#مهسا_امینی

خداحافظی با بسیاری از بازی های قدیمی یوبیسافت!

یوبیسافت قصد تمرکز بر بازی‌های جدید دارد

بازی های قدیمی یوبیسافت

بازی های قدیمی یوبیسافت بدون شک در قلب بسیاری از ما جا دارند و از دسترس خارج شدن آن‌ها می‌تواند سبب ناراحتی ما شود، با این حال یوبیسافت تصمیم گرفته برای تمرکز بر بازی‌های جدید خود، بسیاری از بازی‌های قدیمی را به طور کامل از دسترس خارج کند!

از دسترس خارج شدن سرورها و خدمات آنلاین بازی‌ها و نرم افزارها، امری غیر عادی در دنیای تکنولوژی نیست و معمولا سرور عناوین و نرم افزارهایی که پس از گذشت سال‌ها از انتشار اولیه خالی از کاربران شده و به عبارتی بدون استفاده باقی مانده باشند، توسط توسعه دهندگان به طور کامل از دسترس خارج می‌شوند. یکی از بارزترین نمونه‌ها طی سال جاری، از دسترس خارج شدن مرورگر اینترنت اکسپلورر شرکت مایکروسافت، به همراه چندین سرویس وابسته به آن بود. حال شرکت یوبیسافت تصمیم گرفته سرور نسبتا خالی برخی از بازی‌های قدیمی خود را از دسترس کاربران خارج کند.

شرکت یوبیسافت، یکی از کهنه کاران صنعت بازی سازی، از سال ۱۹۸۶ ما کاربران را سرگرم کرده و با وجود رویارویی با مشکلات فراوان، کاربران بسیاری را جذب سری بازی‌های محبوب خود از جمله سری بازی Assassin’s Creed کرده است که اولین نسخه آن طی سال ۲۰۰۷ در دسترس کاربران قرار گرفت. پس از آن، ما شاهد انتشار چندین نسخه اصلی و برخی اسپین آف‌ها از این سری بازی بوده‌ایم که همیشه موفقیت خیره کننده‌ای را نصیب یوبیسافت کرده‌اند. حال از آنجایی که ما از نسل هفتم کنسول‌ها، یعنی کنسول‌های پلی استیشن ۳ و ایکس باکس ۳۶۰ عبور کرده و شرکت‌های سونی و مایکروسافت پشتیبانی از این کنسول‌ها را قطع کرده‌اند، کاملا عادی است که شرکت‌های توسعه دهنده بازی‌های این کنسول‌ها نیز، به فکر از دسترس خارج کردن بازی‌های خود باشند.

به عبارت دیگر، یوبیسافت به دلیل نبود پشتیبانی از کنسول و البته تعداد اندک کاربران بازی‌ها، تصمیم به غیر فعال سازی سرورها و خدمات برخی بازی‌های قدیمی خود گرفته است. علاوه بر آن، کاربران قدرت دسترسی و نصب دوباره بسته‌های الحاقی خریداری شده این بازی‌ها را نیز از دست می‌دهند. از سوی دیگر، اگر عنوانی برای ورود به بخش داستانی خود نیز نیازمند اتصال به اینترنت است، از دسترس خارج شده و از جمله آن‌ها می‌توان به بازی Ghost Recon Future Soldier اشاره داشت. البته لازم به ذکر است که شما می‌توانید با قرار دادن کنسول در حالت آفلاین، به تجربه چنین بازی‌هایی بپردازید.

به این نکته نیز باید اشاره داشت که از دسترس خارج شدن سرورهای بازی، تنها نسخه اصلی بازی‌ها را تحت تاثیر قرار داده و نسخه ریمستر شده بازی‌هایی مانند Far Cry 3 و Assassin’s Creed 3 که چندی پیش در دسترس ما قرار گرفتند تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند. به گفته شرکت یوبیسافت، از دسترس خارج کردن سرورهای بازی‌های قدیمی، سبب تمرکز بیشتر آن‌ها بر عناوین جدید و پر طرفدار یوبیسافت خواهد شد. آن‌ها اشاره داشتند که سرور بازی‌های قدیمی در تاریخ ۱ سپتامبر، برابر با ۱۰ شهریور ماه از دسترس خارج خواهند شد. در ادامه می‌توانید این بازی‌ها را مشاهده کنید.

 • Anno 2070
 • Assassin’s Creed 2
 • Assassin’s Creed 3 (نسخه سال ۲۰۱۲)
 • Assassin’s Creed Brotherhood
 • Assassin’s Creed Revelations
 • Driver San Francisco
 • Far Cry 3 (نسخه سال ۲۰۱۲)
 • Ghost Recon Future Soldier
 • Prince of Persia: The Forgotten Sands
 • Rayman Legends
 • Silent Hunter 5
 • Space Junkies
 • Splinter Cell Blacklist
 • ZombiU

بسیاری از طرفداران انتظار داشتند که یوبیسافت تنها بخش آنلاین این بازی‌ها را از دسترس خارج کند و مشکلی برای اجرای بخش داستانی و بسته‌های الحاقی بازی‌ها وجود نداشته باشد، ولی یوبیسافت تمام بخش‌های این بازی‌ها را از دسترس خارج کرده که سبب اعتراض بسیاری از طرفداران شده است. اگر به صفحه توییتر شرکت یوبیسافت مراجعه کنید، شاهد بسیاری نظرات منفی و مخالفت با قفل شدن بخش داستانی و به خصوص بسته‌های الحاقی مشاهده می‌کنید. نظر شما درباره این سیاست یوبیسافت چیست؟ آیا شما به تجربه بازی های قدیمی یوبیسافت طی سال‌های اخیر پرداخته‌اید؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا