صاحبان اکانت کنسول‌های نینتندو هرچه سریع‌تر به امن کردن آن بپردازند

برای در امان ماندن از حملات سایبری اخیر، بهتر است امنیت اکانت را در بالاترین سطح ممکن قرار دهید

صاحبان اکانت کنسول‌های نینتندو هرچه سریع‌تر به امن کردن آن بپردازند سید مجتبی محمودی ۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
اکانت کنسول‌های نینتندو

به دنبال حمله‌های تازه‌ای که به اکانت کاربران کنسول‌های نینتندو رخ داده است، این شرکت از تمام مشتریان خود درخواست کرده است تا امنیت حساب خود را در سطح بالا قرار دهند.

طی یک هفته‌ی گذشته، شرکت نینتندو گزارش‌های بسیاری دریافت کرد مبنی بر این‌که کاربران دارای اکانت این شرکت، ایمیلی با این مضمون دریافت کرده‌اند که شخصی قصد ورود به حساب کاربری شما را داشته است. به‌زودی مشخص شد که این گزارش‌ها، نتیجه‌ی یک حمله‌ی گسترده به اکانت‌های نینتندو در دنیاست. اکانت نینتندو به کاربر خود اجازه می‌دهد تا حساب PayPal خود را به آن لینک کند و در نتیجه راحت‌تر به خرید در فروشگاه آن بپردازد. در صورتی که قربانی این حمله باشید، ممکن است حمله‌کننده از حساب PayPal شما هم پول خرج کرده باشد.

حال شرکت نینتندو از تمام دارندگان کنسول‌های این شرکت و کسانی که از اکانت نینتندو استفاده می‌کنند، درخواست کرده است که امنیت اکانت خود را بیش از گذشته افزایش دهند. در وهله‌ی اول نینتندو پیشنهاد می‌کند که قابلیت احراز هویت دو مرحله‌ای را در حساب خود فعال کنید. این حملات در واقع ماه‌هاست که صورت می‌گیرد، اما در هفته‌های اخیر و به خصوص یک هفته‌ی گذشته آمار آن افزایش چشمگیری داشته است. مورد جالب این‌که حتی حساب کاربری نویسندگان سایت‌های مطرحی چون Eurogamer و Ars Technica هم تحت حمله قرار گرفتند.

در ابتدا این تئوری مطرح شد که شاید استفاده از یک پسورد برای چند اکانت مختلف، کار هکرها را راحت کرده باشد، اما بسیاری از کاربران ادعا کردند که از یک رمز خاص برای حساب نینتندو استفاده می‌کنند. نتیجه‌ای که از آنالیز تعداد زیادی اکانت با رمز خاص به‌دست آمده است، نشان می‌دهد که بیش از ۹۰ درصد اکانت‌های تحت حمله، به Nintendo Network ID لینک شده بودند. این سیستم اکانت برای کنسول‌های WII U و 3DS توسط نینتندو استفاده می‌شد و با سیستم امروزی برای سوییچ فرق دارد. این آنالیز نشان می‌دهد که NNID یک مسیر موثر برای هکرها در این حمله بوده است.

اکانت کنسول‌های نینتندو

در حال حاضر مطمئن‌ترین راه برای در امان ماندن، فعال کردن احراز هویت یا تایید دو مرحله‌ای (Two-Step Verfication) است. پس کاربران اکانت نینتندو هر چه سریع‌تر نسبت به انجام آن اقدام کنید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا