خالق بازی Night in the Woods فوت کرد

این خبر توسط یکی از افراد خانواده او تایید شد

خالق بازی Night in the Woods فوت کرد نیکان صبوری ۰ ۱۰ شهریور ۱۳۹۸ اخبار بازی
خالق بازی Night in the Woods

خالق بازی Night in the Woods و موسس استودیوی Infinite Fall یعنی الک هولوکا فوت کرد، این خبر توسط خواهر او در توییتر تایید شد.

آیلین مری هولوکا، خواهر Alec Holowka صبح روز 9 شهریور ماه (31 آگوست) خبر فوت برادرش را در توییتر خود منتشر کرد. همچنین نوشت که برادرش از اختلالات شخصیتی و روانی رنج می‌برد. خبر فوت الک هولوکا دقیقا بعد از اتهام او به تجاوز جنسی رخ داد که باعث شد همکاران او از استودیو Infinite Fall، روابط خود را با هولوکا قطع کنند.

الک هولوکا یکی از سه فرد کلیدی بود که در خلق بازی Night in the Woods مشارکت داشتند. ا‌و در این بازی به عنوان طراح، برنامه نویس و آهنگساز کار کرده است. از بازی‌های دیگر او می‌توان به Aquaria اشاره کرد. همچنین در عنوان TowerFall Ascension از تیم Matt Makes Games به عنوان آهنگساز این بازی انتخاب شده بود.

خواهر او در توییتی دیگر نوشت که اَلِک مورد خشونت جنسی قرار گرفته و سال‌های زیادی برای توانبخشی و حل مشکلات روحی و روانی خود تلاش کرده بود. آیلین مری در انتهای نوشته‌های خود به این نکته اشاره کرد که هیچ عذرخواهی صورت نگرفته و الک هولوکا آزاری به کسی نرسانده است.

بازی Night in the Woods توسط استودیو Infinite Fall در تاریخ 3 اسفند 1395 (21 فوریه 2017) منتشر شد. این بازی در همان زمان توانست از سوی منتقدین و علاقه‌مندان به بازی‌های مستقل بازخورد‌های مثبتی دریافت کند. همچنین در رویداد‌های Golden Joystick Awards و The Game Awards سال 2017 نامزد دریافت بهترین بازی‌های مستقل سال شد.

خالق بازی Night in the Woods آخرین بازی خود را با نام Oceanheart ناتمام گذاشت. این بازی در سال 2016 معرفی شد و با همکاری کارن بیتمو (Karen Bitmoo) در دست توسعه قرار داشت. در این بازی از المان‌های دو عنوان The Legend of Zelda: Wind Waker و Animal Crossing استفاده شده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا