارترین انیمه‌ ها

از دوستی عیسی مسیح با بودا تا کارکترهایی که نماد کشورهای مختلف هستند.

تا به امروز، ژانر کمدی در همه رسانه‌های تصویری نقش بسیار برجسته‌ای ایفا کرده است. انیمه نیز از این قاعده مستثنی نیست. انیمه‌های کمدی و خنده‌داری که تا به حال ساخته شده‌اند، توانسته‌اند طرفداران بسیار زیادی را در سراسر جهان به خود جذب کنند.

خنده ‌دارترین انیمه‌ ها، دارای داستان‌هایی منحصر به فرد هستند که اغلب از حد و مرزهای فرهنگی عبور کرده‌اند تا نه فقط برای مردم کشور ژاپن، بلکه برای همه جهان قابل درک و خنده‌دار باشند. این انیمه‌ها گاهی در رابطه با زندگی روزمره چند کارکتر هستند که به صورت کمدی به تصویر کشیده‌ شده‌اند، گاهی نیز درمورد رویدادهای تاریخی‌ و … هستند.

از طرفی، انیمه‌های سینمایی خنده‌دار، جوهر کمدی را به روش‌های نوین و و به اشکال متفاوت و جالب نامرسومی به نمایش می‌گذارند. دنیای انیمه‌های کمدی بسیار غنی و متنوع است؛ از فیلم‌های کلاسیک استودیو جیبلی گرفته تا انیمه‌هایی که بر اساس مانگاهای بسیار محبوب و شناخته شده ساخته شده‌اند. بدون شک، کسانی هستند که به طور معمول انیمه‌های کمدی نگاه می‌کنند و از دیدن اینگونه داستان‌ها لذت می‌برند، اما کسانی هم هستند که به این ژانر علاقه زیادی ندارند و انیمه‌های کمدی به سختی می‌تواند نظرشان را جلب کند. اما ما در این لیست، به معرفی و بررسی خنده دارترین انیمه ها می‌پردازیم که به طور قطع برای کسانی که به دنبال دیدن انیمه‌‌های سرگرم کننده هستند، حتی کسانی هم که به دیدن انیمه‌های خنده‌دار چندان علاقه‌مند نیستند، ارزش تماشا کردن را دارند.

A Whisker Away (2020)

 انیمه نقاب میوتارو (A Whiscker Away) که در سال دوهزار و بیست ساخته شده است، به گونه‌ای است که ژانرهای کمدی، عاشقانه و فانتزی را در یک روایت بسیار منحصر به فرد با همدیگر ترکیب کرده است. داستان این انیمه زیبا در رابطه با یک دختر دبیرستانی به نام میو ساساکی (Miyo Sasaki) است.  این کارکتر دوست داشتنی، به شدت شیفته یکی از همکلاسی‌های خود است که با نام کنتو هینود (Kento Hinode) شناخته شده است. میو ساساکی در این داستان، شخصیتی دارد که اغلب موارد احساس نادیده شدن به او دست میدهد و کمبود توجه بسیار زیادی را حس می‌کند. با پیش رفتن داستان، او به دلایلی تبدیل به یک گربه می‌شود. میو که اکنون به یک گربه تبدیل شده است، همان محبت و توجهی که همیشه می‌خواست را از کنتو هینود دریافت می‌کند. اما شرایط زمانی برای او پیچیده می‌شود که درمی‌یابد در حال از دست دادن هویت انسانی‌اش است و اینگونه همه چیز دچار تحول می‌شود. این انیمه سینمایی، مملو از لحظات عجیب و غریب و در عین حال خنده‌دار است. نقاب میوتارو علاوه بر خط داستانی جذاب، به دلیل گرافیک و جلوه‌های بصری نیز که در آن بکار گرفته شده است، مورد تحسین بسیاری قرار گرفته است.

Porco Rosso (1992)

انیمه سینمایی زیبا و شگفت انگیز پورکو روسو (Porco Rosso) که در سال هزار و نهصد و نود و دو برای اولین بار اکران شد، توسط استودیو جیبلی (Ghibli) ساخته و طراحی شده است. موقعیت مکانی این فیلم در ایتالیا، سال هزار و نهصد و سی است و داستان آن نیز در رابطه با یک خلبان کهنه کار جنگ جهانی اول به نام مارکو پاگوت (Marco Pagot) است. این خلبان به دلایلی نفرین شده است و به همین خاطر نیز اکنون به عنوان یک خوک زندگی می‌کند. او با تعقیب دزدان دریایی که آب‌های آدریاتیک (Adriatic Sea) را طی می‌کنند، زندگی خود را به عنوان یک شکارچی فضل می‌گذارند. این انیمه سینمایی، به طرز بسیار ماهرانه‌ای، ماجراجویی، روایات عاشقانه و ژانر کمدی را نیز در هم آمیخته است. در ادامه داستان ما می‌بینیم که پورکو خود را در رقابت با یک خلبان آمریکایی می‌بیند. کمدی و قسمت‌های خنده‌دار این فیلم خارق العاده، به خاطر نگرش‌های بدبینانه پورکو، رفتارهای عجیب و غریب کارکترهای دیگر این انیمه و شرایط خنده‌دار و غیر منطقی مختلفی است که پورکو در آن قرار می‌گیرد. هر لحظه از این انیمه ارزش دیدن را دارد و به طور قطع نیز در لیست خنده دارترین انیمه ها قرار می‌گیرد.

Hetalia: Axis Powers – Paint it, White! (2010)

انیمه سینمایی شگفت انگیز Hetalia: Axis Powers – Paint it, White! بر اساس انیمه سریالی Hetalia: Axis Powers ساخته شده است. داستان این انیمه سینمایی در رابطه با تاریخ جهان و روابط بین الملل بین کشورها ساخته  شده است. نکته بسیار منحصر به فردی که در این فیلم وجود دارد این است که کشورهای مختلف به عنوان کارکترهایی عجیب و غریب  به تصویر کشیده شده‌اند. در داستان این انیمه، زمین توسط موجودات بیگانه مرموزی مورد هجوم قرار گرفته است. این موجودات سعی دارند تا همه چیز را در زمین به یک منظره بی‌خاصیت که درست مشابه یکدیگرند، تبدیل کنند. حال نجات هه چیز به اقدامات قدرت‌های متفقین (Axis Powers) که شامل کشورهای ایتالیا، آلمان و ژاپن می‌شود و نیروهای متحدین که شامل آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین و روسیه میشود، بستگی دارد. این فیلم دریچه‌ای به سوی بینش‌های متفاوت و خنده‌داری از تفاوت‌های فرهنگی بین کشورهای مختلف و روابط بین المللی آنها با همدیگر است. این انیمه سینمایی دیدنی، به خاطر خط داستانی بسیار منحصر به فردی که دارد، مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است.

One Piece: Baron Omatsuri and The Secret Island (2005)

فیلم سینمایی شگفت انگیز One Piece: Baron Omatsuri and The Secret Island که در سال دوهزار و پنج ساخته شده است، نسبت به دیگر فیلم‌های انیمه محبوب و پرطرفدار وان پیس (One Piece) کمی جدی‌تر است، اما همچنان طنز و رفاقت خاص و منحصر به فرد بین کارکترهای انیمه را در خود حفظ کرده است. در این فیلم، مانکی دی لوفی (Monkey D. Luffy)، قهرمان و شخصیت اصلی داستان، به علاوه اعضای خدمه دزدان دریایی کلاه حصیری (Straw Hat Pirates) دعوتنامه‌ای به استراحتگاه جزیره Baron Omatsuri دریافت می‌کنند. آنها که فکر می‌کنند اقامتشان را در این جزیره قرار است تنها با سرگرمی و جشن سپری کنند، به زودی متوجه می‌شوند که این در این جزیره اسرار مرموز و چالش‌های تاریکی نهفته است که پیوندهای دوستی این کارکترها با همدیگر را آزمایش می‌کند. این انیمه به طور قطع با همه سکانس‌های اکشن، سطح طنز ‌بی‌نظیر و درامای احساسی که در خود جای داده است، در لیست خنده دارترین انیمه ها قرار می‌گیرد.

KonoSuba: Legend of Crimson (2019)

انیمه زیبا و دیدنی KonoSuba: Legend of Crimson که در سال دوهزار و نوزده اکران شده است، در رابطه با ماجراهای ناگوار کازوما (Kazuma)، آکوا (Aqua)، مگومین (Megumin) و دارکنس (Darkness) است. این کارکترها بیشتر به خاطر ویژگی‌های شخصیتی و رفتارهای عجیب و غریب و ایرادهای خنده‌داری که در خود دارند، شناخته شده‌اند. این فیلم در اصل بر اساس رمان و انیمه سریالی محبوب و پرطرفدار کونوسوبا (KonoSuba) ساخته شده است. در این انیمه، کارکترهای اصلی از دهکده‌ای که مگومین در آن به دنیا آمده است دیدن می‌کنند و اینگونه داستان به پیشینه این کارکتر می‌پردازد. در این انیمه سینمایی، درست مانند انیمه KonoSuba طنز بسیار بی‌نظیر و منحصر به فردی، همراه با شخصیت‌های خنده‌دار اما در عین حال بسیار دوست داشتنی جای گرفته‌ است. این فیلم هم به کسانی که به طور معمول انیمه نگاه می‌کنند و هم کسانی هم که به تازگی وارد دنیای انیمه شده‌اند، پیشنهاد می‌شود چرا که هر لحظه از آن می‌تواند برای هر سلیقه‌ای مناسب و سرگرم کننده باشد.

Saint Young Men (2013)

انیمه Saint Young Men که در سال دوهزار و سیزده ساخته و اکران شده است، توسط نوریکو تاکائو (Noriko Takao) کارگردانی شده است. این فیلم خارق العاده، برداشتی طنزآمیز از زندگی عیسی مسیح (Jesus Christ) و گوتاما بودا (Gautama Buddha) را ارائه می‌دهد. در این داستان، این دو کارکتر تصمیم می‌گیرند تعطیلات خود را باهمدیگر در آپارتمانی که در توکیو امروزی واقع شده است، بگذرانند. این فیلم به طرز ماهرانه‌ای به جنبه‌های مختلف زندگی آنها در دوره معاصر می‌پردازد. از وبلاگ نویسی درباره غذاها گرفته تا خرید کردن. همه اینها نیز در حالی اتفاق می‌افتند که این دو مصمم هستند هویت‌های واقعی الهی خود را از مردم مخفی نگه دارند. داستان این فیلم شگفت انگیز مملو از ارجاعات مذهبی/فرهنگ پاپ است. قسمت‌های خنده‌دار و کمدی فیلم نیز از ساده لوحی‌ها و برداشت‌های اشتباه این دو کارکتر در رابطه با آداب و رسوم انسان‌های امروزی سرچشمه می‌گیرد که به طرز بسیار خنده‌داری به تصویر کشیده است. پس اگر شما نیز به دنبال دیدن خنده دارترین انیمه ها هستید، انیمه سینمایی Saint Young Men را به هیچ عنوان از دست ندهید.

Hells (2009)

انیمه سینمایی بسیار جذاب و دیدنی Hells که با عنوان Hells Angels نیز شناخته شده است، ترکیبی بسیار بی‌نظیر از ژانرهای کمدی، ترسناک و اکشن را به طرز بسیار ماهرانه‌ای با همدیگر آمیخته است. داستان این انیمه در رابطه با زندگی کارکتری به نام رینه آماگان (Rinne Amagane)، یک دانش آموز دبیرستانی است. این دانش آموز پس از یک تصادف مرگبار پی میبرد که به گونه‌ای به جهنم راه پیدا کرده است. رینه زمانی که متوجه می‌شود در یک کلاس شیطانی گیر افتاده است، تصمیم می‌گیرد با چالش‌هایی که بر سر راهش قرار گرفته‌اند روبه‌رو شود تا بتواند از آنجا فرار کند و به زندگی برگردد. انیمه زیبای Hells Angels به خاطر جلوه‌های بصری خارق العادهای که در آن بکار گرفته شده است، شخصیت‌های بسیار عجیب و غریبی که در خود جای داده است و سبک منحصر به فرد طنزآمیزی که دارد شناخته شده است. در این فیلم، اتفاقات غیرمنتظره بسیار خنده‌داری رخ می‌دهند که نگرش‌هایی که در مورد زندگی پس از مرگ، اخلاقیات و داستان‌های پیش پا افتاده‌ای که به طور معمول در دوران مدرسه رخ میدهند را به کلی زیر سوال می‌برد.    

Tokyo Godfathers (2003)

انیمه سینمایی فوق العاده شگفت انگیز پدرخوانده‌های توکیو (Tokyo Godfathers) که در سال دوهزار و سه اکران شده است، توسط ساتوشی کن (Satoshi Kon) کارگردانی شده است. انیمه پدرخوانده‌های توکیو، برخلاف دیگر فیلم‌های این کارگردان شناخته شده، در ژانر کمدی و درام است. داستان این انیمه در رابطه با سه شخصیت اصلی بی‌خانمان با نام‌های جین (Gin)، هانا (Hana) و میوکی (Miyuki) است. در این داستان جین به الکل اعتیاد دارد. میوکی نیز جوانی فراری است که در شب کریسمس، یک کودک رهاشده را به صورت اتفاقی پیدا می‌کند. این سه کارکتر که مصمم هستند پدر و مادر این کودک را بیابند، سفری ماجراجویانه را در سراسر توکیو آغاز می‌کنند. این فیلم لحظاتی دلگرم کننده را با طنزی بی‌نظیر به گونه‌ای بسیار ماهرانه ترکیب کرده است و اینگونه نقدی اجتماعی را در حال و هوای تعطیلات کریسمس به بهترین شکل ممکن به تصویر کشیده است. تماشای این فیلم برای هر سلیقه‌ای، حتی کسانی هم که به ژانر کمدی چندان علاقه‌مند نیستند، به شدت توصیه می‌شود.

Lupin III: The Castle of Cagliostro (1979)

 یکی دیگر از خنده دارترین انیمه ها که به طور قطع باید در این لیست قرار بگیرد، انیمه Lupin III: The Castle of Cagliostro است که در سال هزار و نهصد و هفتاد و نه اکران شده است. این انیمه در رابطه با دزد بسیار چیره دستی است که با نام Arsene Lupin III شناخته شده است. این کارکتر جذاب به همراه دوستانش به گونه‌ای در مسیرشان به کشور کوچک اروپایی کاگلیوسترو (Cagliostro) راه پیدا می‌کنند. لوپین پس از آنکه پی میبرد ثروت این کشور کوچک از پولهای تقلبی آمده است، تصمیم می‌گیرد، قلعه مرموز آنجا را غارت کند و در عین حال نیز یک شاهزاده خانم را که در آن قلعه به اسارت گرفته شده است را نجات دهد. این فیلم ترکیبی لذت بخش از صحنه‌های اکشن شگفت انگیز، ماجراجویی و ژانر کمدی است. شوخ طبعی قهرمان و شخصیت اصلی داستان، لوپین، و کارهایی که در طول فیلم انجام می‌دهد، باعث خنده‌دار شدن این فیلم شده‌اند.

Gintama: The Movie (2010)

انیمه سینمایی جذاب و دیدنی Gintama: The Movie که در سال دوهزار و ده اکران شده است، بر اساس انیمه سریالی محبوب و پرطرفدار کمدی Gintama شاخته شده است. این انیمه سریالی، خود یکی از خنده دارترین انیمه هایی که تا به امروز ساخته شده‌اند، به شمار می‌رود. این فیلم در حالی که جوهر اصلی سریال را در خود حفظ کرده است، یک ماجرای  مستقل و جدا را از داستان سریال ارائه می‌کند. شخصیت‌های اصلی سریال نیز که گینتوکی (Gintoki)، شینپاچی (Shinpachi) و کاگورا (Kagura) هستند، در این فیلم شگفت انگیز ظاهر می‌شوند. داستان در رابطه با دوره‌ای از تاریخ است که موجودات فضایی به زمین حمله کرده‌اند. کارکترهای داستان در طول داستان این فیلم ماجراجویی‌های زیادی از جمله سفر در زمان و نبرد علیه یک شخصیت منفی بسیار قدرتمند را تجربه می‌کنند. این انیمه در جایگاه اول لیست خنده دارترین انیمه ها قرار گرفته است، پس بنابراین اگر به دنبال یک انیمه سینمایی کمدی فوق العاده هستید، Gintama: The Movie میتواند انتخاب بسیار خوبی برای شما باشد.

2.7 3 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا