1%
  • 10/10

علی‌رغم شایعات، گلکسی S25 شاید با پردازنده اسنپدراگون عرضه شود

خبر عالی برای علاقه‌مندان به گوشی‌های سامسونگ

علی‌رغم شایعات، گلکسی S25 شاید با پردازنده اسنپدراگون عرضه شود ۰ ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک
گلکسی S25 اسنپدراگون

در اخبار اخیر خواندیم سامسونگ می‌خواهد در سری گلکسی S25 از تراشه اگزینوس به جای اسنپدراگون استفاده کند اما ظاهرا این اتفاق نخواهد افتاد.

بعد از یک غیبت یک ساله و عملکرد ضعیف چندساله، سامسونگ با اگزینوس 2400 به بازار تراشه‌های موبایل برگشت. شرکت کره‌ای با اگزینوس 2400 نشان داد که هنوز هم می‌تواند در حد و اندازه‌های رقبا ظاهر شود. اما از این تراشه فقط برای گلکسی S24 و S24 پلاس و آن هم در بازارهای بین‌المللی استفاده کرد. گلکسی S24 اولترا اما در تمام بازارها از اسنپدراگون 8 نسل 3 بهره می‌برد.

بعد از عملکرد موفقیت‌آمیز اگزینوس 2400، شایعاتی شکل گرفت مبنی بر اینکه سامسونگ برای سال آینده هم می‌خواهد از این تراشه در گوشی‌هایش استفاده کند. اما به تازگی شاهد انتشار پوستی از وب‌سایت DigiTimes بوده‌ایم مبنی بر اینکه سری گلکسی S25 از تراشه اسنپدراگون بهره خواهند برد.

گلکسی S25 با تراشه‌ی اسنپدراگون؛ اتفاقی که همه منتظرش بودند

در این گزارش آمده که سامسونگ احتمالا به همان سیاست کنونی خود ادامه خواهد داد. این یعنی استفاده از دو پردازنده اسنپدراگون و اگزینوس برای سری گلکسی S25. در نتیجه در بازارهای بین‌المللی، کاربران باید گلکسی‌های مورد انتظار را با تراشه اگزینوس 2500 و در بازارهای خاصی نظیر آمریکا، کانادا، ژاپن و… این گوشی‌ها را با تراشه‌ی اسنپدراگون 8 نسل 4 شاهد باشند.

با این حال نمی‌دانیم سیاست شرکت کره‌ای در قبال مدل اولترا چه خواهد بود. اینکه آیا باز هم در تمام بازارها شاهد عرضه‌ی این گوشی با تراشه اسنپدراگون خواهیم بود یا خیر. در اخبار گذشته خواندیم که سامسونگ برای گلکسی زد فولد 6 و فلیپ 6 هم فقط از تراشه‌ی اسنپدراگون استفاده خواهد کرد. اما در یک گزارش دیگر، متوجه شدیم برای زد فلیپ، از سیاست دوگانه استفاده خواهد شد یا شاید حتی آن را فقط با تراشه اگزینوس 2400 شاهد باشیم.

اگر این خبر درست باشد، بالاخره بعد از چندین سال، شاهد استفاده از تراشه اگزینوس در یک گوشی تاشو خواهیم بود. اگر سامسونگ تا این اندازه به عملکردش در ساخت تراشه‌های اگزینوس ایمان دارد، احتمالش زیاد است که گلکسی S25 و S25 پلاس در بازارهای بیشتری از این تراشه بهره ببرند و نه اسنپدراگون 8 نسل 4. اما باز هم چیزی به صورت حتمی مشخص نیست.

خبرها حاکی از آن است که اگزینوس 2500 از لحاظ قدرت پردازشی و گرافیکی و همچنین مصرف انرژی، وضعیت بسیار بهتری در مقایسه با 2400 خواهد داشت. حال باید منتظر ماند و دید آیا این شایعات درست هستند یا خیر.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments