#مهسا_امینی

آپدیت جدید کنسول پلی‌استیشن 5 شامل چه تغییراتی می‌شود؟

بهبود کنترلر و رفع یک سری از باگ‌ها

آپدیت جدید کنسول پلی‌استیشن 5 شامل چه تغییراتی می‌شود؟ حمید توحیدلو ۰ ۲۰ خرداد ۱۴۰۰
آپدیت جدید پلی‌استیشن 5 و دوال سنس

شرکت سرشناس سونی به‌تازگی آپدیت جدید کنسول پلی‌استیشن 5 را با محوریت بهبود عملکرد دستگاه و همچنین رفع یک سری از باگ‌های کنترلر دوال سنس منتشر کرده است.

چیزی بیش از هشت ماه از عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهم دو شرکت مایکروسافت و سونی به نام‌های ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس و پلی‌استیشن 5 می‌گذرد. پلتفرم‌هایی که با سخت افزارهای قدرتمند و ویژگی‌های جدید و منحصر به فرد خود، صنعت بازی‌های ویدیویی را وارد دوره‌ی جدیدی کرده‌اند و به مرور زمان بازیکنان بیشتری به جامعه‌ی آن‌ها ملحق می‌شوند. در طول این چند ماه‌ها، ژاپنی‌ها در جهت بهبود عملکرد سیستم جدید خود به طور مداوم به‌روزرسانی‌های جدیدی را عرضه می‌کنند که این موضوع در هفته‌های اخیر حسابی پررنگ‌تر شده و به نوعی برای کاربران پلی‌استیشن به یک امر معمول و عادی تبدیل شده است.

در همین راستا، ساعاتی پیش کمپانی سونی به‌روزرسانی دیگری را برای کنسول جدید پلی‌استیشن 5 منتشر کرده که بر اساس اعلام آن‌ها، این آپدیت نیز روی بهبود عملکرد و افزایش پایداری دستگاه تاثیرگذار خواهد بود. شواهد امر گویای این موضوع است که حجم این آپدیت چیزی در حدود ۹۰۰ مگابایت است که دریافت و نصب آن برای تمامی کاربران کنسول الزامی است. متاسفانه طبق روال همیشه، ژاپنی‌ها اطلاعات بیشتری در خصوص این به‌روزرسانی ارائه نکرده‌اند و آن‌طور که به نظر می‌رسد، ظاهرا ویژگی جدیدی به واسطه‌ی آن به سیستم اضافه نمی‌شود و صرفا شاهد بهبود یک سری ایرادات فنی و باگ‌ها خواهیم بود.

البته، کمپانی سونی جدا از انتشار این آپدیت، یک به‌روزرسانی دیگر نیز برای کنترلر کنسول یا همان دوال سنس عرضه کرده است. در بخش توضیحات این فریمور، مشابه همیشه اطلاعات خاصی در دسترس بازیکنان قرار نگرفته و سونی صرفا اعلام کرده که آپدیت جدید پایداری عملکرد کنترلر دستگاه را افزایش می‌دهد. با این حال، چند نفر از کاربران انجمن معروف ردیت مدعی هستند که بعد از نصب این به‌روزرسانی، باگ نمایش‌دهنده میزان شارژ باتری کنترلر به طور کامل برطرف شده است.

طبق گزارش‌های قبلی شماری از کاربران، ظاهرا تا پیش از انتشار این آپدیت نسبتا بزرگ، پیغام اتمام شارژ باتری دوال سنس به درستی نمایش داده نمی‌شد و هر از گاهی علی‌رغم اینکه باتری کنترلر به میزان کافی بود، لیکن به طور مداوم به کاربر هشدار داده می‌شد. با این وجود، به نظر می‌رسد که جدیدترین آپدیت کنسول به طور کامل این مشکل را برطرف کرده و اتصال و هماهنگی کنترلر با دستگاه بهتر از گذشته شده است. فارغ از رفع این ایراد، بر اساس گزارش اخیر گروهی از بازیکنان، گویا مشکل رندرینگ صفحه نمایش و تاثیر منفی آن در عملکرد دستگاه نیز برطرف شده است.

علاوه بر این‌ها، بازی‌هایی که در پروفایل پلی‌استیشن 4 کاربر به صورت مخفی نمایش داده می‌شدند، اکنون در کنسول پلی‌استیشن 5 نیز وضعیت مشابهی دارند. همچنین، گفته شده انتقال بازی‌ها از یک هارد اکسترنال به کنسول سریع‌تر شده است. اگر اخبار دنیای بازی‌ها در رسانه سرگرمی دنبال کرده باشید، شاید می‌دانید اواخر فروردین ماه امسال بود که سونی با انتشار یک آپدیت بزرگ، قابلیت انتقال بازی‌ها به هارد اکسترنال را به دستگاه اضافه کرد تا مشکل کمبود فضای ذخیره‌سازی دستگاه تا حدودی برطرف شود.

آپدیت جدید پلی‌استیشن 5 و دوال سنس

در دیگر خبرهای مرتبط با پلی‌استیشن 5، همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، عرضه‌ی کنسول‌های جدید مایکروسافت و سونی چندان مطابق انتظارها صورت نگرفت! فراگیری ویروس کرونا از یک طرف برنامه‌ی بازی‌سازان را به کلی تغییر داد و نسل جدید در روزهای ابتدایی خود آن‌طور که باید و شاید میزبان بازی‌های جدید و انحصاری نبود و از طرفی دیگر، تعطیلی کمپانی‌ها منجر به کاهش تولید قطعات اولیه و در نتیجه کمبود پلتفرم‌ها در بازار شد. در حال حاضر موجودی کنسول‌های نسل نهم به خصوص پلی‌استیشن 5 در اغلب فروشگاه‌های بزرگ و کوچک متناسب با میزان تقاضا نیست و مهم‌تر اینکه گزارش‌ها نشان می‌دهد با توجه به تداوم اپیدمی، این محدودیت همچنان ادامه دارد و مشکل کمبود کنسول‌ها به این زودی‌ها به پایان نخواهد رسید.

در این میان، به تازگی شایعه شده که سونی در نظر دارد تا با تغییر یک سری از سخت افزارهای کنسول، به مشکل کمبود قطعات اولیه کنسول پایان دهد و در آینده‌ی نزدیک مدل جدیدی از آن را راهی بازار کند. بر اساس گزارش وب‌سایت مشهور دیجی‌تایمز، پروسه‌ی بازطراحی کنسول پلی‌استیشن 5 از اواسط سال آینده میلادی آغاز می‌شود و شرکت سونی این بار قصد دارد بجای استفاده از پردازنده هفت نانومتری ای‌ام‌دی، به سراغ پردازنده مرکزی شش نانومتری ای‌ام‌دی برود. این گزارش هنوز به طور رسمی توسط سونی تایید نشده و باید منتظر ماند و دید که ژاپنی‌ها برای افزایش میزان تولید کنسول جدید خود از چه راهکارهایی استفاده خواهند کرد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با آپدیت جدید کنسول پلی‌استیشن 5 و بهبود عملکرد دستگاه و کنترلر آن چیست؟ شما بعد از نصب این به‌روزرسانی متوجه چه تغییرات و بهبودهایی در دستگاه خود شدید؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا