انویدیا لو داد؛ یکی دیگر از انحصاری‌های سونی به رایانه‌های شخصی می‌آید

بایوشاک جدید ظاهرا در راه است

انویدیا لو داد؛ یکی دیگر از انحصاری‌های سونی به رایانه‌های شخصی می‌آید سورنا رضایی ۰ ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ اخبار بازی
نسخه استیم God of War

اطلاعات لو رفته از برنامه NVIDIA GeForce NOW نشان می‌دهد که نسخه استیم God of War در دست توسعه بوده و در آینده عرضه خواهد شد.

مایکروسافت پس از تغییر سیاست‌گذاری‌هایی که چند سال پیش رخ داد، تصمیم گرفت انحصاری‌های خود را برای سیستم عامل ویندوز هم عرضه کند. بدین ترتیب، مجموعه بازی‌های محبوبی مانند Gears of War ،Halo و Forza که سال‌ها فقط برای دارندگان کنسول‌های ایکس باکس عرضه می‌شدند، حالا برای رایانه‌های شخصی هم توسعه می‌یابند تا کاربران بیشتری بتوانند پای تجربه محصولات بنشینند. سونی طی دو سال اخیر اخیر سیاست مشابهی را اتخاذ کرده و از قضا، موفق هم بوده است.

سونی در سال ۲۰۲۰ میلادی نسخه رایانه‌های شخصی Horizon Zero Dawn را عرضه کرد. اگرچه از مشکلات فنی متعددی رنج می‌برد، این محصول انتشار موفقیت‌آمیزی را به ثبت رساند و طبق آمارها، بیش از ۷۰۰ هزار نسخه دیجیتالی فروش داشت. سامورایی‌ها همچنین نسخه رایانه‌های شخصی Death Stranding و Days Gone را در دسترس علاقه‌مندان قرار داده و قصد دارند این روند را در آینده ادامه دهند. طبیعتا، طرفداران کنسول‌های پلی استیشن با چنین سیاستی مخالف هستند. با این حال، مدیران شرکت تصمیم گرفته‌اند بدون توجه به بازخوردهای منفی طرفداران خود به انتشار انحصاری‌ها روی پلتفرمی دیگر ادامه دهند.

اینطور که به نظر می‌رسد، نسخه استیم God of War مراحل ساخت را پشت سر می‌گذارد و در آینده عرضه خواهد شد. ریشه این گمانه‌زنی را باید در NVIDIA GeForce NOW جستجو کرد. چندی پیش، یک برنامه‌نویس نرم افزار مزبور را دانلود کرد و پس از نصب، به بررسی فایل‌های آن پرداخت. مطابق انتظار، با نتایج جالب‌توجهی روبرو شد. برنامه‌نویس مزبور لیستی از بازی‌ها را یافت که برخی از آن‌ها هم اکنون در دسترس بوده و برخی اصلا وجود خارجی ندارند. لیست همچنین اشاره دارد جدیدترین نسخه خدای جنگ که در سال ۲۰۱۸ میلادی به بازارهای جهانی آمد، به لیست محصولات استیم افزوده خواهد شد. او برای اثبات ادعای خود حتی اسکرین شاتی را به اشتراک گذاشت که God of War را در بستر نرم افزار NVIDIA GeForce NOW نشان می‌دهد. در ادامه می‌توانید آن را مشاهده کنید:

با گذشت مدت کوتاهی از انتشار لیست، وب سایت The Verge تصمیم گرفت ماجرا را پیگیری کرده و در همین راستا، از شرکت انویدیا درخواست کرد توضیحاتی ارائه دهد. غول تکنولوژی در بیانیه خود وجود لیست را تایید کرد اما تاکید داشت لیست مزبور تنها برای بررسی‌های داخلی بوده و شامل عناوینی می‌شود که برخی از آن‌ها گمانه‌زنی هستند. انویدیا در ادامه متن خود اضافه کرد قرار داشتن نام یک بازی در لیست به منزله تایید کردنش نیست.

گروهی از کاربران فضای مجازی اعتقاد دارند نسخه استیم God of War رسمی نیست. آن‌ها گمان می‌کنند تعدادی از توسعه‌دهندگان NVIDIA GeForce NOW از برنامه‌ای شبیه‌ساز استفاده کرده و انحصاری پلی استیشن را روی رایانه‌های شخصی اجرا کرده‌اند. در نتیجه، هرگز قرار نیست در دسترس کاربران عادی قرار گیرد. گروهی دیگر چنین عقیده‌ای نداشته و متفاوت فکر می‌کنند؛ زیرا سونی تاکید کرده به عرضه انحصاری‌های خود برای دارندگان پی‌سی استفاده می‌دهد. این شرکت حتی اخیرا Uncharted: Legacy of Thieves Collection را در معرض نمایش گذاشت که به رایانه‌های شخصی خواهد آمد.

لیستی که ایگور جولای (Ighor July) به اشتراک گذاشته، تنها شامل همین نکته نشده و نام‌های قابل‌توجه دیگری را هم در خود جای داده است:

  • Resident Evil 4 Remake
  • Dragon’s Dogma 2
  • The Talos Principle 2
  • Monster Hunter 6
  • BioShock 2022
  • Chrono Cross Remaster
  • Kingdom Hearts 4
  • Shin Megami Tensei 5
  • Super Mario Bros. Wii

نظر شما در این باره چیست. آیا سونی یکی از مهمترین انحصاری‌های خود را به پلتفرم رایانه‌های شخصی می‌آورد؟

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا