#مهسا_امینی

جزئیات تازه‌ای از سیستم شخصی‌سازی Cyberpunk 2077 منتشر شد

انتخاب‌های شما در هنگام طراحی شخصیت روی گیم‌پلی تاثیر می‌گذارند

سیستم شخصی‌سازی Cyberpunk 2077

به لطف مقالاتی که طی ساعات گذشته در فضای مجازی منتشر شده‌اند، به جزئیات جدیدی از سیستم شخصی‌سازی Cyberpunk 2077 دست یافته‌ایم.

اواخر خرداد بود که سی‌دی پراجکت با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی اعلام کرد عرضه‌ی Cyberpunk 2077 برای بار دوم به تاخیر افتاده است. تیم توسعه در متن خود تاکید داشت روند توسعه‌ی بازی از لحاظ محتوا و گیم‌پلی به اتمام رسیده اما برای رفع باگ‌ها و همچنین ایجاد تعادل بین مکانیک‌ها به زمان بیشتری نیاز است. آن‌ها همچنین گفتند روزنامه‌نگارها در سراسر جهان طی روزهای آینده نسخه‌ی پیش نمایش را دریافت می‌کنند تا بتوانند مقالاتی را بر اساس تجربیات خود بنویسند. در ضمن، سازنده‌ی Cyberpunk 2077 تاکید کرده بود رسانه‌ها اجازه‌ی انتشار عمومی مطالب تا قبل از به پایان رسیدن رویداد Night City Wire را ندارند.

لایو استریم Night City Wire طبق برنامه‌ریزی‌ها در ساعت ۲۰:۳۰ دیروز آغاز شد و مدتی بعد هم به اتمام رسید. به محض تمام شدن، وب سایت‌های مختلف مقالات را روی خروجی خود قرار دادند؛ مقالاتی که اطلاعات جدید و جالبی را از سیستم شخصی‌سازی Cyberpunk 2077 در اختیار علاقه‌مندان قرار داده‌اند. با توجه به مقاله‌ی وب سایت Kotaku، شما در ابتدا باید بین سه کلاس Street Kid ،Nomad و Corpo یکی را انتخاب کنید. در Cyberpunk 2020 کلاس‌های دیگری هم وجود داشت اما سی‌دی پراجکت رد آن‌ها را در محصول جدید خود مورد استفاده قرار نداده است. در هنگام انتخاب کلاس باید به این نکته توجه داشت که هر کدام از آن‌ها آغاز متفاوتی دارند. در ضمن، انتخاب کلاس روی سیستم انتخاب دیالوگ هم تاثیر می‌گذارد. به بیان دیگر، برخی گزینه‌ها تنها برای یک کلاس خاص به نمایش گذاشته می‌شوند.

پس از انتخاب کلاس، شما می‌توانید شخصی‌سازی ظاهر شخصیت اصلی را آغاز کنید. در این بخش گزینه‌های بسیاری پیش روی شما قرار دارد که برای مثال می‌توان به ۶ نوع پوست، ۳۵ مدل مو، ۱۷ نوع چشم، ۸ نوع ابرو، ۱۷ نوع دهان، ۱۷ نوع فک، ۱۷ نوع گوش و ۵ نوع دندان اشاره کرد. به این موارد، گزینه‌های مربوط به انواع و اقسام زخم و خالکوبی را هم اضافه کنید. به طور کلی، می‌توان گفت دست شما در هنگام شخصی‌سازی ظاهر شخصیت اصلی کاملا باز است. اگر هم به هر دلیلی تمایلی به گذاشتن وقت روی ظاهر شخصیت اصلی ندارید، می‌توانید از گزینه‌ای برای انتخاب تصادفی استفاده کنید. در ضمن، جنسیت شخصیتی که انتخاب می‌کنید، روی برخی بخش‌ها تاثیر می‌گذارد. برای مثال، اگر شخصیت شما مذکر باشد، یکی از پرک‌ها Demolition Man نام خواهد داشت اما اگر مونث باشد، Demolition Femme نام می‌گیرد.

Cyberpunk 2077 یک بازی نقش‌آفرینی بوده و داستانش در نایت سیتی واقع در کالیفرنیای شمالی جریان دارد. ریچارد نایت که یک تاجر بزرگ محسوب می‌شد، طی اتفاقی تصمیم گرفت نایت سیتی را بسازد. همه چیز در ابتدا خوب پیش می‌رفت اما با گذشت مدتی از آغاز ساخت و ساز، ریچارد تصمیم گرفت همکاری خود را با تعدادی از شرکت‌های قدیمی قطع کند. آن‌ها که به هیچ وجه از این اتفاق راضی نبودند، تصمیم گرفتند اعتراض خود را با ایجاد اختلال در روند ساخت شهر نشان دهد. ریچارد فکر می‌کرد می‌تواند این مشکل را به راحتی و با چند تماس ساده حل کند اما نهایتا جسد او در پنتهاوس خانه‌اش پیدا شد. با رخ دادن این اتفاق، نبرد برای به دست گرفتن کنترل آغاز شد تا شرایطی که امروزه بر نایت سیتی حاکم هست را ببینیم.

در پایان، لازم به ذکر است که Cyberpunk 2077 در تاریخ ۲۹ آبان (مصادف با ۱۹ نوامبر) عرضه خواهد شد. این بازی برای پلی‌استیشن 4، پلی‌استیشن 5، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، گوگل استادیا و رایانه‌های شخصی توسعه می‌یابد


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا