#مهسا_امینی

تصاویر بازی Need For Speed Unbound پیش از تریلر لو رفت!

نید فور اسپید کارتونی؟!

تصاویر بازی Need For Speed Unbound

طبق اطلاعات به دست آمده از یک وبسایت رسمی، به نظر می‌رسد که تصاویر بازی Need For Speed Unbound به تازگی پیش از انتشار تریلر لو رفته است.

جدیدترین بازی در سری عناوین مختلف Need For Speed قرار است که امروز ۱۴ مهر (۶ اکتبر) به صورت رسمی توسط کمپانی الکترونیک آرتس (Electronic Arts) معرفی و با یک تریلر ۹۰ ثانیه‌ای رونمایی شود. اما درست پیش از آنکه ویدیو رسمی منتشر شود، اخیرا تصاویر بسیاری از آن لو رفته که طرح کلی آن را لو می‌دهند و فوق‌العاده جالب به نظر می‌رسند!

تصاویر لو رفته بازی Need For Speed Unbound

عکس‌های لو رفته از عنوان Unbound عملا نشان می‌دهند که این بازی تا چه حد از سایر عناوین سری Need For Speed متفاوت خواهد بود؛ آن هم به خاطر اینکه بازی تنها برای کنسول‌های نسل نهمی (و رایانه شخصی) عرضه می‌شود، بلکه به خاطر طرح‌های انیمه‌ای و کارتونی روی آن!

در واقع شما با کمی دقت در این تصاویر خیلی راحت می‌توانید ببینید که در طرح کلی بازی (یا حداقل در تصاویر تبلیغاتی آن) از جلوه‌های کارتونی استفاده شده است. برای مثال کنار لاستیک ماشین‌ها دود کارتونی و برخی طرح‌های خاص دیده می‌شود و از طرفی دو شخصیتی که در عکس‌ها دیده می‌شوند، کاملا جلوه کارتونی دارند. یکی از این دو کاراکتر رپر معروف ASAP است که به نسخه‌ای تغییر یافته از ماشین خود در جهان واقعی تیکه داده و به احتمال بسیار قوی آهنگ‌هایی را هم برای این عنوان خوانده است. با این وجود، نکته قابل توجه اینجاست که این طراحی‌های کارتونی ممکن است تا حدودی طرفداران را نا امید کند.

سازنده بازی Need For Speed Unbound در حقیقت همان استودیویی است که بازی قدیمی Need For Speed Most Wanted 2012 را ساخته بود؛ اثری فوق‌العاده متفاوت و عجیب که یک تغییر مسیر در روند ساخت عناوین سری نید فور اسپید بود و در نهایت نیز چندان مورد استقبال طرفداران قرار نگرفت. این بازی فاقد داستان بود و مراحل آن نیز بازیکن را وادار می‌کرد تا مجبور باشد از هر ماشینی استفاده کند و عجیب‌تر اینکه هر ماشینی داخل نقشه بازی قابل پیدا کردن بود. همچنین بدتر از همه این موارد،‌ شما دسترسی بسیار محدودی را به شخصی‌سازی ماشین خود داشتید و این یعنی بهتر است اشتباه عنوان Most Wanted 2012 تکرار نشود؛ در حالی که ممکن است استودیو کرایتریون (Criterion) با کارتونی کردن Unbound آن را برای طرفدارانی که به دنبال یک بازی واقع‌گرایانه هستند، غیرقابل تحمل کند!

البته تکته‌ای که در تصاویر لو رفته بازی Need For Speed Unbound وجود دارد، این است که ماشین‌ها و افکت‌های نور و کیفیت محیط، کاملا واقع‌گرایانه و درجه ۱ است. این یعنی احتمال این مورد وجود دارد که این طرح‌های کارتونی فقط و فقط برای تبلیغات باشد و در نسخه نهایی شاهد تمامی جلوه‌های واقع‌گرایانه، مثل سایر عناوین سری نید فور اسپید باشیم. همچنین در نظر داشته باشید که نشان دادن شخصیت‌های مختلف و تصاویر آن‌ها، نشان می‌دهد که این بازی هم داستان خاصی خواهد داشت؛ برخلاف عنوان Need For Speed 2012 ساخته استودیو کرایتریون که واقعا حجت را بر بی‌پایه و اساس بودن بخش داستانی تک‌نفره تمام کرده بود.

لازم به ذکر است که در توضیحات زیر تصاویر عنوان Unbound نوشته شده که این بازی برای اولین بار از این طرح‌های جدید (کارتونی) استفاده می‌کند، اما گفته نشده که آیا قرار است آن‌ها را در گیم پلی هم ببینیم یا که نه. این در حالی است که اگر به خاطر داشته باشید، در ویدیو لو رفته از گیم پلی فاز آلفا این بازی، دیده بودیم که پس از برخورد یک خودرو به دیوار، افکت‌های بال روی آن نمایش داده می‌شود که کاملا کارتونی هستند. به هر حال این نوآوری می‌تواند یا خیلی خوب باشد یا خیلی بد، که یعنی ممکن است به دو قطبی شدن نظرات کاربران منجر شود.

بازی Need For Speed Unbound امروز در ساعت ۱۸:۳۰ با یک تریلر رسمی معرفی خواهد شد. این عنوان برای کنسول‌های پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس – اس و همچنین پلتفرم رایانه شخصی، تا اواخر سال ۲۰۲۲ میلادی (دی ماه) عرضه خواهد شد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا