1%
  • 0/10

تیم سرفیس در حال ساخت کنسول نسل بعدی ایکس باکس است

خداحافظی با رونالد!

تیم سرفیس در حال ساخت کنسول نسل بعدی ایکس باکس است ۰ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ کنسول‌های بازی کپی لینک
سرفیس ایکس باکس

شواهد امر گویای این موضوع است که تیم سرفیس مایکروسافت وظیفه طراحی کنسول نسل بعدی ایکس باکس را برعهده دارد.

نزدیک به چهار سال از آغاز نسل نهم صنعت بازی‌ها و عرضه کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس به بازار می‌گذرد. با این حال، به نظر می‌رسد که دو شرکت سونی و مایکروسافت از همین حالا در حال برنامه‌ریزی برای نسل بعدی و طراحی کنسول‌های جدید خود هستند.

در تازه‌ترین گزارش‌ها، به نظر می‌رسد که مایکروسافت جدا از ساخت یک کنسول خانگی جدید، به دنبال عرضه یک کنسول دستی است تا وارد حوزه پلتفرم‌های قابل حمل شوند. در همین راستا، ساعاتی پیش نیک بیکر از رسانه ایکس باکس ارا در پیامی اعلام کرد که ظاهرا تیم سرفیس وظیفه طراحی کنسول نسل بعدی Xbox را برعهده دارد.

به گفته این منبع، دیگر تیم فیل اسپنسر و جیسون رونالد به طور مستقیم در طراحی کنسول نقشی ندارند و در عوض تیم سرفیس مایکروسافت در حال ساخت این دستگاه است. البته، نیک بیکر جزئیات بیشتری در رابطه با ساختار، ظاهر، سخت‌افزار و قابلیت‌های کنسول نامبرده ارائه نکرده و حتی مشخص نیست که این دستگاه، یک کنسول قابل حمل خواهد بود یا خیر!

اگر این شایعه‌‎ها صحت داشته باشند، شاید جیسون رونالد به همراه تیم خود روی ساخت نسل بعدی کنسول خانگی ایکس باکس فعالیت می‌کند و همزمان با او، تیم سرفیس ردموندی‌ها نیز ساخت کنسول دستی مشابه استیم دک، لنوو لجیون گو، MSI Claw و ایسوس ROG Ally را در دستور کار خود قرار داده است.

در کنار این‌ها، بهتر است بدانید که یکی از اینسایدرهای قابل اعتماد صنعت بازی‌ها با نام مستعار MAGG در روزهای گذشته در پادکست XNC که مربوط به اخبار ایکس باکس می‌شود، اعلام کرد که کنسول‌های نسل بعدی ایکس باکس در دو SKU مختلف در سال ۲۰۲۶ میلادی عرضه خواهند شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments