1%
  • 0/10

کارت گرافیک RTX 4070 سوپر؛ بنچمارک‌ها خبر خوبی برای گیمرها دارند!

کارت گرافیک RTX 4070 سوپر؛ بنچمارک‌ها خبر خوبی برای گیمرها دارند! ۰ ۲۶ دی ۱۴۰۲ اخبار فناوری کپی لینک
انویدیا RTX 4070 سوپر

به تازگی نتایج بنچمارک 3DMark کارت گرافیک RTX 4070 سوپر منتشر شده که از افزایش قدرت آن در مقایسه با مدل استاندارد حکایت دارد.

انویدیا به تازگی از کارت گرافیک RTX 4070 سوپر رونمایی کرده و قرار است به زودی هم آن را راهی بازار کند. در همین حین به تازگی شاهد انتشار بنچمارک 3DMark آن بوده‌ایم که ادعاهای انویدیا را در رابطه با افزایش قدرت این مدل در مقایسه با مدل استاندارد تأیید کرده است.

طبیعی بود که RTX 4070 سوپر در مقایسه با RTX 4070 قدرت بیشتری داشته باشد چرا که این کارت از تراشه‌ی گرافیکی AD104 با ۷۱۶۸ هسته‌ی پردازشی کودا بهره می‌برد که در واقع ۲۲ درصد بیشتر از ۵۸۸۸ هسته‌ی کودایی است که در مدل استاندارد به کار گرفته شده. البته هرچه ارتقا در این بخش دیده‌ایم، در بخش حافظه قرار نیست شاهد باشیم چون این کارت مثل مدل استاندارد ۱۲ گیگابایت حافظه از نوع GDDR6X دارد.

اما بنچمارک 3DMark این کارت گرافیک نشان داده که شاهد افزایش قدرت ۱۹ درصدی در مقایسه با مدل استاندارد خواهیم بود. اما نکته‌ی جالب ماجرا اینجاست که این کارت تقریبا ۸ تا ۵ درصد در مقایسه با RTX 4070 Ti ضعیف‌تر است. همین موضوع یعنی گیمرها در انجام سنگین‌ترین بازی‌ها هم عملکرد خارق‌العاده‌ای را شاهد خواهند بود.

نکته‌ی جالب‌تر اما کاهش قیمت RTX 4070 در مقایسه با نسخه‌ی سوپر بعد از عرضه‌ی مدل سوپر به بازار است. اینطور که از خبرها پیداست، ظاهرا انویدیا قصد دارد قیمت RTX 4070 را به ۵۵۰ دلار کاهش دهد تا یک اختلاف ۵۰ دلاری بین آن و RTX 4070 سوپر وجود داشته باشد.

اگر اطلاعات منتشر شده از 3DMark درست باشد، خرید RTX 4070 در حال حاضر اصلا منطقی نیست و گیمرها باید منتظر عرضه‌ی رسمی مدل سوپر به بازار باشند تا قیمت مدل استاندارد کاهش پیدا کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments