آیا بازی Avowed، انحصاری جدید ایکس‌باکس، قرار است شبیه Elder Scrolls 6 باشد؟

فیل اسپنسر به این سوال پاسخ می‌دهد

Avowed

فیل اسپنسر، مدیر ایکس‌باکس در مصاحبه‌ای تازه، اعلام کرده که به نظر او بازی Avowed به اندازه‌ای که گیمر‌ها فکر می‌کنند، شبیه به بازی Elder Scrolls 6 نیست.

پس از خرید بتزدا توسط ایکس‌باکس، بسیاری از افراد تصور کردند که حالا Obsidian قرار است تا بازی‌هایی شبیه بازی‌های بتزدا را بسازد و مثال بارز آن را هم، بازی Avowed که انصافا بسیاری از ما را به یاد سری الدر اسکرالز انداخت، می‌دانستند. البته فیل اسپنسر با این دیدگاه کاملا مخالف است و همچنین قبل از تصاحب بتزدا توسط ایکس‌باکس، اعلام شده بود که Obsidian مشغول کار روی بازی Avowed است.

حقیقتا ما چیز زیادی در مورد بازی Avowed نمی‌دانیم ولی آبسیدین یک تاریخچه‌ی طویل با بتزدا دارد. پس از موفقیت بازی Fallout 3، بتزدا به آبسیدین اجازه داد تا یک اسپین‌آف از دنیای بزرگ فال اوت بسازد. این اسپین‌آف در واقع Fallout: New Vegas نام داشت و به قدری مثبت و راضی‌کننده ظاهر شد که هنوز هم بسیاری از گیمر‌ها، این بازی را جزو بهترین بازی‌های ژانر RPG و البته، بهترین نسخه از سری Fallout می‌دانند. البته ظاهرا این بازی چندان با استاندارد‌های بتزدا سازگار نبود. پس از ده سال نیز آبسیدین باری دیگر دست به کار شد و بازی Outer Worlds را ساخت که البته، به شدت شبیه به سری Fallout بود. حالا نیز و با توجه به چنین سابقه‌ای، بسیاری از افراد معتقدند که Avowed به شدت از Elder Scrolls الهام گرفته است.

فیل اسپنسر طی مصاحبه‌ای با وب‌سایت IGN گفه که Avowed تشابه خاصی به Elder Scrolls ندارد و از نظر او، بیشتر با Fable شبیه به نظر می‌رسد. البته این بازی در یونیورس Pillars of Eternity رخ می‌دهد و وابسته به دنیاییست که سال‌ها پیش شکل گرفته است. به هر حال سخت است که خلا و نبود نسخه ششم سری محبوب Elder Scrolls را تا احتمالا چند سال دیگر و انتشار این بازی، تحمل کرد.

بازی Outer Worlds 2 در راه است و قاعدتا این فرنچایز به الهام گرفتن از سری فال اوت ادامه خواهد داد ولی به نظر می‌رسد که Avowed قصد ندارد تا از بازی‌های بتزدا الهام گیرد و  شبیه به آنان باشد و می‌خواهد تا تجربه‌ی منحصر به فردی از یکی RPG فانتزی را پیش روی مخاظبین بگذارد. اگر Avowed در این راه موفق شود، ایکس‌باکس یک ترکیب وحشتناک از RPG‌های فوق‌العاده را در میدان خواهد داشت.

به هر حال احتمالا Avowed در سال ۲۰۲۲ میلادی عرضه خواهد شد و در کنار استارفیلدی قرار می‌گیرد که قرار است در پاییز ۲۰۲۲ منتشر شود. البته همچنین ممکن است که Fable در سال ۲۰۲۳ عرضه شود تا این دو سال، تبدیل به یک دوره‌ی جنجالی و پر از RPGهای جذاب برای ایکس‌باکس شود. همچنین بازی Elder Scrolls 6 هم در حال طی کردن مراحل ساخت است و بعید هم نیست که با عرضه‌ی این بازی، استاندارد‌های RPG در این نسل، جا به جا شوند!

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا