بدلکار فرانچایز مدافعان نتفلیکس از برخی تصمیمات ریبوت سریال دردویل انتقاد کرد

اشتباهات بزرگ استودیو مارول!

ریبوت سریال دردویل

کریس بروستر (Chris Brewster)، بدلکار دردویل از فرانچایز مدافعان نتفلیکس، برخی تصمیمات ریبوت سریال دردویل را اشتباهی بزرگ خطاب کرد.

حتی با بازگشت چارلی کاکس (Charlie Cox) به نقش شیطان هلزکیچن و وینسنت دینافریو (Vincent D’Onofrio) به نقش کینگ پین، استودیو مارول بارها خاطرنشان کرده که ریبوت سریال دردویل شباهت زیادی با شاهکار سه فصلی فرانچایز مدافعان نخواهد داشت. در واقع از حضور نداشتن شخصیت‌های مهمی مثل کارن پیج و فاگی نلسون گرفته تا عوض شدن بازیگر نقش ونسا، مجموعه هجده قسمتی Daredevil: Born Again قراره دستخوش تغییر و تحولات بزرگی شود که از نظر بدلکار شخصیت دردویل کاملا اشتباه است.

اخیرا کریس بروستر در پادکست Ikuzo Unscripted نسبت به برخی تصمیمات استودیو مارول ابراز ناامیدی کرد و گفت که غیبت بدلکاران ماهر فرانچایز مدافعان اشتباهی بزرگ است.

متاسفانه آنها نمی‌خواهند ریبوت سریال دردویل شباهتی به شاهکار سه فصلی نتفلیکس داشته باشد. همانطور که می‌دانید، به‌جز ستاره‌های اصلی، تقریبا هیچ‌کسی که روی سریال اصلی کار کرده بود، نقشی در این ریبوت ندارد. این موضوع واقعا باعث تاسف است، چون تقریبا تمام اعضای تیم، به‌خصوص بدلکاران ماهری که به اکثر سکانس‌های اکشن جان بخشیدند، نقشی کلیدی در موفقیت و محبوبیت سریال داشتند. به‌همین خاطر فکر می‌کنم مارول داره مرتکب اشتباه بزرگی می‌شود.

او در ادامه با اشاره به فاجعه‌ای به‌نام She-Hulk: Attorney at Law، نسبت به آسیب دیدن دردویل در دنیای سینمایی مارول ابراز نگرانی کرد.

با بازگشت حق امتیاز دردویل و باقی شخصیت‌های فرانچایز مدافعان به مارول، نگرانی‌های من نسبت به آسیب دیدن دردویل بیشتر شده است. اگر شی هالک را تماشا کرده باشید، حتما از کارتونی شدن دردویل خبر دارید. من به‌عنوان یک بدلکار که سال‌ها در صنعت سینما فعالیت داشتم، استفاده از جلوه‌های ویژه را تایید می‌کنم، اما سکانس اکشنی که کاملا متکی بر جلوه‌های ویژه باشد، درنهایت به یک کارتون تبدیل می‌شود. به‌همین دلیل برداشت نتفلیکس از دردویل خیلی خوش ساخت و باکیفیت است، چون تاجایی که می‌توانست به جلوه‌های ویژه تکیه نکرد. در واقع نقش کم رنگ جلوه‌های ویژه در سریال اصلی نه‌تنها به سکانس‌های اکشن وزن بیشتری داد، بلکه برای مخاطب باورپذیرتر نیز بود.

کاملا واضح است که استودیو مارول دلایل خود را برای پشت سر گذاشتن بروستر و بقیه اعضای تیم نتفلیکس داشته، چون طبق گفته‌های کوین فایگی (Kevin Feige) و چارلی کاکس، Daredevil: Born Again یک سریال جدید، با لحن و سبک خاص خود است. از طرفی دیگر نمی‌توان انکار کرد که بروستر در جان بخشیدن به سکانس‌های اکشن‌ سریال اصلی بسیار عالی عمل کرده، اما به نظر می‌رسد استودیو مارول دنبال سبکی متفاوت با تکیه بیشتر به حرکات آکروباتیک است، درست مثل کمیک‌ها.

سریال به‌شدت مورد انتظار Daredevil: Born Again ابتدا برای پخش در بهار سال ۲۰۲۴ تنظیم شده بود، اما به‌دلیل اعتصاب انجمن نویسندگان آمریکا، تولید سریال متوقف شده و تاریخ پخش آن در وضعیت مبهمی قرار گرفته است.

4.5 4 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا