جزئیات جدید منتشر شده از بازی GoW: Ragnarok پس از مراسم PlayStation Showcase

پدر و پسر تا کجا همراه یکدیگر هستند؟

جزئیات جدید منتشر شده از بازی GoW: Ragnarok پس از مراسم PlayStation Showcase نیما خدارحمی ۰ ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ اخبار بازی
جزئیات جدید God of War Ragnarok

سیل جزئیات منتشر شده از بازی God of War Ragnarök به حدی زیاد بود که سونی برخی آن‌ها را به بلاگ پلی استیشن منتقل کرد و فکر می‌کنیم این بهترین خبر برای طرفداران پلی استیشن و سری بازی خارق‌العاده خدای جنگ باشد.

بالاخره سونی و سانتامونیکا از نام دنباله مورد انتظار سری God of War رونمایی کردند و حال ما می‌دانیم که عنوان بعدی این سری با نام God of War Ragnarök عرضه خواهد شد و در ادامه بسیاری صحنه‌های چشم نواز و البته کامل را از گیم‌پلی این بازی تماشا کردیم که درکنار آن اطلاعاتی تازه از داستان بازی نیز در اختیار ما قرار گرفت. این پایان ماجرای مراسم PlayStation Showcase 2021 نبود و پس از پایان مراسم اطلاعاتی تازه در بلاگ پلی استیشن نیز منتشر شد تا ما نگاهی بسیار جامع به این بازی مورد انتظار داشته باشیم.

اولین و شاید مهم‌ترین خبر منتشر شده در بلاگ، به تغییر رهبری در تیم سازنده اشاره داشت. کوری بارلوگ (Cory Barlog)، کارگردان بازی‌های God of War (2018) و God of War 2 وظیفه رهبری و کارگردانی Ragnarök را برعهده نخواهد داشت و این وظیفه به اریک ویلیامز (Eric Williams) که همیشه عضوی مهم و از طراحان اصلی دنیای خدای جنگ بوده محول شده است. طبق اخبار منتشر شده آقای بارلوگ درحال توسعه عنوانی کاملا جدید بوده و استودیوی سانتامونیکا نیز به دنبال جذب نیروی جدید برای توسعه عنوانی فانتزی‌ست.

در ادامه ویلیامز به برخی المان‌های اصلی بازی God of War Ragnarök نیز اشاره داشت و وجود روابط احساسی و عاطفی را یکی از مهم‌ترین المان‌های داستانی این بازی نامید و بار دیگر رابطه میان کریتوس و آترئوس را یکی از مهم‌ترین مراکز توجه داستان این بازی دانست. او همچنین سخنانی درباره چگونگی وجود راگناروک و شخصیت‌های ادین و ثور برای ما داشت. ویلیامز اشاره کرد ثور و فریا شخصیت‌های منفی اصلی این بازی خواهند بود و رابطه میان کریتوس و آترئوس درحال تغییر بوده و ما شاهد اختلاف نظرهایی درباره قرارگیری دربرابر خدایان آسیر بین این پدر و پسر خواهیم بود.

در سوی دیگر گریس اورلیدی (Grace Orlady)، مدیر ارشد انجمن استودیو سانتامونیکا سخنانی درباره مبارزات این بازی برای ما داشت و اشاره کرد که مبارزات بازی کاربران را به استفاده از گزینه‌های متفاوت مبارزه وادار می‌کند. این نحوه مبارزات می‌تواند شامل استفاده از کمبوهای طولانی، استادی در عناصر متفاوت یا تاکتیک‌های دفاعی زیرکانه شود و به‌لطف تمام این‌ها شما می‌توانید حس خوب کار تیمی را درکنار این پدر و پسر تجربه کنید. درهمین راستا چندین دشمن جدید نیز به بازی God of War Ragnarök افزوده شده و گرچه چندان جزئیاتی درباره آن‌ها در اختیار ما قرار نگرفته، ما می‌دانیم که کریتوس را زیر سم‌های استاکر (Stalker) و فک درکی (Dreki) خواهیم دید.

دیگر ویژگی بسیار جالب بازی God of War Ragnarök قدرت سفر به هر نه سرزمین نورس بوده و این درحالی‌ست که ما در نسخه قبلی تنها به شش سرزمین دسترسی داشتیم. سه سرزمین دیگر در این بازی شامل واناهایم (سرزمین خدایان ونیز، حاصلخیزی و خرد)، اسوارتالفهایم (سرزمین الف‌ها و اسوارتالفار) و ازگارد (سرزمین خدایان آسیر) می‌شوند و بدین ترتیب شما در هر نه سرزمین اساطیری نورس خواهید رفت. درهمین راستا سرزمین‌هایی که در نسخه پیشین شاهد آن‌ها بودیم با بسیاری از مکان‌های جدید بهبود می‌یابند. اورلیدی در این باره اشاره داشت که سرزمین‌های مختلف در این بازی شما را به هرجایی از این دنیای پهناور، از جنگل‌های مملو و ترسناک تا معادن زیرزمینی خواهد برد. به گفته او این بازی بیش از هر بازی دیگری در سری خدا جنگ شما را به مکان‌های متفاوت، زیبا و اسرار آمیز می‌برد.

همانطور که شاهد هستید اطلاعات منتشر شده از این بازی مورد انتظار به حدی زیاد بود که سونی نتوانست تمام آن‌ها را در مراسم PlayStation Showcase 2021 نمایش داده و برخی از آن‌ها به بلاگ منتقل شدند که بدون شکی خبری خارق‌العاده بوده و بسیاری را به‌وجد می‌آورد. بازی God of War Ragnarök در زمانی نامعلوم در سال ۲۰۲۲ برای پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ منتشر خواهد شد. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید God of War Ragnarök نیز مانند تمام نسخه‌های پیشین غوغا می‌کند؟ منتظر نظرات شما هستیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا