کارگردانان نسخه‌ی بازسازی The Texas Chainsaw Massacre مشخص شدند

جوان‌گرایی، در دستور کار استودیوهای فیلمسازی

کارگردانان نسخه‌ی بازسازی The Texas Chainsaw Massacre

با توجه به گزارشی که اخیرا منتشر شده است، رایان و اندی توهیل کارگردانان نسخه‌ی بازسازی The Texas Chainsaw Massacre خواهند بود.

ژانر ترسناک در چند سال گذشته بار دیگر مورد توجه‌ی مخاطبان سینما قرار گرفت و همین موضوع هم باعث شد تا استودیوهای بزرگ و کوچک شانس خود را در این ژانر مورد امتحان قرار دهند. این موضوع نه تنها به خلق فرنچایزهای جدید منجر شد، بلکه باعث شد تا استودیوهای مختلف به سراغ فرنچایزهای قدیمی خود رفته و نسخه‌ی بازسازی آن‌ها را روانه‌ی سینما کنند. در چنین شرایطی، نسخه‌ی بازسازی The Texas Chainsaw Massacre هم در دست ساخت قرار دارد.

با توجه به گزارشی که وب سایت ورایتی منتشر کرد، رایان توهیل (Ryan Tohill) و اندی توهیل (Andy Tohill) قرار است نسخه‌ی بازسازی The Texas Chainsaw Massacre را بر اساس فیلمنامه‌ی کریس توماس دولین (Chris Thomas Devlin) بسازند. فده آلوارز (Fede Alvarez) و رودولفو سایاگس (Rodolfo Sayagues) هم به عنوان تهیه‌کننده در این پروژه حضور دارند. اگرچه هیچ گونه جزئیاتی از این فیلم ترسناک منتشر نشده است اما آلوارز در یکی از مصاحبه‌های خود گفت چشم‌اندازی که برادران توهیل برای نسخه‌ی بازسازی در نظر گرفته‌اند، دقیقا همان چیزی است که طرفداران انتظار دارند. کارگردان Don’t Breathe همچنین وعده داد این اثر به‌قدری خشن و هیجان‌انگیز خواهد بود که همیشه در ذهن‌ها می‌ماند.

نخستین قسمت از سری فیلم‌های کشتار با اره برقی در تگزاس به کارگردانی توبی هوپر (Tobe Hooper) تحت عنوان The Texas Chainsaw Massacre در سال ۱۹۷۴ اکران شد. این فیلم، داستان پنج شخصیت را دنبال می‌کرد که در راه رفتن به یک مزرعه‌ی قدیمی گرفتار گروهی از آدمخوارها می‌شوند. اگرچه این اثر بازخوردهای متوسطی را از سوی منتقدان دریافت کرد اما به‌ سرعت در لیست آثار کلاسیک ژانر ترسناک قرار گرفته و طرفداران بسیاری پیدا کرد. این فیلم در زمان اکران خود ۳۰ میلیون دلار فروخت که معادل ۱۵۰ میلیون دلار امروز است. شخصیت منفی این فیلم که با نام صورت‌چرمی شناخته می‌شود، امروزه یکی از شناخته شده‌ترین شخصیت‌های ژانر ترسناک است. در ضمن، پس از اکران قسمت اول، مجموعا هفت فیلم دیگر براساس این فرنچایز ساخته شد.

انتشار خبر ساخت نسخه‌ی بازسازی The Texas Chainsaw Massacre چندان به مذاق طرفداران خوش نیامد اما حضور فده آلوارز در تیم تولید باعث امیدواری آن‌ها نسبت به کیفیت نهایی فیلم شد. این کارگردان اروگوئه‌ای برای دو فیلم موفق Evil Dead و Don’t Breathe شناخته می‌شود که هر دو در ژانر ترسناک ساخته شده‌اند. حالا و با اضافه شدن برادران توهیل باید دید سرنوشت این نسخه‌ی بازسازی چه می‌شود. این دو تجربه‌ی چندانی در سینما ندارند و تاکنون تنها یک فیلم سینمایی به نام The Dig ساخته‌اند. این فیلم درباره‌ی یک قاتل بود که پس از گذراندن محکومیت خود و آزاد شدن از زندان، مجبور می‌شود تا به پدر مقتول کمک کند که جسد دخترش را پیدا کند. این در حالی است که قاتل چیزی را از این جنایت به یاد نمی‌آورد.

بیشتر تجربه‌ی رایان و اندی توهیل به ساخت فیلم‌های کوتاه مربوط می‌شود. بدون شک، انتخاب این دو کارگردان کم‌تجربه به‌خاطر سیاست‌های اخیر استودیوهای فیلمسازی بوده است؛ سیاست‌هایی که باعث شده تا کارگردانان بی‌تجربه و کم‌تجربه فرصت‌های بیشتری برای اثبات استعدادهای خود داشته باشند. در پایان، لازم به ذکر است که اطلاعاتی از تاریخ اکران یا تاریخ آغاز فیلمبرداری در دسترس نیست اما انتظار می‌رود طی ماه‌های آینده نخستین اطلاعات از لیست بازیگران منتشر شود.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا