#مهسا_امینی

از کنترلرهای جدید ایکس‌باکس با طرح مندلورین رونمایی شد

یک شراکت از جنس استار وارز

کنترلرهای ایکس‌باکس

به مناسبت انتشار آخرین قسمت از فصل دوم سریال The Mandalorian، مایکروسافت از جدیدترین کنترلرهای ایکس‌باکس با طرح شخصیت‌های این سریال رونمایی کرد.

مدتی از عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهم گذشته و کمپانی‌های بزرگ کنسول‌های بازی، بیش از پیش به رقابت تجاری در صنعت بازی‌های ویدیویی می‌پردازند. هر دو کمپانی بزرگ مایکروسافت و سونی پس از عرضه‌ی کنسول‌های نسل جدیدشان، با انبوهی از درخواست‌ها مواجه شدند، چرا که شیوع ویروس کرونا تولید و توزیع کنسول‌های جدید را با مشکل همراه کرده و این دو کمپانی، در حال حاضر درگیر رسیدگی به حجم زیاد تقاضا هستند. خبر می‌رسد که برخی از متقاضیان و فروشگاه‌های کوچک، با نصب بات‌های اینترنتی تمام موجودی سایت‌های فروش بزرگ را بلافاصله به اتمام می‌رسانند و خریداری می‌کنند. باید صبر کرد و دید که کمپانی‌های بزرگ کنسول‌های بازی چه راهکارهایی برای حل این مشکل پیدا خواهند کرد. با بررسی آمار و ارقام، بنظر می‌رسد نسل نهم یکی از پرسودترین نسل‌های تاریخ کنسول‌های بازی برای مایکروسافت و سونی است.

در ادامه حکایت‌های رقابت نسل جدید، مایکروسافت یک بار دیگر به کمپانی‌های دیگر سر زده تا با یک شراکت قالب توجه، کنسول‌های جدید خود را تبلیغ کند. این کمپانی بزرگ دنیای بازی‌های ویدیویی طی یک شراکت جدید از جدیدترین کنترلرهای ایکس‌باکس سری ایکس رونمایی کرد. مایکروسافت برای ساخت این کنترلرها با دیزنی (Disney) همکاری کرده است؛ کمپانی‌ای که از یک طرف با برگزاری مراسم Investor Day و از طرفی دیگر با پایان یافتن فصل دوم سریال The Mandalorian، روزهای خود را با تحسین‌های منتقدان و طرفداران سپری می‌کند. فصل دوم سریال The Mandalorian شب گذشته با پخش چپتر ۱۶ به پایان رسید. این فصل با عملکرد بسیار خوبی که از خود به نمایش گذاشت، در لیست بهترین تولیدات سال تلویزیون قرار گرفته و تحسین‌های زیادی با خود به همراه داشته است. موفقیت این فصل از سریال The Mandalorian، مایکروسافت را موجب کرد تا با عرضه‌ی کنترلرهای جدید خود با طرح شخصیت‌های این سریال، به نوعی به استار وارز (Star Wars)، یکی از قدیمی‌ترین فرنچایزهای تاریخ، ادای احترام کند.

روز گذشته، Xbox Wire با انتشار گزارشی، کنترلرهای جدید کنسول‌های نسل نه ایکس‌باکس را که با طراحی سریال The Mandalorian ساخته شده، معرفی کرد. یکی از این کنترلرهای تزیینی، گروگو (Grogu) را در حال استفاده از فورس (Force) به تصویر کشیده و کنترلر دیگر، نمایی از شخصیت دین جارین (Din Djarin) به نمایش می‌گذارد. این نوع از کنترلرهای جدید برای فروش در دسترس نخواهند بود و طرفداران ایکس‌باکس و استار وارز برای تهیه‌ی این محصول جدید باید با ریتوییت کردن توییت ایکس‌باکس، شانس خود را برای برنده شدن این محصولات جدید امتحان کنند. گفته شده که طرفدارانی که برنده‌ی این قرعه کشی خواهند شد، کنترلرهای استار وارزی خود را در یک جعبه با شکل و شمایل شخصیت‌های استار وارز تحویل خواهند گرفت. جالب است که بدانید این اولین همکاری مایکروسافت و دیزنی نیست. پیش‌تر در سال جاری، مایکروسافت با همکاری با دیزنی، اعلام کرد که کسانی که اشتراک اولتیمیت گیم پس (Game Pass Ultimate) را خریداری کنند، یک ماه اشتراک رایگان دیزنی پلاس (Disney Plus) دریافت خواهند کرد.

اگر هنوز فصل دوم سریال The Mandalorian را مشاهده نکردید، پیشنهاد می‌کنیم پیش از تماشا، ابتدا به مطالعه‌ی «هر آنچه از فصل دوم سریال The Mandalorian می‌دانیم» بپردازید. همچنین نقد فصل دوم این سریال نیز در وب‌سایت سرگرمی منتشر شد و می‌توانید آن را در «نقد فصل دوم سریال The Mandalorian – مندلورین» مطالعه کنید. فصل جدید این سریال توانست از رسانه‌ی سرگرمی نمره‌ی شاهکار ۱۰/۱۰ را کسب کند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا