بازی جدید نید فور اسپید

۱۵ پیشرفتی که از بازی جدید نید فور اسپید انتظار داریم

محتوای بازی به تغییرات اساسی نیاز دارد

1%
  • 0/10
۱۵ پیشرفتی که از بازی جدید نید فور اسپید انتظار داریم ۱ ۱۶ شهریور ۱۴۰۱ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

بازی جدید نید فور اسپید در حال توسعه است و با اینکه تا به حال بازی‌های جدید این مجموعه به خوبی طراحی شده‌اند هنوز ۱۵ مورد وجود دارند که اگر سازندگان به آن‌ها توجه کنند محتوای بازی عالی‌تر از پیش می‌شود.

نید فور اسپید بعدی برای انتشار در اواخر امسال برنامه ریزی شده است و به طور رسمی اطلاعات کمی در مورد آن وجود دارد. شایعات حاکی از آن است که این بازی بر روی پلتفرم‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس و اس و رایانه های شخصی در دسترس قرار خواهد گرفت. رویدادهای بازی در شهر خیالی لیک شور سیتی (Lake Shore City)، که بر اساس شهر شیکاگو ساخته شده است، اتفاق می‌افتند و در این قسمت عناصر انیمیشنی با تصاویر واقعی ترکیب شده‌اند تا فضایی بسیار واقع‌گرایانه‌تر از قسمت‌های پیش ارائه شود. همه چیز خوب و درست به نظر می‌رسد، اما همچنان پانزده مورد وجود دارند که طرفداران دوست دارند در قسمت جدید با کیفیت بهتری ببینند.

۱۵. فهرست ماشین‌ها در بازی جدید نید فور اسپید باید جدیدتر شوند

فهرست انتخاب خودروهای نید فور اسپید در طول سال‌ها کمی راکد بوده است. به نظر می‌رسد که از زمان انتشار Need for Speed 2015 تا به الان شاهد خودروهای مشابهی مانند آکورا RSX-S، فورد موستانگ فاکس بادی و GT، هوندا سیویک Type-R و غیره بوده ایم که بارها و بارها ظاهر شده‌اند. و در حالی که بازی Need for Speed Heat انتخاب مناسبی از خودروها را ارائه می‌کرد، باز هم تنها ۱۲۷ خودرو داشت. تعدادی که در مقایسه با ۵۰۰ خودرو‌هایی که در زمان انتشار برای بازی فورزا هورایزن 5 (Forza Horizon 5) وجود داشت، بسیار کم است. به عنوان مثال، سازندگان می‌توانند برخی از خودروهای الکتریکی و مدل های آزمایشی بیشتری را وارد کنند.

۱۴. ماشین‌های رها شده به توجه بیشتری نیاز دارند

سیستم ماشین‌های رها شده در قسمت Need for Speed Payback تقریباً مانند بخش بارن فایندز (Barn Finds) در فورزا هورایزن عمل می‌کند. بازیکنان پس از اطلاع از یکی از این ماشین‌ها باید به سمت منطقه‌ای مسابقه می‌دادند و برای یافتن آن اطراف را جستجو می کردند. بازی جدید نید فور اسپید نیز باید این چالش را داشته باشد و آن را بیشتر گسترش دهد. خطوط جستجو که بازیکنان را به سمت یک ماشین رها شده هدایت می‌کنند باید به شکل مناسب‌تری طراحی شوند.

وجود مرحله‌ای رقابتی برای بدست آوردن یک ماشین رها شده بخصوص می‌تواند به هیجان انگیزتر کردن این قسمت کمک کند. ساخت موانع دشوارتر مانند یک ماشین رها شده در یک کشتی باری در اقیانوس که باید بر روی آن پرید، خلاقیت به خرج دادن و معرفی چند وسیله نقلیه ستاره‌دار که با تعمیر آن‌ها بازیکنان پاداشی دریافت می‌کنند، همگی می‌توانند جز مواردی باشند که به بازی رنگی تازه‌تر می‌دهند.

۱۳. مسابقات خیابانی باید بیشتر شوند

بی‌شک بازی جدید نید فور اسپید به مسابقات خیابانی بیشتری نیاز دارد. قسمت Need for Speed Heat از تعداد مسابقات خیابانی مناسبی برخوردار بود اما آن‌ها را به فضای شبانه بازی محدود کرده بود. اما این شرایط در قسمت جدید باید تغییر کند. چالش‌ها و مسابقات خیابانی باید گسترش پیدا کنند و با طراحی جدید و منحصر به فرد مناطق محلی و رقبای مختلف بازی‌ را هیجان انگیزتر کنند. بازگردانی و گسترش فهرست افراد تحت تعقیب نیز باعث می‌شود تعداد زیادی مسابقه ‌دهنده به لیست رقبا اضافه شوند که هر کدام جایزه‌های نقدی و وسایل نقلیه‌ای را به عنوان پاداش دستگیری خود دارند.

۱۲. تعقیب و گریز پلیس باید شکل متفاوت و تازه‌ای به خود بگیرد

تعقیب و گریز پلیس بخشی جدایی ناپذیر از محتوای بازی نید فور اسپید است. در این چالش‌ها بازیکنان یا در حال فرار از پلیس هستند و یا خود تلاش می‌کنند تا مجرمان را ردیابی کنند. تا به حال وسایل نقلیه تعقیب معمولی، موانع و سرعت‌گیرهای مختلف به علاوه هلیکوپترهای تعقیب و کامیون‌های زره‌دار در قسمت‌های قبلی دیده شده‌اند.

رزمناوهای ویژه در سطوح بالاتر تعقیب و گریز در قسمت Heat نیز دیده شده‌اند اما در بازی جدید نید فور اسپید به تغیرات بیشتری نیاز داریم. اما اضافه کردن چنین چالش‌هایی به بازی ممکن است سبک همیشگی نید فور اسپید را تحت شعاع قرار دهد و این بازی را بیشتر تبدیل به یکی از قسمت‌های بازی  Grand Theft Auto کند. با این همه امید است که تیم توسعه دهنده این قسمت یعنی کرایتریون (Criterion) کار خود را به خوبی انجام دهد و سبک همیشگی را با رنگی تازه تر تحویل طرفداران دهد.

۱۱. بازیکنان این بار در نقش پلیس به تعقیب و گریز ادامه دهند

یکی از روش‌های زنده کردن چالش تعقیب و گریز پلیس این است که قسمت آینده به یکی از شناخته‌شده‌ترین مکانیک‌های نید فور اسپید یعنی بازی در نقش پلیس بازگردد. باید به بازیکنان ابزارهای مختلف و متفاوت‌تری برای شکار مسابقه دهندگان داده شود و یک سیستم پاداش کاملاً متفاوت برای بازی در نقش قانونمداران طراحی شود. حتی می‌شود برخی از مکانیک‌های تهاجمی را به صورت اختیاری به چالش‌ها اضافه کرد و همچنین جایزه‌هایی را برای مسابقه ‌دهنده‌های خاص، هم درون بازی و هم به صورت آنلاین تعیین کرد.

۱۰. تمرکز بر روی بخش داستانی بازی باید کمتر شود

بهتر است صادق باشیم! شکل روایتی بازی‌های نید فور اسپید در قسمت‌های قبلی آنچنان قابل توجه نبوده‌اند و گاهی حتی آزاردهنده واقع شدند. البته در بعضی قسمت‌ها سازندگان تلاش زیادی کرده‌اند و داستانی، بدون اغراق، حماسی را برای بازیکنان روایت کرده‌اند.

با این حال نیازی به کنار گذاشتن کامل بخش روایتی بازی هم نیست و حتی می‌توان از آن به نفع مسابقات بازی استفاده کرد. داشتن یک حالت Career Mode جذاب بدون وارد شدن بیش از حد به طرح‌های داستانی هم امکان پذیر است، برای ساخت این حالت حتما نباید از اغراق و داستان‌های خیلی جدی استفاده کرد. چرا که تمرکز بیش از حد بر روی بخش در نهایت چیزی به تجربه بازیکنان اضافه نمی‌کند، همانطور که در قسمت‌های Payback و Heat دیده شد. در بازی جدید نید فور اسپید باید از این عنصر به عنوان نقطه عطفی استفاده شود و با روایتی ساده و یا حتی کمدی این قسمت را برای طرفداران جذاب‌تر کرد.

۹. بازیکنان به پخش آفلاین هم نیاز دارند

احتمال طراحی بخش آفلاین در فرنچایز نید فور اسپید بسیار کم است به خصوص اینکه بازی‌های نسل جدید به طور فزاینده به سمت آنلاین بودن پیش می‌روند. با این حال اگر بازی‌ای مانند فورزا هورایزن با روند دائمی به‌روزرسانی‌ها و جهان باز پر از بازیکنان واقعی خود توانسته است گزینه آفلاین داشته باشد، سازندگان نید فور اسپید بعدی هم می‌توانند به سادگی همین بخش را به بازی خود اضافه کنند.

۸. نمای داخلی خودرو‌ها باید بازگردند

یکی از موضوعات تعجب برانگیز قسمت Need for Speed Heat حذف نمای داخلی خودروها از مسابقات بود. چیزی که بسیاری از طرفداران را ناامید کرد چرا که وجود این ویژگی در بازی تجربه‌ای واقعی و جذاب محسوب می‌شد. با اینکه ساخت این ویژگی برای تمامی خوردوهای درون بازی سخت و زمان‌بر است اما باعث می‌‌شود بازی یک سر و گردن از رقیبان خود در این سبک بالاتر باشد. البته ساخت چنین چیزی برای تیم کرایتریون با توجه به بازی‌های دیگری که این تیم در رزومه خود دارد، به نسبت ساده خواهد بود مانند آنچه که در قسمت Payback نید فور اسپید دیده شد.

۷. مسابقات به هدف گرایی بیشتری نیاز دارند

همانطور که شایعات نشان می‌دهند بازی جدید نید فور اسپید بعدی از نوع جهان باز خواهد بود. نکته‌ای که هر عنوان مسابقه ‌دهنده جهان باز باید به آن توجه کند، مسابقات هدف‌گرا است، مانند آنچه در قسمت پنجم فورزا هورایزن دیده شد. همه چیز در این بازی حول محور چالش‌های Accolades می‌چرخد. چالش‌هایی که مراحل متنوع و مسابقات مختلف را پوشش می‌دهند تا در نهایت شما را به تالار مشاهیر (Hall of Fame) برسانند.

نید فور اسپید به جز یک سیستم رتبه بندی به این شکل، باید راه‌های متعددی را برای پیشرفت در بخش‌های مختلف بازی، از مسابقه خیابانی و تعقیب و گریز پلیس گرفته تا مسابقه درگ (Drag) و رانندگی پرخطر، به بازیکنان ارائه دهد، و تمام این پیشرفت‌ها را به یک سیستم فراگیر بزرگ‌تر وارد کند. این سیستم به تمامی چالش‌های معنای بیشتری می‌دهد و در عین حال به طرفداران انواع گیم پلی خاص فرصت پیشرفت در بازی را ارائه می‌کند.

۶. اضافه شدن بخش Autolog ضروری است

یکی از ویژگی‌هایی که بازیکنان به شدت از حذف شدن آن ناراضی‌اند بخش Autolog است که آخرین بار در قسمت Most Wanted در سال ۲۰۱۲ دیده شد. این ویژگی اجتماعی به بازیکنان این امکان را می‌داد که رکورد‌ها و زمان بندی خود را با دوستانشان در رویدادهای مختلف مقایسه کنند. همچنین تعداد کسب مقام‌های اول را در فاصله پرش، دروازه های شکسته شده، ارتقاء‌های باز شده و موارد دیگر نیز ردیابی می‌کرد. اینکه این بخش در بازی جدید نید فور اسپید نیز گسترش داده می‌شود یا نه در دست کرایتریون است اما قطعا اضافه کردن بخش Autolog یک امتیاز دیگر برای این قسمت به حساب می‌آید.

۵. حالت‌های چند بازیکن باید چالش ‌برانگیزتر شوند

حالت چند بازیکن در طول سال‌ها گزینه‌های نسبتاً مطمئن و موفقی را برای نید فور اسپید ارائه کرده است. چیزی که لزوماً بد نیست، اما شکل‌های متنوع‌تر این حالت می‌توانند مورد استقبال بیشتری قرار گیرند. اضافه کردن یک نوع از بتل رویال (Battle Royale) یا حالت King of the Hill و یا حتی حالتی که در آن مسابقه ‌دهندگان در جوخه‌هایی با توانایی‌های مختلف قرار می‌گیرند و با یکدیگر مبارزه می‌‌کنند نیز می‌تواند بازی چند نفره جالبی را ارائه کند. همچنین بد نمی‌شود اگر که هرازگاهی شاهد حالت‌های قدیمی‌تر باشیم. مانند آنچه در بازی Burnout 3 بود و بازیکنان با ضربه زدن به دیگر خودرو‌ها امتیاز بیشتری کسب می‌کردند.

۴. پشتیبانی پس از راه‌اندازی بازی باید بهتر شود

چند عنوان اخیر نید فور اسپید پشتیبانی گسترده پس از عرضه خوبی نداشته‌اند. اینکه آیا شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) قصد دارد با بازی جدید نید فور اسپید به رویکرد سرویس زنده ادامه دهد یا خیر، همچنان مشخص نیست اما مطمئناً می‌تواند برای پیشرفت بازی از ارائه خودروها، ویژگی‌ها، رویدادها و موارد دیگر پس از انتشار بیشتر استفاده کند. قسمت‌هایی مانند Payback و Heat همین کار را انجام داده بودند. اگرچه بهره آن‌ها از این سرویس محدود بود و قسمت جدید باید سعی کند حتی بیشتر از آن پیش برود.

۳. اضافه شدن یک حالت مسابقه ساز سفارشی بازی را جذاب‌تر خواهد کرد

یکی از ویژگی‌هایی که فرنچایز محبوب نید فور اسپید واقعاً با آن شناخته شده نیست، توانایی ساخت مسابقات سفارشی است. بازیکنان در فضای جهان باز بازی نمی‌توانند مسیر و یا شکل مسابقات خود را بسازند و آن را با سایر بازیکنان به اشتراک بگذارند. یک سازنده مسابقه سفارشی علاوه بر کمک به پرورش جامعه بازیکنان جدید، محتوای بیشتری را می‌تواند به قسمت جدید نیز اضافه کند.

۲. گزینه‌های تنظیم خودرو‌ها به گستردگی بیشتری نیاز دارند

در قسمت Payback نید فور اسپید، بازیکنان مجبور بودند از کارت‌هایی برای سفارشی کردن وسایل نقلیه خود استفاده کنند. با اینکه قسمت Heat در این زمینه بسیار بهتر عمل کرد، اما همچنان به گزینه‌های بیشتر و آزادی عمل بیشتری در نحوه تنظیم وسیله نقلیه توسط بازیکن نیاز است. همچنین، اگر برای دستیابی به قطعات حتما به مواردی مانند شرکت در مسابقات پرخطر، بالا رفتن سطح بازیکن و حالت فرار از دست پلیس‌ها در شب نیاز نباشد، اوضاع بهتر خواهد شد.

۱. حالت چند نفره کراس پلتفرم باید راه‌اندازی شود

از آنجایی که بازی جدید نید فور اسپید برای پلتفرم‌های متعددی راه‌اندازی می‌شود، حالت چند بازیکن کراس پلتفرم باید به بازی اضافه شود. اخیراً عناوین مسابقه‌ای متعددی از فورزا هورایزن 5 گرفته تا قسمت هفتم گرن توریسمو (Gran Turismo 7) این حالت را در فهرست خود دارند. بازی همزمان بر روی چند پلتفرم مختلف کمک می‌کند تا مجموعه بزرگ‌تری از بازیکنان بتوانند با یکدیگر مسابقه دهند. البته همه چیز به موارد فنی‌ای بستگی دارد که باید بررسی شود.

تاریخ انتشار بازی جدید نید فور اسپید که طبق شایعات نام آن Need for Speed Unbound است، همچنان در هاله‌ای از ابهام به سر می‌برد. اما انتظار می‌رود که تیم سازندگان کار خود را به زودی به پایان برسانند و بازی را تا اواخر دسامبر (اواسط دی ماه) امسال عرضه کنند.

در پایان، نظر شما درباره قسمت آینده بازی نید فور اسپید چیست؟ آیا کرایتریون می‌تواند انتظارات طرفداران را در این قسمت برآورده کند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments