قوانین جدید استیم برای ارائه تخفیف! سود یا زیان کاربران؟

اگر علاقه به خرید در دوره تخفیف دارید، بد نیست قوانین جدید را بدانید!

قوانین تخفیف جدید استیم

تخفیف گرفتن فارغ از اینکه به چه نحوی تخفیف می‌گیریم همیشه شیرین است و در دنیای‌های بازی‌های ویدیویی، شبکه استیم همیشه برای تخفیف‌های فصلی خارق‌العاده محبوب بوده است. حال استیم تصمیم گرفته برای جلوگیری از فریب مشتریان، تغییراتی را در نحوه ارائه تخفیف‌ها ایجاد کند.

شبکه استیم قصد دارد در پایان ماه مارس سال جاری میلادی (در حدود یک ماه دیگر) نحوه ارائه تخفیف توسط استودیوها و ناشران در شبکه خود را تغییر دهد. این موضوع شاید برای بسیاری بی اهمیت یا کم اهمیت باشد، ولی برای کسانی که معمولا در دوره‌های تخفیف خرید خود را انجام می‌دهند می‌تواند بسیار با اهمیت باشد.

به تازگی پستی با موضوع «تغییرات قوانین تخفیف» در وبلاگ استیم منتشر و طبق این مطلب ما از روز ۲۸ مارس سال ۲۰۲۲، برابر با ۸ فروردین ماه ۱۴۰۱ شاهد اجرای قانونی جدید با نام دوره Discount Cooldown خواهیم بود. در کنار این قانون، ناشران و استودیوها نمی‌توانند تخفیفی کمتر از ۱۰ درصد یا بیش از ۹۰ درصد را برای بازی‌های خود ارائه دهند.

قانون دومی که به آن اشاره داریم شاید در نگاه اول کمی غیر منصفانه برای کاربران به نظر برسد، ولی هدف از چنین قانونی جلوگیری از فریب کاربران توسط ناشران کوچک متقلب و البته گاهی ناشران بزرگ متقلب است. ما طی سال‌های اخیر شاهد ارائه برخی قیمت گذاری‌ها و تخفیف‌های عجیب و غریب، صرفا برای بزرگ جلوه دادن یک بازی خاص هستیم. برای مثال برخی از ناشران قیمت یک بازی را بسیار بالا در نظر گرفته و سپس با تخفیفی چشم گیر آن را یک بازی بسیار با ارزش جلوه می‌دهند! هدف استیم در حقیقت جلوگیری از تورم ساختگی توسط استودیوهای بازی سازی است. در ادامه نگاهی عمیق‌تر به قوانین جدید تخفیف استیم از جمله قانون دوره Discount Cooldown خواهیم داشت.

طبق قانون دوره Discount Cooldown یک استودیو پس از پایان دوره تخفیف بازی خود، اجازه ارائه تخفیف تازه تا ۲۸ روز آینده را نخواهند داشت.

هیچ عنوانی پس از افزایش قیمت تا ۲۸ روز تخفیف نخواهد خورد.

یک استودیو تنها در صورتی می‌تواند در کمتر از ۲۸ روز محصول خود را با تخفیف ارائه دهد که یکی از رویدادهای تخفیف فصلی استیم آغاز شود.

اگر کمتر از ۲۸ روز از انتشار اولیه یک بازی گذشته باشد، آن بازی در تخفیف‌های فصلی استیم قرار نخواهد گرفت.

اگر کمتر از ۲۸ روز از دوره تخفیف زمان انتشار بازی گذشته باشد، آنن بازی در تخفیف‌های فصلی استیم جایی نخواهد داشت.

استودیوها حق تغییر قیمت محصول خود را پس از شروع دوره تخفیف نخواهند داشت.

هیچ استودیویی حق ارائه تخفیف کمتر از ۱۰ درصد و بیش از ۹۰ درصد را نخواهد داشت.

تخفیف‌های شخصی سازی شده توسط استودیوها نباید کمتر از یک روز و بیش از دو هفته باشند.

لازم به ذکر است که هیچ خبری درباره تخفیف‌های ۱۰۰ درصد منتشر نشده و مشخص نیست چه رویه‌ای برای چنین تخفیف‌هایی پیش گرفته می‌شود. آیا تخفیف‌های ۱۰۰ درصد استثنا خواهند بود یا جز تخفیف‌های بالای ۹۰ درصد محسوب شده و هرگز در شبکه استیم بازی رایگان دریافت نخواهیم کرد؟ نظر شما چیست؟ شما چه فکری درباره قوانین تخفیف جدید استیم می‌کنید؟ به نظر شما این قوانین به سود کاربران هستند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا