#مهسا_امینی

تصویر کنترلر سفید رنگ ایکس‌باکس برای نسل بعد فاش شد

آیا شاهد نسخه سفید رنگ ایکس‌باکس سری ایکس خواهیم بود؟

تصویر کنترلر سفید رنگ ایکس‌باکس برای نسل بعد فاش شد امیر سلیمی ۰ ۰۹ مرداد ۱۳۹۹
کنترلر سفید رنگ ایکس‌باکس

تصویر تازه‌ای در فضای وب پخش شده است که به نظر می‌رسد به نسخه سفید رنگ کنترلر ایکس‌باکس سری ایکس تعلق داشته باشد. این تصاویر به شایعات تولید نسخه سفید رنگ کسنول نسل نهمی مایکروسافت قوت بخشیده‌اند.

به‌تازگی تصاویر تازه‌ای از کنترلر نسل بعدی ایکس‌باکس با رنگ سفید افشا شده است تا بازار گمانه‌زنی در مورد نسخه سفید رنگ ایکس‌باکس سری ایکس و حتی کنسول ارزان‌تر ایکس‌باکس برای نسل بعد که با اسم رمز لاکهارت شناخته می‌شود، داغ‌تر از هر زمان دیگری شود. این تصویر، از طریق پستی در انجمن Reddit افشا شده‌ است. با این حال، اگر به سایت ردیت سری بزنید، دیگر نمی‌توان تصویر کنترلر سفید رنگ ایکس‌باکس سری ایکس را پیدا کنید.

با توجه به دکمه تازه Share و D-Pad می‌توان با اطمینان گفت که این تصویر به کنترلر نسل بعدی ایکس‌باکس تعلق دارد. با فرض اینکه تصاویر منتشر شده واقعی باشند، می‌توان آن را از چند جهت بررسی کرد. اول اینکه این کنترلر به کنسول سفید رنگ ایکس‌باکس سری ایکس اشاره دارد که احتمالا کمی بعد از عرضه کنسول، معرفی و روانه بازار گردد. از طرف دیگر، ممکن است این کنترلر سفید رنگ به کنسول ازارن ‌قیمت مایکروسافت برای نسل بعد تعلق داشته باشد که احتمال می‌رود طی رویداد ماه آگوست مایکرسافت از آن رونمایی گردد. 

البته نمی‌توان هر یک از دو نظریه بالا را با اطمینان رد یا تایید کرد. اگر به یاد داشته باشید، در سال ۲۰۱۳ نیز شاهد انتشار تصاویری از نسخه‌ی خاص و سفید رنگ کنسول ایکس‌باکس وان بودیم؛ این نسخه خاص از کنسول صرفا هدیه‌ای از طرف ردموندی‌ها به کارمندان به شمار می‌رفت و هیچگاه به بازار عرضه نشد.

با این همه اما، احتمال رونمایی از کنسول ایکس‌باکس سری اس از قوت بالاتری برخوردار است. این کنسول که با اسم رمز لاکهارت شناخته می‌شود، مدل ارزان قیمت ایکس‌باکس برای نسل بعد به‌شمار می‌آید. طبق گزارش‌های قدیمی، هر دو کنسول نسل بعدی مایکروسافت به پردازنده‌ای مشابه و با سرعت کلاک یکسان، مجهز خواهند شد. با این حال، ایکس‌باکس سری اس از پردازنده‌گرافیکی ضعیف‌تر و با قدرت ۴ ترافلاپسی RDNA 2 استفاده خواهد کرد تا اجرای بازی‌ها در وضوح 1080p تا 1440p را هدف قرار دهد.

در آخر، در حال حاضر Xbox Series X تنها کنسول معرفی شده مایکروسافت برای نسل بعد است که طی تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی روانه بازار خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا