#مهسا_امینی

اطلاعات تازه‌ای از قابلیت‌های Nintendo Switch Pro فاش شد

محصول جدید سامورایی‌ها امسال از راه می‌سد

قابلیت‌های Nintendo Switch Pro

یکی از اینسایدر صنعت ویدیو گیم که با نام Nate Drake فعالیت دارد، جزئیات تازه‌ای را از قابلیت‌های Nintendo Switch Pro فاش کرد.

پس از اینکه سونی و مایکروسافت رسما کار روی کنسول‌های نسل نهمی را تایید کردند، یک سوال بسیار مهم در ذهن تعدادی از علاقه‌مندان به ویدیو گیم شکل گرفت: آیا نینتندو هم در مسیر مشابهی قدم می‌گذارد؟ طی ماه‌های گذشته گزارش‌های غیررسمی و شایعه‌های متعددی در فضای مجازی منتشر شد که همگی به ساخت مدل جدید و قدرتمندتر سوییچ اشاره داشتند. با این حال، مدیران نینتندو چنین موضوعی را صریحا رد کرده‌اند. آن‌ها معتقد هستند نینتندو سوییچ لایت که سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی به بازارهای جهانی آمد، عملکرد بسیار خوبی در زمینه‌ی تجاری داشته و نیازی به عرضه‌ی یک مدل جدید برای جلب دوباره‌ی توجه‌ها نیست.

Nate Drake، یکی از افشاگرهای صنعت ویدیو گیم است. او با انتشار یک پست در فروم Reset Era اطلاعات تازه‌ای را از قابلیت‌های Nintendo Switch Pro فاش کرد. دریک به اطمینان رسیده که چنین محصولی در دست ساخت بوده و در تاریخ نامشخصی از سال جاری میلادی به صورت رسمی رونمایی می‌شود. او همچنین گفت سوییچ پرو احتمالا در سال ۲۰۲۱ به بازار می‌آید اما در صورتی که انتشار با تاخیر مواجه شده و به ۲۰۲۲ موکول شود، بدون شک نینتندو خبری را در این باره اعلام خواهد کرد. به بیان دیگر، فرقی ندارد کنسول امسال یا سال آینده به بازار بیاید، در هر دو صورت طی ماه‌های پیش رو خبرهای خوشی برای طرفداران نینتندو در راه است.

نیت دریک کاملا مطمئن است نینتندو سوییچ پرو از Deep Learning Super Sampling یا به اختصار DLSS پشتیبانی می‌کند. این تکنولوژی توسط انویدیا ساخته شده و از یادگیری عمیق برای افزایش وضوح تصویر تصاویر بهره می‌برد. به بیان دیگر، تصاویری که توسط کارت گرافیک با وضوح پایین ساخته می‌شوند، به واسطه‌ی این تکنولوژی با وضوح بالاتری روی صفحه‌ی نمایش نشان داده خواهند شد. انویدیا مدعی شده تصاویر ساخته شده توسط DLSS از لحاظ کیفیت تفاوتی با تصاویری که از همان ابتدا با وضوح بالا تولید شده‌اند ندارند. دریک همچنین گفت محصول جدید نینتندو از وضوح تصویر 4K پشتیبانی می‌کند و حالت قابل‌حمل (Portable) هم یک بهبود بزرگ خواهد داشت.

افشاگر صنعت ویدیو گیم وارد جزئیات نشد اما احتمالا وضوح تصویر بازی‌ها در حالت پرتابل نسبت به مدل معمولی یا لایت افزایش خواهد یافت. حالت قابل‌حمل فعلا عناوین را به صورت 720p اجرا می‌کند. در ضمن، نخستین باری نیست که گزارش‌ها و شایعه‌ها به پشتیبانی نینتندو سوییچ پرو از 4K اشاره دارند. اوایل سال جاری میلادی یک هکر با نام SciresM موفق شده بود به جزئیات تازه‌ای دست یابد. او مدعی شد کنسول جدید با اسم موقت Aula شناخته شده و از صفحه‌ی نمایش OLED برخوردار خواهد بود.

در انتها، لازم به ذکر است هیچ کدام از اطلاعات لو رفته هنوز توسط منابع رسمی تایید نشده‌اند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا