#مهسا_امینی

تیزر جدید Matrix Resurrections صحنه‌های تازه‌ای را شامل می‌شود

آیا ترینیتی بخشی از ماتریکس است؟

تیزر جدید Matrix Resurrections

اکانت توییتری One Take News چندی پیش تیزر جدید Matrix Resurrections را به اشتراک گذاشت که صحنه‌های جدیدی را نشان می‌دهد.

وارنر مانند هر استودیو دیگری دوست دارد فرنچایزهای خود را با ساخت آثار بیشتر گسترش دهد. با در نظر گرفتن این موضوع، تلاش استودیو برای تولید چهارمین فیلم ماتریکس به هیچ وجه غیرمنتظره نبود. آن‌ها در ابتدا سراغ زک پن (Zak Penn) رفتند که یک فیلمنامه‌نویس آمریکایی بوده و آثار شاخصی مانند The Incredible Hulk و The Avengers را در پرونده هنری خود دارد. اگرچه نمی‌توان با اتمام گفت، به نظر می‌رسد تلاش‌‎های او از دیدگاه مدیران استودیو ضایت‌بخش نبود. به همین دلیل، بار دیگر از خالقان ماتریکس یعنی خواهران واچوفسکی (The Wachowskis) خواستند قسمت بعدی را بسازند. البته خبری از لیلی واچوفسکی نبوده و اینبار لانا به تنهایی وظایف نویسندگی و کارگردانی را به دوش می‌کشد.

با توجه به اطلاعات رسمی و صد البته چیزی که در اولین تریلر Matrix 4 به نمایش درآمد، داستان حدودا ۲۰ سال پس از The Matrix Revolutions روایت می‌شود. با وجود تفاهمی که بین ماشین‌ها و نئو صورت گرفت، شبیه‌ساز ماتریکس همچنان فعال بوده و انسان‌ها منبع انرژی موجودات ماشینی هستند. در ضمن، نئو به طریقی زنده شده و هم اکنون داخل شبیه‌ساز است. هر چند، اتفاقات گذشته را به یاد نیاورده و بار دیگر به عنوان توماس اندرسون یک زندگی عادی را پشت سر می‌گذارد. در ضمن، ترینیتی زنده شده و او هم مانند نئو چیزی از گذشته به یاد نمی‌آورد.

اکانت توییتری One Take News ساعاتی قبل تیزر جدید Matrix Resurrections را با فالوئرهای خود به اشتراک گذاشت که تنها ۱۵ ثانیه زمان داشته و در کنار صحنه‌های قدیمی، صحنه‌های جدیدی را هم شامل می‌شود. یکی از عجیب‌ترین پلان‌ها، جایی است که ترینیتی به کدهای ماتریکس تجزیه می‌شود. در حال حاضر، گروهی از طرفداران معتقد هستند ترینیتی برخلاف نئو زنده نشده و چیزی که می‌بینیم، در واقع یکی از نزم افزارهای ماتریکس است. آن‌ها احتمال می‌دهند ربات‌ها به منظور کنترل بیشتر روی نئو، معشوقه‌اش را در قالب یک نرم افزار شبیه‌سازی کرده‌اند.

چین به دلیل جمعیت بسیار بالایی که در خود جای داده، در حال حاضر یکی از بزرگترین بازارهای سینمایی جهان به شمار می‌رود. به همین دلیل، استودیو‌ها دست به هر کاری می‌زنند تا فیلم‌های بلاک‌باسترشان در آنجا اکران شود. البته چینی‌ها مقررات بسیار سخت‌گیرانه‌ای نسبت به محصولات خارجی داشته و همین موضوع باعث شده شاهد اکران اقتباس سینمایی شانگ چی و اترنال‌ها در آنجا نباشیم. با وجود اتفاقات اخیر، وارنر توانسته از سد سانسور چین عبور کرده و مجوزهای لازم را برای اکران The Matrix Resurrections در این کشور کسب کند. بدین ترتیب، دست‌اندرکاران حالا امید بیشتری به فروش بالای فیلم خود دارند.

دیوید میچل (David Mitchell) یکی از افرادی است که در آماده‌سازی فیلمنامه چهارمین فیلم ماتریکس به لانا واچوفسکی کمک کرد. او اخیرا پای مصاحبه با Vima نشست و فاش کرد نسخه نهایی را دیده است:

در سپتامبر گذشته فیلم را در برلین تماشا کردم. اثر بسیار خوبی است. نمی‌توانم بگویم داستان درباره چیست اما می‌توانم بگویم درباره چه چیزهایی نیست! قطعا با یک دنباله دیگر مواجه نیستیم. درباره اثری مستقل صحبت می‌کنیم که المان‌های ماتریکس را شامل می‌شود؛ البته این اتفاق به طرز مبتکرانه‌ای رخ داده است. اثر بسیار زیبا و عجیبی است.

لانا واچوفسکی داستانی بسیار بسیار زیبا نوشته که یک قصه عاشقانه بوده و الهام‌بخش است.

در پایان، لازم به ذکر است The Matrix: Resurrections در تاریخ یک دی ۱۴۰۰ (مصادف با ۲۲ دسامبر) به صورت همزمان به سینماها و HBO Max خواهد آمد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا