شمشیر نیچیرین

توضیح تمام انواع رنگ‌های شمشیر نیچیرین در انیمه شیطان کش!

گره خوردن رنگ و قدرت!

هر شمشیر نیچیرین در انیمه شیطان کش رنگ خاص خود را داشته؛ با رسانه سرگرمی در بررسی تمام این رنگ‌ها و کاربرهای این شمشیرها همراه باشید! در انیمه Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba، سازمانی به نام ارتش شیطان کش‌ها وظیفه دارد از ژاپن در برابر شیاطین انسان خوار محافظت کند که فقط پس از غروب خورشید بیرون می‌آیند. هر شیطان کش به شمشیری مخصوص به خود مجهز است که با روند خاصی و در دهکده خاصی ساخته شده و می‌تواند نور خورشید را جذب کند. 

یک شمشیر یا تیغه نیچیرین چند ثانیه بعد از اینکه توسط صاحب خود در دست گرفته می‌شود، رنگی مخصوص به خود می‌گیرد که هر رنگ معنی خاص مربوط به خود را دارد. گفته می‌شود که هر رنگ ویژگی‌های خاصی را به تیغه و صاحب آن می‌دهد، بنابراین جالب است که ببینیم این رنگ‌های شمشیر کشنده شیطان چه معنایی دارند و چگونه این رنگ‌ها قهرمانان دارنده شمشیر نیچیرین را منعکس می‌کنند. تا الان مشخص شده که رنگ هر شمشیر از قدرت و سبک تنفسی هر شیطان کش بوده و در این مقاله رسانه سرگرمی سعی دارد تمامی رنگ‌های حاضر شمشیر نیچیرین معرفی کرده و به سبک‌های مربوط به آنان بپردازد؛ پس با ما همراه باشید:

رنگ کهربایی نشان دهنده سبک تنفسی صداست

هاشیرای صدا: تنگن اوزوی (Tengen Uzui)

هاشیرای صدا، تنگن اوزوی پرزرق و برق بوده و با داشتن سلاحی دوقلو که با زنجیری به یک ‌‌دیگر متصل شده‌اند می‌تواند به سادگی یک چشم بر هم زدن کار شیاطین سطح پایین را به اتمام برساند. رنگ این شمشیر دوقلو کهربایی بوده که نشان دهنده سبک مورد استفاده تنگن، یعنی سبک تنفس صداست. سبک مبارزه صدا به اندازه ظاهرش پر زرق و برق بوده و او مطمئناً به محض رسیدن به مکانی، مطمئن می‌شود همه از حضورش مطلع شده‌اند. تنگن تکنیک تنفسی صدا را ساخت که شنوایی چشمگیر او را با تجربه او به عنوان یک استاد شینوبی ترکیب می‌کند؛ تنگن توانست در یک نبرد شدید تن به تن با داکی و گیوتارو، رتبه شش بالایی دوازده ماه کیزوکی روبرو شود و به خوبی گلیم خود را از آب کشید.

رنگ یاسی نشان دهنده سبک تنفسی مار است

هاشیرای مار: اوبانای ایگورو (Obanai Iguro)

شمشیر اوبانای می‌تواند خم شود و بلغزد تا شبیه مار شود و حملاتی بسیار غیرقابل پیش‌بینی را ایجاد کند که می‌تواند از جاهایی خاص صدمات را وارد کند. از آنجایی که او می تواند چنین تکنیک دقیقی را اداره کند، جای تعجب نیست که اوبانایی یک شمشیرزن خبره است. مهارت های او به او این امکان را می داد تا با موزان کیبوتسوجی رودررو بایستد. سبک تنفسی مار از نظر تکنیکی زیر مجموعه سبک تنفسی آب محسوب شده و اوبانای توانسته به خوبی بر این سبک مسلط شود. او زندگی عجیب و ترسناکی را تجربه کرده که باعث شده با مار گره بخورد و در سن ۲۱ سالگی به اوج این سبک برسد.


رنگ سبز نشان دهنده سبک تنفسی باد است

هاشیرای باد: سانمی شینازوگاوا (Sanemi Shinazugawa)

وقتی شمشیر شیطان کش خاکستری می شود، نشان دهنده دو چیز است. یکی این است که آنها احتمالاً بر تنفس سنگی تسلط دارند یا اینکه که آنها از تیغه سنتی نیچیرین استفاده نمی‌کنند. هاشیرای سنگ، گیومی هیمجیما تبر سنگینی را که به یک زنجیر بزرگ وصل شده است در دست دارد و تنفس سنگی با عینیت، واقعیت و جدایی از احساسات همراه است. از قضا گیومی کاملا برعکس است و از ریختن چند اشک یا بیان احساساتش نمی‌ترسد. علاوه بر این، هاشیرای سنگ فوق‌العاده دلسوز است و برای هر کسی که در حال مبارزه است دعا می‌کند.

رنگ صورتی تیره نشان دهنده سبک تنفسی عشق است

هاشیرای عشق: میتسوری کانروجی (Mitsuri Kanroji)

تیغه نیچیرین صورتی نماد عشق است و با سبک تنفسی عشق مرتبط است و میتسوری کانروجی هاشیرای عشق، این مدل تیغه را در دست دارد. میتسوری سبک تنفس عشق را به لطف ترکیب بدنی منحصر به فرد خود ایجاد کرد – عضلات او هشت برابر متراکم تر از یک فرد معمولی است. با کمال تعجب، با توجه به اینکه او یکی از سریع ترین هاشیراها در سپاه است، این تقویت فیزیکی او را عقب نگه نمی‌دارد یا او را سنگین نمی‌کند. اگرچه او از نظر فنی قوی‌ترین نیست، اما اراده میتسوری ستودنی است، و به طرز شگفت‌انگیزی، او چنین سبک تنفس قدرتمندی را برای برآوردن نیازهایش ایجاد کرد.

رنگ خاکستری-نیلی نشان دهنده سبک تنفسی جانور است

اینوسکه هاشیبیرا (Inosuke Hashibira)

تیغه خاکستری نیلی برای اینوسکه هاشیبیرا، شمشیرزن سر گرازی بسیار عالی است. این رنگ نمایانگر سبک تنفسی جانور بوده و ارتباط اینوسکه با سبک تنفس جانور را توضیح می‌دهد. اینوسکه پس از زندگی در کوهستان برای تمام عمر، چندین ویژگی شبیه حیوانات، مانند خلق و خوی کوتاه و پرخاشگری آشکار او را در خود پرورش داد. اینوسکه فقط از یک تیغه استفاده نمی‌کند؛ او دو شمشیر را در اختیار دارد. مردی که شمشیر او را ساخته بود، وقتی اینوسکه شروع به حمله تراش دادن شمشیر خود با سنگ کرد وحشت کرد. همانطور که مشخص است، اینوسکه ترجیح می‌دهد که شمشیرهای خاصی با سبک تراش خورده خاصی داشته باشد.

رنگ زرد نشان دهنده سبک تنفسی رعد است

زنیتسو آگاتسوما (Zenitsu Agatsuma)

تیغه زرد رنگ نیچیرین که یکی از آن متعلق به زنیتسو آگاتسوما است، نماد رعد و برق است. زنیتسو ممکن است عزت نفس پایینی داشته باشد و ممکن است ترسو به نظر برسد، اما وقتی شرایط ایجاب می‌کند، اجازه می دهد قدرت واقعی خود را با سرعت رعد و برق نشان دهد. گفته می‌‌شود قدرت زنیتسو تنها زمانی آزاد می‌شود که از ترس بیهوش شود. در حالی که بیشتر تیغه‌های نیچیرین رنگ‌ها را به‌عنوان یک نوار در لبه تیغه به خود می‌گیرند، شمشیر زنیتسو از این نظر منحصربه‌فرد است که یک موتیف رعد و برق در طول تیغه ایجاد می‌کند. مشخص نیست که چرا شمشیر او این الگو را به خود گرفته است، اما تیغه ای فوق العاده به نظر می‌رسد.

رنگ آبی نشان دهنده سبک تنفسی آب است

هاشیرای آب: گیو تومیوکا (Giyu Tomioka)

تیغه آبی نیچیرین نماد آب است و همچنین اولین شمشیر نیچیرینی است که در این سری به نمایش درآمده است. گیو تومیوکا، هاشیرای آب به عنوان بهترین در این سبک، شمشیری آبی رنگ دارد و از سبک تنفسی آب خود استفاده می کند که او را به یکی از نیرومندترین هاشیراها تبدیل می‌کند. سبک مبارزه تومیوکا بسیار شبیه آب بوده، او روان حرکت می کند که باعث می‌شود حرکاتش بدون سختی به نظر برسند زیرا هر شیطانی را در مسیر خود حذف می‌کند. هر دو دیو پدر عنکبوتی و Rui، شیطان ماه پنج پایینی را با یک حرکت سیال برای هر شیطان شکست داده و کشت.

رنگ سرخ نشان دهنده سبک تنفسی شعله است

هاشیرای شعله: کیوجورو رنگوکو (Kyojuro Rengoku)

در Demon Slayer تیغه قرمز نیچیرین، که توسط کیوجورو رنگوکو استفاده می‌شود، نماد شعله است. هشیرای شعله مورد علاقه طرفداران کاریزماتیک و فوق العاده دوست داشتنیست. کیوجورو دارای حس اخلاقی قوی است و اشتیاق او برای کشتن شیطان با گرمای شدید شعله خشمگین می‌سوزد. مانند تیغه زنیتسو، رنگ تیغه کیوجورو الگوی منحصر به فردی به خود گرفته و رنگ قرمز تیغه او یک موتیف شعله ایجاد کرد که در طول تیغه او می‌گذرد. این شعله ها در ارتباط با سبک تنفس شعله کیجورو بوده و بسیار دیدنی به نظر می‌رسند.

رنگ مشکی نشان دهنده سبک تنفسی خورشید است

تانجیرو کامادو (Tanjiro Kamado)

تانجیرو کامادو دارای یک شمشیر سیاه رنگ نیچیرین است، اما معنای تیغه سیاه Demon Slayer در ابتدا ناشناخته بود. تیغه های سیاه به عنوان یک چیز کمیاب دیده می‌شوند، زیرا شیطان کش‌هایی که از آنها استفاده می‌کنند محکوم به مرگ در جوانی هستند همچنین هیچ صاحب شمشیر سیاه نیز هرگز هاشیرا نشده است. با این حال، این همه خرافات بوده و معنای این شمشیر دیگر پوشیده از رمز و راز نیست. در فصل‌های بعدی مانگا، مشخص شد که تیغه سیاه رنگ نشان دهنده سبک تنفس خورشید است. از آنجایی که رنگ سیاه بیشترین نور خورشید را جذب می کند، برای شیاطین به شدت کشنده است.

رنگ بنفش نشان دهنده سبک تنفسی ماه است

کوکوشیبو (Kokushibo)

دوازده کیزوکی معمولاً از شمشیر استفاده نمی‌کنند، بلکه به دست‌های برهنه‌شان و هنرهای خون شیطانی‌شان، مانند مرگ ویرانگر یا قدرت‌های مبتنی بر رویاها تکیه می‌کنند. یک استثنا، کوکوشیبو، ربته یک بالایی است که از قضا خودش از شمشیر نیچیرین استفاده می‌کند. کوکوشیبو زمانی یک شیطان کش بود و از شمشیر نیچیرین با تیغه ای بنفش روشن با سبک ماه استفاده می‌کرد. حتی شیاطینی قوی مانند کوکوشیبو هم فقط می‌توانند زیر ماه راه بروند و از پرتوهای مرگبار خورشید دوری می‌کنند.

رنگ صورتی روشن نشان دهنده سبک تنفسی گل است

کانائو تسویوری (Kanao Tsuyuri)

مانند Kanae Kocho قبل از او، کانائو تسویوری از تنفس حشره برای مبارزه استفاده می‌کرد، و یک شمشیر نیچیرین صورتی روشن دارد. تاکنون در انیمه Demon Slayer، طرفداران کانائو را ندیده‌اند که با تیغه صورتی روشن خود مبارزه کند، اما ممکن است در آرک های آینده تغییر کند. به احتمال زیاد، طرفداران شاهد مبارزه کانائو در کنار دوست جدیدش تانجیرو کامادو خواهند بود که به وضوح تاثیر زیادی روی او گذاشته است.

رنگ آبی- نیلی نشان دهنده سبک تنفسی حشره است

هاشیرای حشره: شینوبو کوچو (Shinobu Kocho)

شینوبو کوچو هاشیرای حشره، زنی وحشی با شمشیر نیچیرینی با شکل منحصر به فرد و تیغه ای به رنگ آبی-نیلی است. شینوبو فاقد قدرت فیزیکی برای بریدن سر یک شیطان است و از سم ویستریا برای کشتن دشمنان خود استفاده گسترده ای می‌کند. تنفس حشره شامل تقلید حرکات چابک و مبتنی بر نیش حشره است، از جمله بریدگی‌های سریع اما کم عمق شمشیر و رانش‌های الهام گرفته از نیش. تیغه باریک شینوبو نوک پهن تری دارد که با آن می تواند سم کشنده ویستریا را در حین بریدن یک شیطان تزریق کند.

 

4.3 56 آراء
امتیاز مطلب


نظرات

اشتراک
به من اطلاع بده
guest

28 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا