1%
  • 0/10

ابراز علاقه فیل اسپنسر به کنسول دستی ایکس باکس

هنوز خبری نیست

ابراز علاقه فیل اسپنسر به کنسول دستی ایکس باکس ۰ ۲۷ بهمن ۱۴۰۲ کنسول‌های بازی کپی لینک
کنسول دستی Xbox

مدیر کل بخش گیمینگ مایکروسافت به تازگی از علاقه خود به پلتفرم‌های قابل حمل و احتمال ساخت کنسول دستی Xbox سخن گفته است. 

کنسول دستی ایکس باکس از جمله موضوعات بسیار داغ این روزهای صنعت بازی‌ها بوده و با توجه به موفقیت بازار پلتفرم‌های قابل حمل، گزارش‌های غیر رسمی نشان می‌دهد که دو شرکت مایکروسافت و سونی در حال حاضر روی ساخت کنسول دستی خود فعالیت می‌کنند و این کنسول‌‎ها همزمان با آغاز نسل دهم به بازار عرضه خواهند شد.

به طور کلی، اگرچه سونی پیش‌تر در این حوزه فعالیت کرده، اما مایکروسافت ظاهرا همواره رویای ساخت کنسول دستی Xbox را در سر داشته است؛ به طوری که رابی باخ، مدیر ارشد سابق ایکس‌ باکس، در سال‌های گذشته از لغو برنامه ساخت کنسول دستی و تمرکز روی Xbox 360 سخن گفت.

در همین راستا، ساعاتی پیش فیل اسپنسر، رئیس کل بخش گیمینگ مایکروسافت در گفت‌وگویی اعلام کرد که به شخصه یکی از از طرفدارهای پروپاقرص کنسول‌های قابل حمل است. با این حال، او اعلام کرد که در این وهله چیزی برای اشتراک گذاشتن در این زمینه وجود ندارد.

فیل اسپنسر در این‌باره توضیح می‌دهد:

من از طرفداران پروپاقرص کنسول‌های دستی هستم. من یک طرفدار بزرگ هستم. با این حال، چیزی برای ارائه وجود ندارد.

اظهارات مدیر کل بخش گیمینگ مایکروسافت چندان واضح و شفاف نیست. در واقع، او در این مصاحبه به صراحت ساخت یک کنسول دستی توسط مایکروسافت را رد نکرده و چه بسا خود را به عنوان یک طرفدار معرفی کرده است. از این رو، اگرچه این شرکت در حال حاضر چیزی برای ارائه ندارد، اما ممکن است که در آینده نه چندان دور ساخت و عرضه کنسول پورتابل Xbox را در دستور کار خود دهد.

مورد دیگری که به این گمانه‌زنی قوت بخشیده، این است که فیل اسپنسر در ادامه صحبت‌های خود اعلام کرده که تیم‌های ایکس باکس در حال بررسی انواع مختلف سخت‌افزار هستند و او به فعالیت‌های آن‌ها چه برای امسال و چه برای آینده افتخار می‌کند. به گفته اسپنسر، این تیم در تلاش است تا یک کنسول منحصر به فرد و محبوب بسازد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments