1%
  • 0/10

انویدیا با ارزش‌ترین شرکت جهان شد

عبور از مایکروسافت

انویدیا با ارزش‌ترین شرکت جهان شد ۰ ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک

ارزش انویدیا با دستیابی به ۳.۳۳ تریلیون دلار، از مایکروسافت نیز پیشی گرفت و به با ارزش ترین شرکت جهان تبدیل شد.

به دنبال رشد چشمگیر فناوری هوش مصنوعی، انویدیا به عنوان سازنده و تامین‌کننده کارت‌های گرافیک و تراشه‌های مصنوعی چند وقتی است که به رشد خود ادامه می‌دهد و در هفته‌های گذشته بعد از عبور از آمازون، آلفابت و اپل، به دومین شرکت با ارزش جهان تبدیل شده بود.

حال، این روند کماکان ادامه داشته و این بار انویدیا با پیشی گرفتن از مایکروسافت، با ارزش ترین کمپانی جهان شده است. تیم سبز اخیرا با افزایش ۳.۵ درصدی ارزش سهام مواجه شده که در پی آن، ارزش کل این شرکت به ۳.۳۳ تریلیون دلار سیده که بیشتر از ارزش هر شرکتی در جهان است. 

نکته جالب اینجا است که روند رشد انویدیا کماکان متوقف نشده و احتمالا در هفته‌ها و ماه‌های آینده شاهد رکوردشکنی دوباره این شرکت خواهیم بود. از طرفی، بهتر است بدانید که حدود ۸ سال پیش ارزش سهام این کمپانی کمتر از یک درصد قیمت فعلی بود.

گفتنی است که ارزش بازار مایکروسافت برابر با ۳.۱۵ تریلیون دلار است. در حالی که اختلاف ارزش این شرکت با انویدیا چندان زیاد نیست، اما طبق ادعای شماری از تحلیلگرها، انویدیا همچنان به اوج ارزش سرمایه خود دست نیافته و به لطف پیشرفت فناوری هوش مصنوعی، روند رو به رشد تیم سبز ادامه خواهد داشت.

ذکر این نکته مهم است که برخی از تحلیلگرها پیش‌بینی کرده‌اند که Nvidia در آینده به اولین شرکت ۵ تریلیون دلاری تبدیل خواهد شد. در واقع، ممکن است که ارزش بازار این سازنده و تامین‌کننده پردازنده‌های گرافیکی و تراشه‌های هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۶ میلادی به یک رکورد تاریخی دست پیدا کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments