برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

تماشا کنید: تریلر جدید سریال اوبی وان کنوبی (Obi-Wan Kenobi) + زیرنویس فارسی

گذشته و آینده بهم گره خورده اند!‍

تماشا کنید: تریلر جدید سریال اوبی وان کنوبی (Obi-Wan Kenobi) + زیرنویس فارسی ۰ ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ تلویزیون (زیرنویس فارسی) کپی لینک

انتشار تریلر جدید سریال اوبی وان کنوبی (Obi-Wan Kenobi) حقیقتی به نقل از جورج لوکاس (George Lucas) درباره فرنچایز جنگ ستارگان را یادآوری می‌کند که به‌صورت جهانی تصدیق شده است و می‌گوید روایات Star Wars مانند شعر هستند و قافیه دارند.

یکی از بزرگ‌ترین داستان‌های جنگ ستارگان تراژدی ادواری Skywalkers است. پسر گناهان پدر را ادامه می‌دهد و حتی گاهی گناهان بر او غلبه می‌کنند، گاهی اوقات بیش از حد عمیق می‌شوند و داستان‌ها و سفرها و ویژگی‌های یک کاراکتر در کاراکتر دیگر تکرار می‌شوند و قافیه می‌سازند.

اگرچه لوک اسکای واکر، پسر آناکین اسکای واکر، به‌طور کلی انتخاب‌هایی انجام می‌دهد که با سمت روشن نیرو هماهنگ است، اما ذاتاً به پدرش گره خورده است. حتی یودا در اپیزود پنجم جنگ ستارگان: امپراتوری ضربه می‌زند خطاب به لوک می‌گوید، که درست مانند پدرش خشم زیادی در وجودش دارد. اما تنها در مسیر تبدیل شدن به یک جدای نیست که لوک اسکای واکر آیینه تمام‌نمای شخصیت پدرش است.

تریلر جدید سریال اوبی وان کنوبی که اخیراً منتشر شده، در یک نگاه اجمالی نشان می‌دهد، لوک جوان و آناکین جوان بسیار شبیه هم هستند.

با وجود اینکه در تریلر لوک جوان خیلی کوتاه از طریق دوربین دوچشمی ابی وان نشان داده می‌شود، همین تصویر سریع گویای نکات بسیاری است. لوک اسکای واکر جوان از بالای دالانی در خانه عمو Owen و عمه Beru بالا رفته است. او عینک‌های ضخیم و بیش از حد بزرگی برای پرواز روی صورت‌اش دارد و با خوشحالی در نقش خلبانی که با یک سفینه فضایی خیالی پرواز می‌کند، غرق در خیالاتش است.

جای تعجب نیست اگر لوک جوان به پرواز علاقه‌مند باشد. در اپیزود چهارم جنگ ستارگان: امیدی تازه، لوک اسکای واکر گله می‌کند که نمی‌تواند مانند دوستانش تاتوین را ترک کند و پرواز کند (اگرچه می‌شود گفت که در آن زمان، او با پیوستن به امپراتوری مشکلی نداشت). همچنین، لوک اسکای واکر مهارت قابل توجهی را در پرواز با هر وسیله‌ای، از لنداسپیدر گرفته تا X-wing، به نمایش می‌گذارد. اگرچه در یک مسابقه فضایی خطرناک لوک اسکای واکر تنها ۹ سال داشت، اما هنوز می‌توانست از بسیاری از افراد دیگر در مسابقه سبقت بگیرد و مانور دهد و هرگز از پرواز کردن با وسیله‌ای جدید ترسی نداشت.

با این حال، در همین صحنه کوتاه از تریلر سریال اوبی وان کنوبی که به لوک اسکای واکر می‌پردازد، نکاتی فراتر از نشان دادن تمایلات درونی او وجود دارد. از جثه کوچکش گرفته تا عینک پروازی درهم و برهم، او تقریباً به‌طور کامل شبیه آناکین در همان سن و سال است. آناکین در راندن Podracer کودکانه‌اش ماهر بود، و همیشه آرزوی فرار از تاتوئین را در قلبش داشت. تمام المان‌هایی که در تریلر دیده می‌شود، از غوطه‌ور شدن شادی‌آور لوک در پرواز خیالی‌اش گرفته تا لوازم جانبی بازی، شباهت او را به آناکین به‌تصویر می‌کشد.

داستان اسکای واکر همیشه درباره تراژدی‌هایی بوده است که در موازی‌های نسلی قرار دارند. بنابراین، جزئیاتی که در تریلر دیده می‌شود و علاقه نداشتن لوک به زندگی در تاتوئین ، شباهت‌های دیگر لوک با آناکین را پیش‌بینی می‌کند. از مهارت در استفاده از شمشیر نوری و نیرو گرفته تا ناتوانی در رها کردن گذشته و اکنون رویای مشترک دوران کودکی، ویژگی‌های مردان اسکای واکر در خانواده به ارث رسیده است. چیزی که مخاطبان باید بفهمند این است که اوبی وان تا چه اندازه نقش بزرگی در دوران کودکی لوک اسکای واکر بازی خواهد کرد و چگونه با نقشی که او در کودکی آناکین اسکای واکر بازی کرد، مشابهت خواهد داشت.

سریال Obi-Wan Kenobi برای اولین بار در تاریخ جمعه ۵ فروردین (۲۵ می) از شبکه دیزنی پلاس نمایش داده می‌شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments